Koşullar

Koşullar

Açık Rıza Beyanı

Gizlilik İlkeleri

Kullanım Koşulları

Teslimat Koşulları

Ticari Elektronik İleti

Satış Sözleşmesi

İptal-Değişim-İade

  

Gizlilik İlkeleri

Web sitemiz, 847/1 Sokak No: 8/F Sağlık İş Hanı Kemeraltı Konak İzmir Türkiye adresinde yer alan Sesan Tıbbi Cihazlar Teknik Servis Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından yönetilmektedir.

Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için web sitemiz üzerinden bazı kişisel bilgileri talep etmekteyiz.

Web sitemize üye olduğunuzda ve alışveriş yaptığınızda ad, soyad, telefon numara, e-posta adresi, adres, cinsiyet, kimlik numarası, vergi numarası ve doğum tarihi gibi kişiler bilgilerinizi bizimle paylaştığınızı kabul etmiş olursunuz.

Web sitemiz aracılığıyla toplanan kişisel veriler şirketimiz tarafından işlenir.

Web sitemiz aracılığıyla toplanan kişisel veriler doğrultusunda alışveriş bilgilendirmesi, kampanyalar, özel promosyon faaliyetleri kapsamında e-posta ve SMS bilgilendirmesi üyelerimize ulaşacaktır. İstenmeyen e-posta ve SMS için üyelerimizin bilgilendirme grubundan çıkma hakkı bulunmaktadır.

Web sitemiz aracılığıyla toplanan kişisel veriler söz konusu üyenin haberi ya da talimatı olmadan üçüncü kişiler ile paylaşmamaktadır. Faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanılmamakta ve satılmamaktadır.

Üyelerimiz alışveriş öncesi veya sonrası ürün, sipariş veya kargo bilgilendirmesi için telefonla aranabilir.

Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

Ödeme sayfalarında istenen kredi kartı bilgileri, şirketimiz bünyesinde saklanmamaktadır. Ödemeye yönelik tüm işlemlerin banka, aracı kurum ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

Web sitemizi kullanan, web sitemize üye olan veya web sitemizden alışveriş yapan herkes bu sayfada yer alan şartları kabul etmiş sayılır.

Muvafakatname

Sesan Tıbbi Cihazlar Teknik Servis Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin etkinliklerine görevli veya ziyaretçi olarak katılarak ya da kayıt olarak aşağıdaki maddeleri kabul etmiş sayılırsınız:

Sesan, Sesan Akademi, Kaliteli Medikal, Medbidding ve Bebekliyor markalarının Sesan Tıbbi Cihazlar Teknik Servis Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne ait olduğunu,

Aksi belirtilmedikçe düzenlenen etkinliklerin bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu,

Aksi belirtilmedikçe etkinliklerde görev alacak katılımcıların ve ziyaretçilerin herhangi bir ücret almayacağını ve gelecekte ücret talep etmeyeceğini, etkinlik öncesinde, etkinlik süresinde ve etkinlik sonrasında maddi ve manevi herhangi bir talepte bulunmayacağını,

Etkinliklerde doğrudan veya dolaylı şekilde kişi, kurum, ürün ve markaların reklamının yapılmayacağını; görüşlerin ve yorumların konuyla ilgili ve tarafsız olacağını; siyasi, dini ve ırksal konulardan bahsedilmeyeceğini,

Etkinlik öncesinde, etkinlik süresinde ve etkinlik sonrasında katılımcıların ve ziyaretçilerin unvanının, adının, soyadının, fotoğraflarının, ses kayıtlarının ve videolarının; paylaşılacak olan makalelerde, tanıtımlarda, reklamlarda, görsellerde ve videolarda kullanılabileceğini, bununla birlikte tüm yazılı ve görsel medya veya sosyal medya platformlarında yayınlanabileceğini,

Onaylayarak kabul etmektesiniz.

