Ana Sayfa » Blog Kategorisi: "Genel" » Sağlıkta İletişimi Nasıl Güçlendirebiliriz?

Sağlıkta İletişimi Nasıl Güçlendirebiliriz?

Sesan olarak önce sağlık ilkesiyle doktor, hasta ve tedavi ürünleri ilişkisinin ayrılmaz bir parçası olmayı hedefliyoruz. Ticari bir firma gibi davranmaktan çok akademik bir kurum gibi çalışıyoruz. Uzman ve tecrübeli kadromuz ile hizmet veriyoruz. 1988 yılından beri, sağlık ve tıbbi cihaz sektöründe 1000’lerce çeşit ürün ve hizmetle kurumsal ve bireysel çözümler üretiyoruz. Ülkemizde sağlık alanındaki iletişim eksikliğini yıllardan beri gözlemliyoruz. İletişimin doğru kurulmadığı noktalarda anlaşmazlıkların oluştuğunu biliyoruz. İletişimdeki sorunların, konu sağlık olduğunda geri dönülmez kayıplara sebebiyet verdiğinin farkındayız. İster doktor, hemşire veya sağlık memuru olun isterse sektör profesyoneli, hasta veya hasta yakını, ülkemizde sağlık konusunda bilgi ve tecrübe paylaşımlarına ulaşmanın zorluğunu mutlaka yaşamışsınızdır. Biz Sesan Ailesi olarak, sağlıkta iletişim sorunlarına çözüm bulmayı hedefliyoruz. Sağlıkta İletişimi Güçlendirme Projesi’ni bu sorunların çözümüne katkı sağlayabilmek adına oluşturduk. Peki bunun için neler yapıyoruz? Projemizi geliştirmek için daha neler yapabiliriz?

Bizimle Paylaşın »

Sağlıkta İletişimi Güçlendirme Projesi

Sağlıkta İletişimi Güçlendirme Projesi yıllardır geliştirdiğimiz birkaç projenin birleştirilmesiyle oluşmaktadır. Bu projeler sayesinde, insanların birbirleriyle kolayca iletişime geçebilmesi ve birbirlerine bilgi akışını sağlayabilmesi için çabalıyoruz. Sağlıkla alakalı doğru bilgi edinme, yardım alma ve diğerleriyle etkileşim halinde olmanın herkesin hakkı olduğunu düşünüyoruz. Oluşturduğumuz projeler ve platformlar, hekimlerin, hemşirelerin, hastaların, hasta bakıcıların, refakatçilerin veya sağlık sektörüyle ilgili kişilerin birbirleriyle iletişim kurabilmesine olanak sağlamaktadır. Hem bireysel hem de kurumsal üyelerimiz bu projemizin en önemli unsurlarıdır.

Sesan Forum, ücretsiz bir iletişim platformudur. Bu platformda sağlık, anne-bebek, medikal ürünler, tıbbi cihazlar, hastalıklar, hasta bakım, kamu kurumları ve hastanelerle ilgili konular paylaşılmaktadır. Amacı, hastalar, hasta yakınları, hasta bakıcılar, biyomedikalciler, hekimler, hemşireler, medikal firmalar, eczaneler ve sağlık profesyonellerini bir araya getirmektir. Paylaşım yapılan konu başlıkları genellikle, tıbbi cihazlar, medikal ürünler, kataloglar, kullanım kılavuzları, ikinci el tıbbi cihaz satışı, teknik şartnameler, kamu kurumları, KİK, TİTCK, SGK, ÜTS, Sağlık Bakanlığı, TSE, Sağlık Market, TOBB, destekler ve teşvikler, imza kampanyaları, hastalıklar, uyku apnesi, pandemi-salgın, demans, Alzheimer, KOAH, ALS, diyabet, MS, kanser, tansiyon, sağlık kuruluşları, hastaneler, eczaneler, dernekler, tıbbi cihaz ve medikal firmaları, firma tanıtımları, iş arayanlar, İSG/OSGB, etkinlikler, kongreler, eğitimler, evde bakılan hastalar, hasta bakıcılar, genel sağlık, sağlık turizmi, anne-bebek, biyomedikal teknolojileri ve stajlar hakkında olmaktadır. Üye olarak görüş ve isteklerinizi paylaşabilir, en güncel bilgileri takip edebilir, etkinliklerden haberdar olabilir ve istediğiniz konularda katkıda bulunabilirsiniz.

Sesan Blog projemiz sayesinde tıbbi cihazlar, medikal ürünler, hastalıklar, etkinlikler, anne ve bebek, sosyal sorumluluk projeleri, kamu kurumları ve sağlık sektörü gibi birçok konuda bilgiler paylaşmaktayız. Web sitemizin blog bölümündeki yazılar hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen üyelerimiz sorularını yazıların altındaki yorum bölümünden iletebilirler veya doğrudan bize ulaşarak ihtiyaçları olan konuda çözüm bulabilirler. Bu proje sayesinde bilgilerimizi hem ekip içinde güncel tutabilmekteyiz hem de herkesle paylaşabilmekteyiz. Blog sayfamızda yayımlanan makalelerden gelen yorumları ve talepleri hassasiyetle incelemekteyiz. Sorulara yanıt arayan üyelerimize dönüş yaparak yardımcı olmaya çalışmaktayız. Bu sayede soru-cevap şeklinde bilgi havuzu da oluşturmaktayız.

