Ana Sayfa » Blog Kategorisi: "Genel" » Sağlık Sektörüne Özel Forum Platformu Kuruldu

Sağlık Sektörüne Özel Forum Platformu Kuruldu

Yıllar geçtikçe, sosyal yaşantı gibi eğitim ve iş hayatı da dijitalleşiyor. Artık insanlar birçok ihtiyacını internetten karşılıyor. İnternetten sadece ürün ve hizmet tedarik edilmiyor, bunun yanında birçok konuda sınırsız bilgi kaynağına da rahatlıkla ulaşılabiliyor. Nesnelerin interneti (IoT) ve yapay zeka teknolojilerinin gelişimiyle birlikte artık neredeyse insanlar yerine karar veren dijital mekanizmalar oluşturulabiliyor. Güncel algoritmalar sayesinde bir sonraki adımda ulaşmak isteyeceğimiz bilgiler önceden önümüze seriliyor. Bulut teknolojiler sınırsız bilgiyi bizim için saklayabiliyor ve saniyeler içinde karşımıza getirebiliyor. Teknoloji geliştikçe her şey akıllı olmaya başlıyor: Akıllı telefonlar, akıllı evler, akıllı arabalar, akıllı saatler… Bu denli dijitalleşmiş yaşantımızda sağlık alanındaki gelişmeler de devam ediyor. Sesan Forum platformumuz ile sağlık alanındaki teknolojik gelişime ayak uydurmayı, bilgi paylaşımını kolaylaştırmayı, sağlıkla ilgili farklı kitleleri bir arada tutmayı ve bu sayede “sağlıkta iletişimi” güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu platformu sektörün ihtiyaçlarına uygun şekilde geliştirebilmemiz için yorum, talep ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşın. Önceden gelen mesajları da bu sayfada inceleyebilirsiniz.

Bizimle Paylaşın »

Sesan Forum, ücretsiz bir iletişim platformudur. Bu platformda sağlık, anne-bebek, medikal ürünler, tıbbi cihazlar, hastalıklar, hasta bakım, kamu kurumları ve hastanelerle ilgili konular paylaşılmaktadır. Amacı, hastalar, hasta yakınları, hasta bakıcılar, biyomedikalciler, hekimler, hemşireler, medikal firmalar, eczaneler ve sağlık profesyonellerini bir araya getirmektir. Paylaşım yapılan konu başlıkları genellikle, tıbbi cihazlar, medikal ürünler, kataloglar, kullanım kılavuzları, ikinci el tıbbi cihaz satışı, teknik şartnameler, kamu kurumları, KİK, TİTCK, SGK, ÜTS, Sağlık Bakanlığı, TSE, Sağlık Market, TOBB, destekler ve teşvikler, imza kampanyaları, hastalıklar, uyku apnesi, pandemi-salgın, demans, Alzheimer, KOAH, ALS, diyabet, MS, kanser, tansiyon, sağlık kuruluşları, hastaneler, eczaneler, dernekler, tıbbi cihaz ve medikal firmaları, firma tanıtımları, iş arayanlar, İSG/OSGB, etkinlikler, kongreler, eğitimler, evde bakılan hastalar, hasta bakıcılar, genel sağlık, sağlık turizmi, anne-bebek, biyomedikal teknolojileri ve stajlar hakkında olmaktadır. Üye olarak görüş ve isteklerinizi paylaşabilir, en güncel bilgileri takip edebilir, etkinliklerden haberdar olabilir ve istediğiniz konularda katkıda bulunabilirsiniz. Sesan Forum platformu sayesinde sağlık alanındaki iletişimi kolaylaştırmayı amaçlıyoruz: https://forum.sesanltd.com.tr/

Bizimle Paylaştığınız Mesajlar

11.11.2016 – HAKAN ÖZYİĞİT – İnterneti kullanan herkes bu platformdan yararlanmalıdır. Medikal sektör az kar marjıyla çalışan dürüst ve namuslu bir sektör olmalıdır. Şu anda sektörde çok sayıda vicdansız satıcı mevcut. Bire aldığını bine satmaya çalışan bu kişiler zaten mağdur olan hastayı ikinci kez mağdur etmektedir. Ayrıca bizim vergilerimizle bize hizmet etmeye çalışan devleti de sömürüyorlar. Bundan dolayı, yapılacak internet sitesinde bütün ürünlerin güncel fiyatları paylaşılmalıdır. Ürün arayan vatandaş kısıtlamasız şekilde üye olabilmeli ve ürünlerin firmaya geliş ve satış fiyatlarını görebilmelidir. Ürünleri en ucuz fiyatla ve marka model bilgisiyle nereden alabileceğini kolayca listeleyebilmelidir. Medikal sektör dürüst ticareti öğrenmeli. Böylece rekabet oluşur ve kalitesiz ürünler yerine kaliteli ve sağlıklı ürünler müşteriyle buluşur. Esnaf da halkla barışır.

