Ana Sayfa » Blog Kategorisi: "Hastalıklar" » Engelli Raporu Nasıl Sorgulanır?

Engelli Raporu Nasıl Sorgulanır?

Engelli raporu kişilerin engel durumları belirlemek ve belirli haklardan yararlanmak için hastanelerin sağlık kurulları tarafından verilen bir rapordur. Bu rapor için öncelikle hastaneye başvurulur. Sağlık kurulu tarafından kişiye bir muayene günü verilir. Hastanın tüm muayeneleri yapıldıktan sonra engelli raporu çıkar. Engelli raporunda kişinin engel yüzdesi ve hastalığı yazar. Engelli raporunda oran tutması halinde kişilerin ÖTV indirimi veya EKPSS gibi hakları da bulunur.

Detaylı Bilgi İste »

Engelli raporu sorgulama işlemi kişilerin mevcut raporlarındaki oranı görme veya rapor süreli ise bitiş süreleri takip etme gibi durumlarda yapılır.

Engelli raporu sorgulama işlemi E-Devlet üzerinden yapılabilir. Bu işlemin elektronik ortamda yapılması daha kolaydır ayrıca zaman tasarrufu da sağlayacaktır. E-Devlet üzerinden engelli raporu sorgulama yapılabileceği gibi engelli maaşı da sorgulanabilir. Yazılı ve görüntülü görüşmeler ile işitme ve görme engelli bireyler de işlemlerini kolaylıklar halledebilirler.

E-Devlet üzerinden engelli raporu sorgulama işlemi yapılabilmesi için öncellikle kişilerin bir hesabı olmalıdır. Site üzerinde hesabı olmayanların yeni bir hesap açması gerekir. Hesap alma işlemi tamamlandıktan sonra kişiler www.turkiye.gov.tr adresine gidip T.C. kimlik numaralarını yazarak giriş yapabilirler. Giriş yapmadan da sayfalar görüntülenebilir ancak işlem yapılamaz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra arama butonuna “Engelli” ibaresi yazılarak arama yapılır. “Engellilik Sağlık Kurulu Raporları Sorgulama” dahil engellilerle ilgili e-devlet üzerindeki tüm işlemler listelenir. Rapor sorgulama seçilirse ilgili kişinin mevcut raporları ekranda belirecektir.

Sorgulama işleminden sonra süresi biten rapor takip edilerek, yeni rapor çıkartma işlemine başlanabilir.

  Sizin desteğinizle güçleniyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizi, hizmetlerimizi ve ürünlerimizi daha çok kişiye ulaştırabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Bu sayfayı sosyal medyada paylaşır mısınız?

  Bilgi İste

  Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. Bilgi hizmetimiz ücretsizdir.

  Butona 1 kere basıp bekleyin.

  Pin It on Pinterest

  Whatsapp
  Whatsapp
  Engelli Raporu Nasıl Sorgulanır? https://sesanltd.com.tr/engelli-raporu-nasil-sorgulanir »