Ana Sayfa » Blog Kategorisi: "Hastalıklar" » Mobil Sağlık Takip Sistemi

Mobil Sağlık Takip Sistemi

Daha Kaliteli Bir Yaşam

Şirketimizin Turkcell ile gerçekleştirmiş olduğu iş ortaklığı sayesinde, hastalarımız artık tek bir tuşa basarak doktorlarıyla iletişim halinde olabilecekler. Kronik hastaların kullandıkları cihazların verileri anlık olarak hekimler tarafından kontrol altında tutulacak. Mobil sağlık takip sistemi olan SağlıkMetre sayesinde hem hastalar sürekli kontrol altında tutuluyor hem de acil durumlarda ücretsiz özel ambulans desteğinden faydalanabiliyorlar. Ayrıca telefonun diğer ucunda bekleyen doktorlara 24 saat boyunca istedikleri an ulaşarak tıbbi danışmanlık hizmeti alabiliyorlar. Herkesin kolaylıkla kullanabileceği bu sistem sağlık adına başarılı projelerden bir tanesi olarak kabul görmektedir.

Milyonlarca kronik hastanın olduğu bir dönemde hayat kalitesini ve yaşama bağlılığı arttıran mobil sağlık takip sistemleri özellikle hasta yakınları tarafından tercih edilmektedir. Hastalarının sağlık durumunu her an merak eden hasta yakınları bu sistem sayesinde isterlerse anlık olarak kısa mesaj ile bilgilendirilecekler. Hasta, kullandığı cihazlar ile düzenli ölçümlerini yapmazsa veya yapılan ölçümlerde ortaya çıkan parametrelerde hayati bir durum söz konusuysa hem hastanın doktoru hem de hasta yakınları anında bilgilendirilecekler. Hatta sistemin başındaki hekimler tarafından, takip edilen hastaya telefon ile ulaşılmaya çalışılacak, ulaşılamıyorsa hasta yakınlarına ulaşılacak, gerekiyorsa acil durumlarda hastanın adresine hemen ambulans yönlendirilecektir.

SağlıkMetre, kamu ve özel hastanelerde çalışanların veya evde hasta bakım hizmeti sunan kuruluşların daha fazla hastaya daha kaliteli ve yakın bir biçimde hizmet sunmasını sağlar. Kronik hastalıkların tedavisi için harcanan yüksek miktardaki maddi ödemelerden tasarruf sağlayan bir cihazdır. Bu sistem ile kronik hastalıkları olan kişiler çok uzakta olsalar bile sanki yakındaymış gibi takip edilebiliyorlar. Takip işlemini sürekli olarak hekimlerin yapıyor olması hastaya, yakınlarına veya aracı kuruluşlara güven vermektedir.

Hastalar düzenli olarak SağlıkMetre ile birlikte gelen medikal cihazları kullanırlar. Yaptıkları ölçümler otomatik olarak bir veri tabanına iletilir ve kayıt altına alınır. Hastaların düzenli olarak muayene oldukları doktorlar var ise verilen özel şifre sayesinde bu kayıtlara ulaşılabilir ve değerlendirilebilir. Hekimler hastalarıyla ilgili analizleri yapıp tedavi süreçlerini planlayabilirler.

Sağlıkmetre’nin Kullanımı Kolaydır

SağlıkMetre‘yi kullanmak çok kolay ve pratiktir. SağlıkMetre’yi açıyorsunuz daha sonra sistemle birlikte gelen medikal cihazınız ile her zamanki gibi ölçümü yapıyorsunuz. Ölçüm verileriniz otomatik olarak doktorunuza, yakınlarınıza ve medikal çağrı merkezimizdeki sağlık uzmanlarına gönderiliyor. İşte bu kadar basit…

Teknolojinin ilerlemesiyle sağlıkla ilgili yenilikler evlerimize kadar ulaştı. Bu sayede kronik hastalar sürekli olarak kontrol altında tutulabilmektedir. KOAH, diyabet, astım ve benzeri kronik hastalıklar düzenli takip edildiğinde ve kontrol altında tutulduğunda kişilerin hayat kalitesi de artmaktadır. Mobil sağlık takip sistemleri sayesinde hastalarımız her an her yerde güven içinde yaşamlarına devam edebilmektedir.

Pin It on Pinterest

Whatsapp
Whatsapp
Mobil Sağlık Takip Sistemi https://sesanltd.com.tr/mobil-saglik-takip-sistemi »