23.11.2016 – TAMER YİĞİT – Pazarın büyümesi için ücretsiz hizmet veren bir sosyal medya platformu gereklidir.

25.11.2016 – ACEM İLTER – Cihazlar hakkında her türlü bilgiyi vermeli ve ücretli olmalıdır. Çünkü bu platform için paraya ihtiyaç duyulacaktır. Makul bir ücretlendirmeyle bu iş yapılabilir.

29.11.2016 – MEHMET İLTER – Ülkemizde spor denince akla futbol gelmesi gibi sosyal medya denince de ne yazık ki ilk olarak Facebook geliyor. Birçok kurumsal şirket Facebook, Instagram, Twitter ve Linkedin gibi sosyal medya platformlarından ya da e-posta üzerinden istediği hedef kitleye ulaşabiliyor. Yeni bir platform açmak yerine mevcut kanalları doğru bir şekilde kullanıp, güçlü ve yararlı bir geri bildirim elde edilebilir.

16.12.2016 – ORHAN İNAT – Böyle bir platform ücretsiz olmalı ve detaylı bilgi vermelidir.

22.12.2016 – AYSUN BERİL KARAMAN – Cihazlar hakkında bilgi içermeli ve güncel haberleri vermelidir. Ücretsiz olmalıdır.

27.12.2016 – YUNUS EMRE FELEK – Cihazlar hakkında bilgiler vermeli, cihaz satışı olmalı, iş imkanlarını sunmalı ve ücretsiz olmalıdır.

27.12.2016 – MURAT POLAT – Sektörün iş imkanlarını ve insanların bu sektörden daha fazla kazanç sağlayabilmesi için tekniklerin paylaşıldığı ücretsiz bir platform olmalıdır. Sektöre olan ön yargının yok edilmesini sağlayacak paylaşımlar yapılmalıdır.

04.01.2017 – ASLI GÜNGÖREV – Biyomedikal mühendisliğinin tanıtımının yapılması ve insanların bilinçlendirilmesi gerekir.

05.01.2017 – NECATİ TARSUS – Böyle bir platforma gerek yok. Facebook bu iş için yeterli.

09.01.2017 – MEHMET DENİR – Mesleki bilgi ve teknik açıdan her şeyi sunabilen ücretsiz bir platform olmalıdır.

25.01.2017 – ANIL ŞİMŞEK – İş imkanı sağlayan ücretsiz bir platform olmalıdır.

15.02.2017 – EMRE İŞBİLİR – Ücretsiz ve yeni bir sosyal medya platformu olmalıdır.

19.02.2017 – MELTEM PARLAK – En son gelişmeleri ve mesleki bağlantıları içeren ücretsiz bir sistem olmalıdır.

12.03.2017 – AHMET ERTÜRK – Ücretsiz olmalıdır.

24.03.2017 – BARIŞ KILIÇ – Yararlı ve faydalı olur.

06.04.2017 – MEHMET GÜLERTEKİN – Herkes böyle yeni şeylerin olmasını ister ama yapıldıktan sonra da destek olmaz. Bence uğraşmayın. Eğer yapacaksanız ücretli olsun.

28.04.2017 – FATİH SERVET – Teknik bilgileri içeren ve iş imkanı sağlayan ücretsiz bir sistem olmalıdır.

07.06.2017 – SEYİT HAMZA ÇAVGA – Öğrenciler için staj imkanları paylaşılmalı. Piyasaya yeni katılacak kişilerin beklentilerinin tartışılacağı bir ortam sağlanmalı ve ücretli olmalıdır.

12.07.2017 – CİHAN BAYINDIR – Medikal sektörle ilgili genel bilgiler, etkinlikler ve gelişmeler hakkında bilgilendirme yapılabilen ücretsiz bir platform olmalıdır.

13.07.2017 – ARMAĞAN KÖŞKER – Meslektaşlarımıza iş imkanı sağlayabilen, Whatsapp gibi saçma şeyler olmadan sadece iş amaçlı olan ücretsiz bir sistem olmalıdır.

22.09.2017 – HÜSEYİN YILMAZ – Sektör hakkındaki gelişmeleri paylaşacağımız ve karşılaşılan sorunları birlikte çözebileceğimiz ücretsiz bir platform olmalıdır.

29.09.2017 – MELİSA SAHİLLİ – Sektöre dair gelişmelerin ve bilgilerin paylaşılabileceği ücretsiz bir sistem olmalıdır.

