MEDULA Üzerinden Satılacak Medikal Ürünlerin Listesi

MEDULA Üzerinden Satılacak Medikal Ürünlerin Listesi

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı 23.12.2016 Cuma günü bir duyuru yayınlamıştı. Bu duyuruya göre “Ayakta Tedavide Kullanılan Hazır Tıbbi Malzemeler” ödemeleriyle ilgili yeni bir sistem oluşturulduğu belirtilmişti. Yeni sistem 02.01.2017 tarihinde yürürlüğe girdi ve uygulanmaya başladı.

Bu süreçte MEDULA üzerinden satılacak medikal ürünler tam olarak netleşmemişti. Aslında hala tam olarak netleşmiş değil. MEDULA üzerinden satılacak medikal ürünlerin listesinde CPAP, BPAP, oksijen konsantratörü veya ev tipi mekanik ventilatör cihazı gibi iadeli tıbbi cihazlar da yer alıyor. Bu cihazların sorumluluğunun “Sağlık Bakanlığı”na geçeceği belirtilmişti. Bu sebeple iadeli tıbbi cihazlar geçici olarak MEDULA’ya eklenmiş olabilir. Bunlarla ilgili sistem Sağlık Bakanlığı’na devredilirse iadeli tıbbi cihazlar bu listeden silinecektir. Eğer sistem değişikliği olmazsa liste bu şekilde kalacaktır diye düşünüyorum.

İadeli tıbbi cihazlar hakkında aldığım bilgiye göre 2018’e kadar eski sistemle ödeme yapılmaya devam edilecek.

MEDULA üzerinden satılacak medikal ürünlerin listesine aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ÜRÜN LİSTESİ »

MEDULA üzerinden satılmayacak medikal ürünlerin listesine aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ÜRÜN LİSTESİ »

Güncel Kurum Ödemeleri

31.12.2016 değişiklik tebliği işlenmiş güncel 2013 SUT belgelerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/sgk/tr/kurumsal/merkez-teskilati/ana_hizmet_birimleri/gss_genel_mudurlugu/anasayfa_duyurular/degisiklik_tebligi_islenmis_guncel_sut_31122016