Ana Sayfa » Blog Kategorisi: "Hastalıklar" » Diyabet Dünyada Nasıl Biliniyor?

Diyabet Dünyada Nasıl Biliniyor?

Tüm dünyada giderek yaygınlaşan diyabetle ilgili sürekli olarak tedaviler geliştirilmeye çalışılıyor. Uzmanlar bu hastalığa yakalanmamak için sürekli uyarılarda bulunuyorlar. Aslında en iyi tedavi yöntemi şimdilik “hiç hasta olmamak” olarak kabul ediliyor.

Detaylı Bilgi İste »

Dünyanın diyabete bakış açısı birkaç maddede özetlenebilir:

Diyabet, çok eski yüzyıllardan bu yana tüm dünyada bilinen bir hastalıktır.

Son zamanlarda yaygınlaşan bu hastalık için uzmanlar, doğal olmayan tatlandırıcıların kullanıldığı içecekleri ve besin maddelerini sorumlu tutuyorlar.

Bu hastalıkta genetik faktörler de önemli rol oynuyor. Bu sebeple son yıllarda, genetik faktörlerin etkilerini azaltmak için bilimsel çalışmalar yapılıyor.

Diyabet için gerekli tedavi uygulanmazsa, başta gözler olmak üzere organ kayıplarına neden olabilir. Bu sebeple bilim adamları diyabetin tamamen iyileşmesini sağlama amacıyla insan bağışıklık sistemi üzerinde bazı ilaçlar geliştiriyorlar.

Diyabet dünya üzerinde en çok, Amerika’da görülüyor. Amerikalı bilim adamları obezite ve diyabetle mücadele için, sağlıklı beslenme önerilerinde bulunuyorlar.

Dünya ülkelerinde diyabet çalışmaları hız kazanmayıp, insanlar bu konuda bilinçli hareket etmeyi öğrenmezse, 2035 yılına gelindiğinde dünyadaki diyabetli hasta sayısı 592 milyona ulaşabilir diye tahmin ediliyor. Şu an bu sayı 400 milyon civarında.

2015 yılı istatistiklerine göre dünyada her 11 yetişkinden 1’i diyabet hastası. Ayrıca her altı saniyede bir kişi bu hastalıktan dolayı hayatını kaybediyor.

  Sizin desteğinizle güçleniyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizi, hizmetlerimizi ve ürünlerimizi daha çok kişiye ulaştırabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Bu sayfayı sosyal medyada paylaşır mısınız?

  Bilgi İste

  Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. Bilgi hizmetimiz ücretsizdir.

  Butona 1 kere basıp bekleyin.

  Pin It on Pinterest

  Whatsapp
  Whatsapp
  Diyabet Dünyada Nasıl Biliniyor? https://sesanltd.com.tr/diyabet-dunyada-nasil-biliniyor »