Süt Saklama Poşeti

Süt saklama poşetleri önceden steril edilmiş ve gıda saklamak için güvenli olan polietilen maddeden üretilmiştir. Anne sütünün besin değerini ve bağışıklık sağlayıcılarını kaybettirmeden saklanmasını sağlayan steril poşetlerdir. Bu üründe plastik ham madde bulunmaz. Böylece bebeğe zararlı olabilecek maddeler süte karışmaz.

Anne Sütünün Saklama Süresi

Anne sütü bu poşetlerin içine doldurularak +25 derecede 5 saat, +15 derecede 24 saat, buzdolabında (+4 derecede) 72 saat, derin dondurucuda (-20 derecede) 1 ay, -70 derecede ise 1 aydan fazla süreyle güvenle saklanabilir.

Süt Saklama Poşeti

Dondurulmuş Anne Sütünün Eritilmesi ve Isıtılması

Dondurulmuş anne sütünü eritmek için kesinlikle ocağın üstüne veya mikrodalga fırına koymayın. Bu durum sütün protein yapısını bozmaktadır. Ayrıca sütün içinde oluşan sıcak noktalar bebeğin ağzını yakabilir. Dondurulmuş anne sütünü eritmek için bir kabın içine ılık su doldurun ve dondurulmuş süt poşetini bu ılık suyun içine ağız bölümü dışarıda kalacak şekilde batırın. Sütün erimesini sağladıktan sonra sıcaklığını kontrol edip kullanabilirsiniz.

Dondurulup eritilmiş anne sütü buzdolabında saklanmak koşulu ile 24 saat içinde tüketilmelidir. Ayrıca bebeğin beslenmesinden sonra sütün kalanı atılmalıdır.