  

Kullanım Koşulları

Web sitelerimizin hatasız ve güncelleştirilmiş bilgiler içermesi için çaba göstermekteyiz. Buna rağmen, her bilginin ve referansın doğruluğu ve tamlığı hakkında doğrudan veya dolaylı olarak garanti vermiyoruz. Bütün kullanıcılar, web sitelerimiz ve web sitelerimize bağlı sitelerin içeriğinin erişim ve kullanımının kendi riskleri olduğunu kabul ederler. Web sitelerimizde bulunan hiçbir içerik hekim önerisi yerine geçmez. Şirketimiz, ya da bu sitenin veya bağlı sitelerin oluşmasında çalışmış herhangi bir kişi veya kuruluşun; erişimden, kullanımdan veya kullanamamazlıktan dolayı ortaya çıkabilecek sonuçlardan veya içeriğinde olabilecek hata ve/veya eksiklerden dolayı cezai ve hukuki sorumluluğu olmayacaktır. Buna bağlı sonuçlar nedeniyle, Şirketimiz ya da bu sitenin veya bağlı sitelerin oluşmasında çalışmış herhangi bir kişi veya kuruluş aleyhine maddi ve manevi tazminat talebinde bulunulamaz. Web sitelerimizin içerdiği bilgi ve referanslar sadece bilgi içindir. Herhangi bir kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri hükümlerine ve Şirketimizin iznine bağlıdır. Tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen yasal uyarıyı tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılırlar.

  

Teslimat Koşulları

Paketleme Koşulları

Tüm ürünler en korunaklı şekilde paketlenir.

Paketler en küçük hale gelecek şekilde yapılır.

Paketlemenin size özel veya gizli şekilde yapılmasını istiyorsanız, sipariş işleminden sonra lütfen bizimle iletişime geçin. Paketleme istediğiniz şekilde yapılacaktır.

1 adetten fazla ürün siparişinizde ürünlerin hepsi tek pakette gönderilmektedir. Tüm ürünleri tek pakete sığdırmak mümkün değilse tarafınıza bilgi verilecektir.

Taşıma ve Sevkiyat Koşulları

Hafta içi saat 16 ve Cumartesi saat 14’e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilmektedir. Elimizde olmayan sebeplerden kaynaklanan bir gecikme yaşanması durumunda müşterimizle iletişime geçerek bilgi veririz.

Resmi tatillerde kargo ve ambar gibi taşıma firmaları kapalı olduğu için gönderim yapılamamaktadır. Tatil günlerinde verilen siparişler ilk iş gününde kargoya verilmektedir.

Satışı yapılan ürünler stoklarımızdan hemen teslim edilmektedir.

Kargo işlemleri sigortalı olarak yapılır.

Taşıma firmalarıyla yaptığımız sözleşmeler sayesinde, ödenmesi gereken taşıma bedeli oldukça indirimli olacaktır. Paket ölçülerine, ağırlığına ve mesafeye göre taşıma bedeli değişkenlik gösterir.

Kargo paketleri, 0-600 km arası mesafelere en az 1 gün, 600 km’den daha uzak mesafelere ise en az 2 gün içinde ulaşmaktadır. Taşıma firmaları bazı ilçelere haftanın belirli günlerinde teslimat yaptığı için bu süre uzayabilir ve 4-5 günü bulabilir. Çoğu kargo paketi 1-2 gün içinde adrese teslim edilmektedir. Bulunduğunuz adrese teslimatın kaç günde yapılacağı konusunda net bilgiyi taşıma firmasından alabilirsiniz. Bu konuda bizimle iletişime geçerseniz size yardımcı olacağız.

Taşıma firması adresinize gelip sizi bulamaz ve paketi teslim edemezse, 2-3 gün içinde en yakın kargo şubesine gidip teslim almanız gerekir; aksi halde, paket tarafımıza geri gönderilir.

Ürünleri teslim alırken paketi kargo yetkilisinin önünde açın, içeriğinin tam ve hasarsız olduğundan emin olun. Kargo firmaları tutanak tutulmadan teslim edilen paketleri hasarsız olarak teslim edilmiş olarak kabul etmektedir. Ürünlerde hasar varsa paketi teslim almayın ve kargo yetkilisiyle birlikte tutanak hazırlayıp faturasıyla birlikte kargo yetkilisine iade edin. Ürün bize iade olarak gelecek ve size yenisi gönderilecektir. Aksi halde, hasarlı ürünlerde değişim işlemi yapılmamaktadır.

Yurt dışına gönderilecek ürünler için lütfen öncelikle bizimle iletişime geçin.