01.10.2017 – ECEM HAFİZE AKGÜL – Öğrenci olarak, bu alandaki genç arkadaşları bilinçlendiren ücretsiz bir platform olmalıdır.

14.11.2017 – SERDAR YİĞİT – Sistem ücretsiz olmalı ve sağlık sektörü hakkında bilgi vermelidir.

17.12.2017 – AYKUT TAŞKIRAN – Her konu hakkında ücretsiz hizmet vermelidir.

07.01.2018 – MERVE ÖRER – Medikal alanda ülkemizde ve dünyada olan tüm yeniliklerden bahsetmeli, bu alanı seçecek insanlara bilgi vermelidir.

07.01.2018 – ALİ YASİN OKÇU – Sektöre yeni girecek arkadaşların ve tecrübeli ustalarımızın bir araya geldiği ücretsiz bir düzen olmalıdır.

18.01.2018 – ÖZLEM GÖKTÜRK – Böyle bir platforma gerek yok. Kimse desteklemez maalesef.

26.02.2018 – AHMET TAVŞANLAR – Sektörel gelişmelerin sunulduğu ücretsiz bir sistem olmalıdır.

27.02.2018 – YAĞMUR SALTIK – Son teknolojik gelişmeler, seminerler ve kongreler üzerine bilgi veren ücretsiz bir ortam olmalıdır.

06.03.2018 – YELİZ ÇAKMAK – Yurt dışındaki tüm gelişmeleri ve cihazlarla ilgili bilgileri veren ücretsiz bir platform olmalıdır.

12.03.2018 – CENGİZ SÖNMEZ – Medikal sektöründeki ve biyomedikal mühendisliğindeki yurt içi ve dışı gelişmeler, yeni üretilen veya test aşamasındaki cihazlarla ilgili bilgiler, yeni açılan medikal firmaları ve üretim yapan fabrikaların hangileri olduğu, biyomedikal mühendisliği okuyan öğrenciler için staj imkanları gibi bilgilerin paylaşıldığı ücretsiz bir yer olmalıdır.

28.04.2018 – MEHMET ALİ YILDIZ – Sektörle ilgili her şeyin paylaşıldığı ücretsiz bir ortam olmalıdır.

21.05.2018 – RECEP EROL – Cihazlar hakkında güncel bilgilerin bulunduğu ücretsiz bir sistem olmalıdır.
HAKKI GÜLDAL – Firmalar ve medikal ürünler hakkında bilgi sağlayan, gerektiğinde eğitimler düzenleyen ücretsiz sosyal platform olmalıdır.

17.08.2018 – MUSTAFA BİLAL UYSAL – Türkiye genelinde sendika olmalı ve biyomedikal mühendisleri masası kurulmalıdır. Hepimiz oraya üye olmalıyız.

26.09.2018 – BURAK ASLAN – Medikal alanda ücretsiz bir sosyal medya platformu gerekiyor.

05.10.2018 – NECDET SÖNMEZ – Ücretsiz bir şekilde hizmet veren, medikal ürünler ve bayilik hakkında paylaşımların olduğu bir sistem olmalıdır.

25.10.2018 – RECEP TUZAK – Cihazlar hakkında gerekli bilgilerin paylaşıldığı ücretsiz bir yer olmalıdır.

09.11.2018 – ADNAN KURDOĞLU – Ücretsiz şekilde cihazların detayları paylaşılmalıdır.

11.11.2018 – ULAŞ ÖZTÜRK – SUT ve SGK bilgilerinin de olduğu, duyuru ve randevu sistemi olan ücretsiz bir sosyal medya platformu olmalıdır.

14.11.2018 – SEYFETTİN DELİCE – Alım, satım ve ticaret yapılabilen ücretsiz bir internet sitesi olmalıdır.

26.11.2018 – BERİL KARAMAN – Cihazlar hakkında tüm bilgileri sunan ücretsiz bir sistem olmalıdır.

04.12.2018 – MUSA AKÇALI – Ücretsiz, nezih ve saygın bir iletişim ortamı olmalıdır.

07.12.2018 – ECEVİT YÜCEL – Yeni cihaz ve protezler hakkında bilgi veren, SGK’nın sistemini anlatan ücretsiz bir web sitesi olmalıdır.

13.12.2018 – EMRE AĞAR – Toptancı mantığı ile çalışan, medikal ve eczaneye özel, kapalı bir sistem olmalıdır.

17.12.2018 – MERVE AKIN – Ücretsiz üye olunabilen web sitesi olabilir.

18.12.2018 – NİYAZİ ÇEŞMELİ – Bence böyle bir sosyal platforma gerek yok.

