Ana Sayfa » Blog Kategorisi: "Hastalıklar" » KOAH Whatsapp Grubu Kuruldu

KOAH Whatsapp Grubu Kuruldu

KOAH (kronik obstrüktif akciğer hastalığı) solunumu etkileyen ve bulaşıcı olmayan bir akciğer hastalığıdır. Zararlı gazların uzun süre solunması sonucu akciğerlerde oluşan deformasyon nedeniyle ortaya çıkar ve solunumun zorlanmasına neden olur. Hastalığın etkileri zamanla ilerler. KOAH, Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünyada en sık öldüren 4. hastalıktır ve her yıl milyonlarca kişinin ölümüne neden olmaktadır. Eğer tedbir alınmazsa yıllar sonra listenin en başına kadar yükselebilir ve dünyada en sık öldüren hastalık haline gelebilir. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en sık öldüren hastalıklardan bir tanesidir. Daha çok ileri yaş hastalığıdır ve erkeklerde daha sık görülür. 40 yaş üstü kişilerde görülme sıklığı artar. Yaşadığı solunumsal sıkıntıların KOAH’tan kaynaklandığını bilmeyen milyonlar mevcuttur. Bu hastalıkla ilgili farkındalık seviyesi hala yeterli düzeyde değildir. KOAH’lı hastalar diğer solunum hastalıklarından ciddi şekilde etkilenebilir ve bu durum geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabilir. Örneğin, COVID-19 riskinin KOAH’lı kişilerde 5 kat arttığı uzmanlar tarafından bildirilmektedir. Ayrıca, COVID-19’un KOAH’lılara verdiği zararlar ise normalden çok daha fazla olabilmektedir. Hastalığın tedavisi için en önemli faktör tütün ürünleri kullanımını bırakmaktır. Çeşitli tedavi yöntemleri bulunsa da bunlar hastalığı tamamen iyileştiremez. Hastalığın ilaç tedavisi olduğu gibi cihaz tedavisi de vardır. Her tedavi yönteminin de kendi içinde olumlu ve olumsuz tarafları mevcuttur. Bu konularda tecrübe ve bilgi paylaşımını sağlayabilmek adına KOAH ile ilgili Whatsapp grubumuz kurulmuştur. Hastaların, hasta yakınlarının, hemşirelerin, psikologların, hekimlerin ve destek olmak isteyen gönüllülerin katılımını bekliyoruz.

Başvuru Formu »

Grubumuza katılarak bilgi alışverişinde bulunabilir, diğer hastalarla ve aileleriyle iletişime geçebilirsiniz. Yaşadığınız sorunları, denediğiniz tedavileri, kullandığınız cihazları ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

Grup Kurallarımız

 • Ticari paylaşım yasaktır.
 • Konu dışı paylaşım yasaktır.

Grubumuza katılmak için aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. Davet bağlantısını 1 dakika içinde e-posta adresinize göndereceğiz.

  Sizin desteğinizle güçleniyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizi, hizmetlerimizi ve ürünlerimizi daha çok kişiye ulaştırabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Bu sayfayı sosyal medyada paylaşır mısınız?

  Medikal Sohbet Grupları Başvuru Formu

  Grubumuza katılmak için aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. Davet bağlantısını 1 dakika içinde e-posta adresinize göndereceğiz. Bu hizmetimiz ücretsizdir.

  Butona 1 kere basıp bekleyin.

  Pin It on Pinterest

  Whatsapp
  Whatsapp
  KOAH Whatsapp Grubu Kuruldu https://sesanltd.com.tr/koah-whatsapp-grubu-kuruldu »