Taşıma firmasından kaynaklı bir sorun yaşarsanız lütfen bizimle iletişime geçin. Size yardımcı olacağız.

Stoklama ve Saklama Koşulları

Düzenli olarak sipariş vermek istediğiniz ürünleri bize bildirirseniz sizin için ihtiyacınız olan adetlerde depomuzda bulunduracağız. Böylece tedarik sorunu yaşamadan dilediğiniz zaman sipariş verebilirsiniz.

Stoklarımızda bulunan adetlerden daha fazla sipariş vermek istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin. İstediğiniz kadarı tedarik edilip tarafınıza bilgi verilecektir.

Çeşitleri, numaraları ve boyları olan ürünlerle ilgili bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi almanızı tavsiye ederiz. Ürünün kullanıcıya uygun olanını tespit etmek için size yardımcı olacağız.

Ürünlerle ilgili sorularınız varsa veya ihtiyacınız olan ürünü tespit etmekte zorlanıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

  

Satış Sözleşmesi

Sipariş sürecinin tamamlanabilmesi, fatura ve kargo işlemlerinin eksiksiz yapılabilmesi için ad, soyad, adres, telefon ve e-posta gibi bilgileri bizimle paylaşmanız gerekir.

Ürünlerimizin tamamı garantili, orijinal ve faturalıdır. Faturayı ürün paketinin üzerinde veya içinde bulabilirsiniz.

Tarafınıza ulaşan faturayı ve diğer belgeleri saklayın. Servis, değişim veya iade gibi işlemlerde lazım olacaktır.

  

Ticari Elektronik İleti

Tarafımızdan gönderilen mesajlar (SMS, Whatsapp, Telegram, e-posta ve benzeri) ve mesajlarla birlikte gönderilen tüm ekler, gönderildiği kişi ya da kuruma özel olup, gizli imtiyazlı, özel bilgiler içerebileceği gibi gizlilik yükümlülüğü de taşıyor olabilir. Mesajlarda ve eklerinde bulunan tüm fikir ve görüşler sadece yazara ait olup, şirketimizin resmi görüşünü yansıtmaz. Şirketimiz, mesajların içeriğindeki bilgilerin kullanılması nedeniyle hiç kimseye karşı sorumlu tutulamaz. Mesajın yetkili alıcısı veya alıcısına iletmekten sorumlu kişi değilseniz, mesaj içeriğini ya da eklerini kullanmayınız, kopyalamayınız, yaymayınız, başka kişilere yönlendirmeyiniz ve mesajı gönderen kişiyi derhal e-posta yoluyla haberdar ederek, mesajı ve varsa eklerini herhangi bir kopyasını muhafaza etmeksizin siliniz. Mesajların içeriği virüs koruma sistemleri ile korunuyor olsa bile, şirketimiz size, mesajın ve bilgilerinin değişikliğe uğramaması, bütünlüğün ve gizliliğin korunması konusunda garanti vermemekte olup, içeriğe yetkisiz olarak yapılan müdahale, virüs içermesi ve/veya bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan da sorumlu değildir.

  

İptal-Değişim-İade

İptal, değişim ve iade talepleriniz için öncelikle bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz. Süreçler hakkında sizi bilgilendirebilir ve yaşadığınız sorunların çözümünü hızlı bir şekilde sağlayabiliriz. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

İptal Koşulları

Sipariş edilen ürün(ler) teslim alınmadıysa sipariş işlemi iptal edilebilir.

Ürün(ler) kargo veya ambar gibi taşıma firmalarıyla transfer halindeyken sipariş iptal işlemi gerçekleşirse işlemim tamamlanabilmesi için sipariş içeriğinin firmamıza ulaşması gerekir.

Kişiye özel üretilmiş veya kişiye özel değişiklikler yapılmış ürünlerin sipariş iptal işlemleri yapılmaz.

E-pazaryerleri aracılığıyla satın alınan ürünler için öncelikle ilgili e-pazaryerinin sisteminden sipariş iptal talebi oluşturmak gerekir. Bu durumda, eğer taşıma işlemi gerekiyorsa sistemin otomatik olarak vereceği kargo kodu kullanılmalıdır.

İşlemi talep eden müşteri vergi mükellefiyse iade faturası düzenlemelidir.