20.12.2018 – DİDEM GÜNAYDIN – Sektörle alakalı talepleri karşılayabilen ücretsiz bir platform olmalıdır.

03.01.2019 – HALİL İBRAHİM DURAN – Bence sektörel olarak yaşanan büyük sıkıntılar ve maliyetlerden bu ağ sayesinde kurtulabiliriz.

05.01.2019 – MESUT DİNLER – İş ilanları, biyomedikal alanındaki yenilikler ve teknikerler arasında teknik yardımlaşma sağlayabilen bir internet sitesi olabilir.

09.01.2019 – OKAN ÖZTÜRK – Sektördeki yenilikler, fuarlar, iş ilanları ve alım satım ilanlarının paylaşılabileceği bir yazılım olmalıdır.

18.01.2019 – BÜLENT ÇETİN – Şu anki ücretsiz sosyal ağlarda gruplar kurulabiliyor ve etkin kullanılabiliyor. Eğer ücretli bir sistem düşünülüyor ise sadece şu şekilde olursa başarılı olur: Medikal cihazlarda ekranda çıkan hata kodlarının ve çözümlerinin, cihazların bakımlarının nasıl yapılacağının ve hangi filtrelerin değiştirilmesi gerektiğinin resimli olarak anlatılması gerekir. Bunun dışında hangi ürünün hangi firmada satıldığının ve cihazların teknik servislerinin hangi firmalar olduğunun paylaşılabileceği bir alan olursa başarılı olabilir.

22.02.2019 – İSMET ARAS – Ücretsiz bir web sitesi olmalı.

07.03.2019 – HAVVA SÖYLEMEZ – Öncelikle biyomedikalin kelime anlamının öğretilmesi gerekir.

30.03.2019 – ECRİN SAĞSAL – Ücretli olmalı ve her türlü bilgiye ulaşmayı sağlamalıdır.

01.04.2019 – MUSTAFA METE – Güzel bir girişim. Türkiye’deki tıbbi cihaz imalatına ağırlık verilirse, öğrencilerimizin bu sahayı tanımalarına vesile olur. Ayrıca sektördeki yenilikler, fuarlar, iş ilanları ve alım satım ilanlarının paylaşılabileceği bir sosyal paylaşım platformu olması temennimizdir. Başarılar dileriz.

03.04.2019 – EDA İLERİ AKYAZICI – Böyle bir platform, bu alanda birçok ihtiyacı karşılama olanağı yaratacaktır. Başarılı bir girişim teşekkür ederim.

04.04.2019 – NEDİM ASLAN – Etkinlikler ve aktiviteler paylaşılmalı.

19.04.2019 – DİLBER SİYAH – İhracatı destekleyici paylaşımlar yapılabilir.

14.05.2019 – YİĞİT CAN KOR – Sadece şirketler değil hasta yakınları da faydalanmalı bence. İnsanlar kendi yaşadığı tecrübeleri paylaşırsa diğerleri bunları okuyup ona göre hareket eder. Biz hastaneden çıktığımızda sudan çıkmış balık gibiydik. Nereye ne soracağımızı bilmiyorduk. Bir sürü bilgi eksiğimiz vardı. Bizim yaşadığımızı kimse yaşamasın isterim.

28.06.2019 – IŞILAY UZUNCA – Devlet destekleri var. Ama kim nasıl faydalanacak bilmiyoruz. Bunlarla ilgili yönergeler paylaşılabilir.

11.08.2019 – URAL KARSLI – Düzgün, vicdanlı hasta bakıcı bulmak çok zor. İş arayan hasta bakıcılar paylaşılabilir. Onlara referans olanlar da yorum yazabilir. Böylece işini düzgün yapan yapmayan belli olur.

29.08.2019 – SEYFİ CEM BABAYİĞİT – Dövizle geldiği için medikal ürünler çok pahalı. Her geçen gün daha da pahalı oluyor. Ürün listesi olursa ve yanlarında fiyat yazarsa herkes karşılaştırabilir ve bütçesine göre alır.

  Sizin desteğinizle güçleniyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizi, hizmetlerimizi ve ürünlerimizi daha çok kişiye ulaştırabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Bu sayfayı sosyal medyada paylaşır mısınız?

  Bizimle Paylaşın

  İstek, yorum veya önerinizi bize göndermek için aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

  Butona 1 kere basıp bekleyin.

  Pin It on Pinterest

  Whatsapp
  Whatsapp
  Sağlık Sektörüne Özel Forum Platformu Kuruldu https://sesanltd.com.tr/saglik-sektorune-ozel-forum-platformu-kuruldu »