Ana Sayfa » Blog Kategorisi: "Hastalıklar" » Hava Temizleme Cihazlarının Fiyatları Nedir?

Hava Temizleme Cihazlarının Fiyatları Nedir?

Hava temizleme cihazlarının fiyatlarından bahsetmeden önce, bedeli ölçülemeyen bir şeyi hatırlatmak istiyorum: Sağlık. Sağlığın değeri diğer her şeyden daha önemlidir. Ancak biz insanoğlu bir şeyin değerini onu kaybetmeden fark edemiyoruz. Özellikle son yıllarda bize sağlığımızı kaybettiren çevresel bir faktör var: Hava kirliliği. Sanayileşme ve şehirleşme kontrolsüz şekilde arttıkça çevremizdeki kirlilik de artmaktadır. Kirli havanın sağlığımız üzerindeki olumsuz etkilerinin farkındayız. Özellikle zararlı gazların atmosferde birikmesi ve insanların her geçen gün kapalı ortamlarda daha fazla zaman geçirmesi nedeniyle kirli havaya sürekli olarak maruz kalmaktayız. Bunu kısmen önlemek ve sağlığımızı korumak hava temizleyici cihazlar sayesinde mümkün olmaktadır. Piyasada birçok farklı marka, model ve çeşit hava temizleyici mevcuttur. Sunulan bu çeşitlilik içinde birbirinden farklı fiyatlar görürüz. Hava temizleyici cihaz araştırırken fiyata odaklanmak yerine öncelikle özelliklerine dikkat etmek gerekir. Kullanılacak alanın büyüklüğü, ortamda bulunan ortalama kişi sayısı, cihazın günde kaç saat kullanılacağı ve ortam havasının kirlilik seviyesi gibi bilgiler değerlendirilerek cihaz tercihi yapılmalıdır.

Detaylı Bilgi İste »

Konu sağlığımız olduğunda bir ürün satın alırken önce fiyatına değil özelliklerine bakmalıyız. Fiyat/performans değerlendirmesi yaparak karar vermek daha doğru olacaktır. Yanlış ürün tercihi yapılırsa satın aldığımız ürünler sağlığımız üzerinde yarardan çok zarara yol açabilir.

Hava Temizleme Cihazlarının Çeşitleri

 • İyonik Hava Temizleyici
 • Mekanik Filtreli Hava Temizleyici
 • Ozonlu Hava Temizleyici
 • Su Filtreli Hava Temizleyici

Hava temizleyici cihazlar fonksiyonlarına göre dört kategoride incelenebilir. İyonik hava temizleyiciler, havada bulunan parçacıkları elektriksel olarak + (pozitif) ve – (negatif) yüklü hale dönüştürerek filtreleme yapar. Mekanik filtreli hava temizleme cihazları, yıkanabilir veya değiştirilebilir filtreler sayesinde havayı temizler. Ozonlu hava temizleyiciler, içinde bulunan mekanizma sayesinde ozon (O³) gazı üreterek ortam havasını temizler. Su filtreli olanlar ise havayı suyun içinden geçirerek temizleme işlemini yapar.

Hava Temizleme Cihazlarının Fiyatları Nedir?

Dikkat! Her Cihaz Havayı Temizlemez

Piyasada bulunan ve hava temizleme cihazı diye satılan her cihazın verimli olmadığını belirtmek istiyorum. Örneğin, sadece nemlendirme özelliği olan cihazların veya filtre ömrü tükenmiş ikinci el ürünlerin fayda sağlamayacağı aşikar. Bazen, nemlendirici cihazların hava temizleyici olarak satıldığına veya ikinci el cihazların bakım yapılmadan veya filtresi yenilenmeden tekrar piyasaya sunulduğuna şahit oluyorum. Hava temizleme cihazı satın alırken ürünle birlikte fatura, garanti belgesi ve kullanım kılavuzu gibi belgelerin verilip verilmediğini kontrol etmenizi tavsiye ederim. Ayrıca önceden araştırma yapmanız ve bilinen marka model ürünlere yönelmeniz doğru ürünü bulmanız açısından faydalı olacaktır.

Sağlıklı Ortamda Yaşamak Herkesin Hakkıdır.

Değişen dünya her geçen gün farklı koşullar sunuyor. Bu değişimin olumlu tarafları olduğu gibi olumsuz yönleri de var. Kirli hava olumsuzluklardan bir tanesi. Sanayileşmenin artmasıyla kirlenen hava, mağaza gibi yerlerde bulunan kalabalık insan popülasyonu, kapalı alanlarda tütün ürünlerinin kullanımı, bahar ve yaz aylarında ortaya çıkan polenler, evcil hayvan tüyleri ve havada uçuşan hastalık yapıcı partiküller bazı insanların sağlığını çok ciddi şekilde etkiler. Kirli hava tehlikesinin önüne geçmek için kapalı ortamlarda hava temizleyici cihazlar kullanılması gerekir. Bunları tercih ederken de önce fiyat değil ihtiyaca uygun özellikler göz önünde bulundurulmalıdır.

  Sizin desteğinizle güçleniyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizi, hizmetlerimizi ve ürünlerimizi daha çok kişiye ulaştırabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Bu sayfayı sosyal medyada paylaşır mısınız?

  Bilgi İste

  Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. Bilgi hizmetimiz ücretsizdir.

  Butona 1 kere basıp bekleyin.

  Pin It on Pinterest

  Whatsapp
  Whatsapp
  Hava Temizleme Cihazlarının Fiyatları Nedir? https://sesanltd.com.tr/hava-temizleme-cihazlarinin-fiyatlari-nedir »