Ana Sayfa » Blog Kategorisi: "Hastalıklar" » Uyku Apnesi Whatsapp Grubu Kuruldu

Uyku Apnesi Whatsapp Grubu Kuruldu

Halk arasında sadece “apne” olarak da bilinen uyku apnesi sendromu, uyku esnasında solunumun durmasından kaynaklanan ve uyku düzeninin bozulmasına sebep olan önemli bir hastalıktır. Bu hastalık kısaca, uykuda solunumun en az 10 saniye süreyle durması şeklinde tanımlanır. Solunum durunca kandaki oksijen miktarı azalır ve karbondioksit miktarı artar. Bu durum, bazı sağlık sorunlarının oluşmasına ve uyku kalitesinin azalmasına neden olur. Uyku apnesinin en önemli belirtilerinden birisi horlamadır ancak her horlayan kişide uyku apnesi olmayabilir. Sadece horlama bile bir rahatsızlık olarak kabul edilir ve hava akışının kısıtlanmasına neden olur. Bu da nefes alıp vermeyi olumsuz etkiler ve kalp krizi riskini arttırır. Uyku apnesi, hasta ve ailesi tarafından tespit edilmek istenirse horlamayla birlikte diğer belirtilerin de olup olmadığına dikkat edilmelidir. Gündüz saatlerinde uykusuzluk ve konsantrasyon eksikliği gibi sorunlara yol açan rahatsızlık, yaşam kalitesini de olumsuz yönde etkiler. Hastalığın tedavisi için solunum cihazları, ağız içi aparatlar veya cerrahi yöntemler gibi birkaç seçenek vardır. Her tedavi yönteminin de kendi içinde olumlu ve olumsuz yönleri mevcuttur. Bu konularda tecrübe ve bilgi paylaşımını sağlayabilmek adına uyku apnesi hastalığıyla ilgili Whatsapp grubumuz kurulmuştur. Hastaların, hasta yakınlarının, hemşirelerin, psikologların, hekimlerin ve destek olmak isteyen gönüllülerin katılımını bekliyoruz.

Başvuru Formu »

Grubumuza katılarak bilgi alışverişinde bulunabilir, diğer hastalarla ve aileleriyle iletişime geçebilirsiniz. Yaşadığınız sorunları, denediğiniz tedavileri, kullandığınız cihazları ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

Grup Kurallarımız

 • Ticari paylaşım yasaktır.
 • Konu dışı paylaşım yasaktır.

Grubumuza katılmak için aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. Davet bağlantısını 1 dakika içinde e-posta adresinize göndereceğiz.

  Sizin desteğinizle güçleniyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizi, hizmetlerimizi ve ürünlerimizi daha çok kişiye ulaştırabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Bu sayfayı sosyal medyada paylaşır mısınız?

  Medikal Sohbet Grupları Başvuru Formu

  Grubumuza katılmak için aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. Davet bağlantısını 1 dakika içinde e-posta adresinize göndereceğiz. Bu hizmetimiz ücretsizdir.

  Butona 1 kere basıp bekleyin.

  Pin It on Pinterest

  Whatsapp
  Whatsapp
  Uyku Apnesi Whatsapp Grubu Kuruldu https://sesanltd.com.tr/uyku-apnesi-whatsapp-grubu-kuruldu »