Ana Sayfa » Blog Kategorisi: "Hastalıklar" » Tansiyon Hastalıkları Whatsapp Grubu Kuruldu

Tansiyon Hastalıkları Whatsapp Grubu Kuruldu

Dolaşım sisteminde bulunan atardamarların içindeki kanın damar çeperlerinde oluşturduğu basınca tansiyon denir. Yaşam için oldukça önemli bir değeri ifade eder. Tansiyon herkeste vardır ve normal değerler içerisinde olduğunda yaşamın sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlar. Normal değerleri kontrol edebilmek için büyük tansiyon ve küçük tansiyon adı verilen parametrelere bakmak gerekir. Kalbin kasılması esnasında damar çeperlerinde oluşan en büyük kan basıncı değerine büyük tansiyon veya kasılma basıncı veya sistolik basınç denir. Kalbin dinlenme esnasında ölçülen en düşük kan basıncına ise küçük tansiyon veya gevşeme basıncı veya diyastolik basınç denir. Damar çeperlerinde oluşan kan basıncı tansiyon aleti yardımı ile ölçülebilir. Tansiyonla ilgili rahatsızlıkları olan kişilerin düzenli olarak ölçüm yapması ve değerleri kayıt altına alması gerekir. Ölçüm kayıtları belirli zaman aralıklarıyla hekimlerle paylaşılmalı ve gerekiyorsa tedavi yeniden planlanmalıdır. Tedavi, çoğunlukla tansiyon değerlerini düzenleyen ilaçlarla yapılır. Eğer başka rahatsızlıklar nedeniyle tansiyon sorunu yaşanıyorsa öncelikle o rahatsızlıkların tedavi edilmesi gerekir. Tansiyon yaşlandıkça artar. Bunun sebebi, atardamarların çeperlerinin kişi yaşlandıkça esnekliğini kaybetmesidir. Yüksek tansiyon (hipertansiyon) veya düşük tansiyon (hipotansiyon) rahatsızlıkları vücut için normal olmayan bir durumdur. Kronikleşirse ve tedavi edilmezse yaşam kalitesini olumsuz şekilde etkiler. Ayrıca, başka hastalıkları da tetikleyebilir. Bu konudaki tecrübe ve bilgi paylaşımını sağlayabilmek adına tansiyon hastalıklarıyla ilgili Whatsapp grubumuz kurulmuştur. Hastaların, hasta yakınlarının, hemşirelerin, psikologların, hekimlerin ve destek olmak isteyen gönüllülerin katılımını bekliyoruz.

Başvuru Formu »

Grubumuza katılarak bilgi alışverişinde bulunabilir, diğer hastalarla ve aileleriyle iletişime geçebilirsiniz. Yaşadığınız sorunları, denediğiniz tedavileri, kullandığınız cihazları ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

Grup Kurallarımız

 • Ticari paylaşım yasaktır.
 • Konu dışı paylaşım yasaktır.

Grubumuza katılmak için aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. Davet bağlantısını 1 dakika içinde e-posta adresinize göndereceğiz.

  Sizin desteğinizle güçleniyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizi, hizmetlerimizi ve ürünlerimizi daha çok kişiye ulaştırabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Bu sayfayı sosyal medyada paylaşır mısınız?

  Medikal Sohbet Grupları Başvuru Formu

  Grubumuza katılmak için aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. Davet bağlantısını 1 dakika içinde e-posta adresinize göndereceğiz. Bu hizmetimiz ücretsizdir.

  Butona 1 kere basıp bekleyin.

  Pin It on Pinterest

  Whatsapp
  Whatsapp
  Tansiyon Hastalıkları Whatsapp Grubu Kuruldu https://sesanltd.com.tr/tansiyon-hastaliklari-whatsapp-grubu-kuruldu »