Sesan Akademi, sağlık alanındaki konularda toplumun ihtiyacı olan bilgi desteğini vermek amacıyla yürüttüğümüz bir eğitim projesidir. Bu proje kapsamında, hastalar, hasta yakınları, hasta bakıcılar, engelliler, biyomedikal bölümlerinde okuyan öğrenciler, sektör profesyonelleri, hekimler ve hemşirelere yönelik belirli konularda etkinlikler ve çalıştaylar düzenlemekteyiz. Toplumun, sağlık alanındaki birçok konuyla ilgili farkındalık düzeyinin arttırılmasına katkı sunmayı amaçlamaktayız. 2014 yılından beri düzenli olarak Sesan Akademi etkinliklerini sürdürmekteyiz. Gönüllülük esasına dayanan şekilde kimi zaman akademisyenlerden, kimi zaman sektör profesyonellerinden, kimi zaman hemşirelerden ve kimi zaman da hekimlerden destek aldık. Projemizin birçok platformda ses getirmesi ve ödüllere layık görülmesi bizi onurlandırmaktadır.

Sesan Youtube kanalımızda, ürünlerin kullanımı, tıbbi cihazların teknik servis işlemleri, hasta bakım, ilk yardım ve etkinlikler ile ilgili videolar paylaşarak bilgilendirme sağlamaktayız. Düzenlediğimiz etkinliklerin canlı yayın videolarını da Sesan Youtube kanalımızda paylaşmaktayız. Bu projemiz sayesinde hem ürünlerle ilgili hem de Sesan Akademi etkinlikleriyle ilgili yayınları üyelerimize doğrudan aktarabilmekteyiz.

Medikal Sohbet Grupları projemiz sayesinde tecrübe ve bilgi paylaşımının anında yapılabilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Anne-bebek, hastalıklar, hasta bakıcılar, evde bakılan hastalar, ambulans hizmetleri, biyomedikal teknolojileri ve medikal sektörü gibi birçok konuda oluşturduğumuz sohbet gruplarımıza katılarak diğer üyelerle etkileşime geçilebilmesini ve paylaşımlardan fayda sağlanabilmesini amaçlıyoruz. Tecrübe paylaşımlarının yapıldığı gruplarımıza akademisyenleri, hekimleri, hemşireleri ve hasta bakıcıları da davet ediyoruz. Üyelerimizin anlık olarak haberleşerek güncel bilgileri edinmelerini sağlıyoruz.

Hasta Bakıcı Listesi, hasta bakım hizmeti veren kişilere aracı ücreti ödemeden doğrudan ulaşabilmeyi sağlayan bir sosyal sorumluluk projesidir. Hasta yakınlarının en önemli ihtiyaçlarından biri de hastalarını güvenle emanet edebilecekleri bilgili ve tecrübeli hasta bakıcılardır. Bakıma ihtiyaç duyan yetişkin veya çocuk hastaların gereksinimlerini karşılamak oldukça zordur. Bu nedenle, hasta bakıcılığı yapan kişilerin psikolojik olarak güçlü olması, kurallara uyması ve istikrarlı davranması gerekir. Hastanın ihtiyaçları belirli bir rutinde karşılanmalıdır. Bu proje sayesinde hasta bakıcılarla hasta bakıcı arayanlar doğrudan birbirleriyle iletişime geçebilmekte ve ihtiyaçlarını güvenilir bir şekilde karşılayabilmektedir. Hasta bakıcıların genel olarak yaptığı işler şu şekilde sıralanabilir: Kullanılacak ilaçları ve tıbbi malzemeleri hazırlamak, ilaçları hekimin önerdiği zaman aralığında hastaya vermek, hastanın yatış şeklini ayarlamak, hastanın giysilerini giymesine ve çıkarmasına yardımcı olmak, hastanın odasını havalandırmak ve odadaki dağınıklığı toplamak, hastanın tuvalet ihtiyacını gidermesi için yardımcı olmak, hastanın vücut temizliğini ve bakımını sağlamak, hastaya masaj yapmak, hastanın egzersizlerini yapmasına ve beslenmesine yardımcı olmak, hastanın kullandığı tıbbi cihazların bakım sürelerini takip etmek ve cihazlar arızalanırsa teknik servise haber vermek, acil durumlarda temel ilk yardım yapmak ve acil servise haber vermek.

Üyelerimiz ve müşterilerimiz tüm süreçlerimizin en önemli parçasıdır. Bu nedenle projelerimizin içeriğini geliştirirken onların fikirlerine çok önem veriyoruz. Projelerimizi geliştirmek için daha neler yapabiliriz? Fikirlerinizi bizimle paylaşmanızı rica ederiz.

  Sizin desteğinizle güçleniyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizi, hizmetlerimizi ve ürünlerimizi daha çok kişiye ulaştırabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Bu sayfayı sosyal medyada paylaşır mısınız?

  Bizimle Paylaşın

  İstek, yorum veya önerinizi bize göndermek için aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

  Butona 1 kere basıp bekleyin.

  Pin It on Pinterest

  Whatsapp
  Whatsapp
  Sağlıkta İletişimi Nasıl Güçlendirebiliriz? https://sesanltd.com.tr/saglikta-iletisimi-nasil-guclendirebiliriz »