Ödeme iadesi gerekiyorsa, sipariş iptal işlemleri tamamlandıktan sonra yapılır.

Değişim Koşulları

Sipariş edilen ürün(ler) teslim alındıysa ürün paketine zarar vermemek ve açmamak koşuluyla 30 gün içinde değişim işlemi başlatılabilir.

Sipariş edilen ürün(ler) teslim alındıysa ve ürün paketi açıldıysa ürün paketinin ve ürünün kendisinin zarar görmemesi ve tekrar satılabilir olması şartıyla 15 gün içinde değişim işlemi başlatılabilir.

Hijyenik olan veya vücuda temas ederek kullanılan ürünlerin değişim işlemleri yapılmaz.

Kişiye özel üretilmiş veya kişiye özel değişiklikler yapılmış ürünlerin değişim işlemleri yapılmaz.

Değişim işlemlerinde ürünle birlikte gönderilen fatura, kullanım kılavuzu ve garanti belgesi gibi evrakların da eksiksiz şekilde iade edilmesi gerekir.

Değişim işlemlerinde firmamızın anlaşmalı olduğu taşıma (kargo) firmaları kullanılır.

E-pazaryerleri aracılığıyla satın alınan ürünler için öncelikle ilgili e-pazaryerinin sisteminden değişim talebi oluşturmak gerekir. Bu durumda, eğer taşıma işlemi gerekiyorsa sistemin otomatik olarak vereceği kargo kodu kullanılmalıdır.

Değiştirilmek istenen ürün firmamıza ulaştıktan sonra kontrol edilir. Ürün ve ürün paketi, değişim şartlarına uygunsa ve tekrar satılabilir haldeyse değişim işlemi kabul edilir aksi halde kabul edilmez.

Kabul görmeyen işlemlerde ürün(ler), taşıma bedelleri karşı tarafa ait olmak üzere müşteriye gönderilir.

İşlemi talep eden müşteri vergi mükellefiyse iade faturası düzenlemelidir.

Değişimi yapılacak ürünler arasında fiyat farkı çıkıyorsa fark bedeli firmamıza ödenmelidir.

Ödeme iadesi gerekiyorsa, değişim işlemleri tamamlandıktan sonra yapılır.

İade Koşulları

Sipariş edilen ürün(ler) teslim alındıysa ürün paketine zarar vermemek ve açmamak koşuluyla 30 gün içinde iade işlemi başlatılabilir.

Sipariş edilen ürün(ler) teslim alındıysa ve ürün paketi açıldıysa ürün paketinin ve ürünün kendisinin zarar görmemesi ve tekrar satılabilir olması şartıyla 15 gün içinde iade işlemi başlatılabilir.

Hijyenik olan veya vücuda temas ederek kullanılan ürünlerin iade işlemleri yapılmaz.

Kişiye özel üretilmiş veya kişiye özel değişiklikler yapılmış ürünlerin iade işlemleri yapılmaz.

İade işlemlerinde ürünle birlikte gönderilen fatura, kullanım kılavuzu ve garanti belgesi gibi evrakların da eksiksiz şekilde iade edilmesi gerekir.

İade işlemlerinde firmamızın anlaşmalı olduğu taşıma (kargo) firmaları kullanılır.

E-pazaryerleri aracılığıyla satın alınan ürünler için öncelikle ilgili e-pazaryerinin sisteminden iade talebi oluşturmak gerekir. Bu durumda, eğer taşıma işlemi gerekiyorsa sistemin otomatik olarak vereceği kargo kodu kullanılmalıdır.

İade istenen ürün firmamıza ulaştıktan sonra kontrol edilir. Ürün ve ürün paketi, iade şartlarına uygunsa ve tekrar satılabilir haldeyse iade işlemi kabul edilir aksi halde kabul edilmez.

Kabul görmeyen işlemlerde ürün(ler), taşıma bedelleri karşı tarafa ait olmak üzere müşteriye gönderilir.

İşlemi talep eden müşteri vergi mükellefiyse iade faturası düzenlemelidir.

Ödeme iadesi gerekiyorsa, iade işlemleri tamamlandıktan sonra yapılır.

Pin It on Pinterest

Whatsapp
Whatsapp
Koşullar https://sesanltd.com.tr/kurumsal/kosullar »