Ana Sayfa » Blog Kategorisi: "Hastalıklar" » Hasta Karyolasının Kurulumu Esnasında Nelere Dikkat Edilir?

Hasta Karyolasının Kurulumu Esnasında Nelere Dikkat Edilir?

Evde hasta bakarken hastaneden daha konforlu daha rahat olacağını düşünürüz. Ancak hastanede kullanılan ekipmanları evde tedarik edemediğimiz sürece hasta çok da rahat olmayacaktır. Hastanede tedavisi biten hastanın bakımına evde devam edilir. Bu nedenle hastanede kullanılan birçok ürün de ev için tedarik edilir. Bu ürünler arasında hasta temizliği veya bakımı için gerekli ürünler olduğu kadar hastanın kullanmak durumunda olduğu cihazlar da dahildir.

Detaylı Bilgi İste »

Hastanın kullanmak zorunda olduğu ürünler dışında zorunlu olmadığı ancak kullandığı durumda hem hastanın hem de hasta yakınının rahat edeceği ürünler de vardır. Bunlardan biri de hasta karyolasıdır.

Hasta karyolası özellikle hareket kabiliyeti kısıtlı olan hastalar için önem taşır. Hastayı yedirme ve yıkama işlemleri için pozisyonlandırabilir. Bu karyolaların; manuel, iki motorlu, üç motorlu, dört motorlu ve beş motorlu (kolon) olmak üzere 5 çeşidi vardır. Her birinin farklı özellikleri bulunmaktadır.

Hasta karyolaları sünger yatak ile birlikte kullanılır. Genellik satın alımlarda sünger yatak mevcuttur ancak bazı durumlarda sünger yatak hariç satış yapılabilir. Eğer karyolama kiralama yoluyla alınacaksa, sünger yatak satın alınır. Kiralama bitiminde yatak hastada kalır.

Hasta Karyolasının Kurulumu Nasıl Yapılır?

Hasta karyolası bir mobilya olarak düşünülebilir. Taşımasına dikkat edilmelidir. Yatak bütün olarak taşınmalıdır.

Yatak uygun şartlarda eve taşındıktan sonra kullanılacak yere konumlandırılır. Ayak ve baş ucuna dikkat edilmelidir. Konumlandırma eğimli bir yere yapılmamalıdır. Aksi halde fonksiyonları tam anlamıyla kullanılamayabilir.

Yatak yerleştirildikten sonra baş ve ayak ucundaki korumalıkları ve yan korkulukları takılır. Yatağın üzerinde bulunan ve taşıma esnasında zarar görmemesi için bağlanan ipler kesilir.

Karyolanın üzerine sünger yatağı konulur ve kullanıma hazır hale getirilir.

Fişini prize taktıktan sonra kullanılmaya başlanabilir.

    Sizin desteğinizle güçleniyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizi, hizmetlerimizi ve ürünlerimizi daha çok kişiye ulaştırabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Bu sayfayı sosyal medyada paylaşır mısınız?

    Bilgi İste

    Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. Bilgi hizmetimiz ücretsizdir.

    Butona 1 kere basıp bekleyin.