Medikal

Medikal sektörde insan sağlığını ve çevre korunmasını kendimize ilke edindik. Dahil olduğumuz pazarda hızla büyüyen ve sektöre yön veren markalardan bir tanesi olduk. Güvenilir ve saygın kimliğimiz ile Sesan olarak varlığımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

Bu yazıda medikal sektördeki yerimiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili bilgiler vereceğiz.

Kamuoyunun zihninde oluşan medikal sektör algısı pekte güvenilir bir imaj çizmez. Oluşan bu olumsuz algıda, sektör temsilcileri ve yasal mevzuatın yakın bir zamana kadar olmaması önemli rol oynamaktadır. Medikal ürün satışı yapacak iş yeri açılması ile ilgili eğitim, sermaye, sertifika ve benzeri kriterlerin olmayışı ve özellikle sarf malzeme satışı yapılacak iş yerlerinin az sermaye veya borçlanarak açılması sonucu birçok firmanın sektöre giriş-çıkış yapmasına olanak sağlamaktadır. Sürekli açılıp, kapanan medikal firmalarının olması istikrarsızlık ve müşteri memnuniyetsizliği yaratıyor, bu da sektöre olan güveni azaltıyor.

Medikal genel bir terim olmakla birlikte sarf malzeme ve tıbbi cihaz işini birbirinden ayırmak daha doğru olacaktır. Sesan olarak biz ana işimizi tıbbi cihaz satış ve servisi olarak tanımlarız. Tıbbi cihaz sektörüne hizmet vermek için yasal mevzuat olmasa da işin gerektirdiği bazı şartlar vardır. Tıbbi cihaz sektöründe başarı için öncelikle güçlü sermaye, tam donanımlı teknik servis, uzman kadro, yeterli araç gereç, teknoloji, yasalara uyum, kaliteli ürün, kaliteli hizmet ve tüm bu bileşenlerin sonucunda süreklilik olması gereklidir. Sürekliliğin birinci şartı da mutlu müşteridir. Sesan’ı 1988’den beri ayakta tutan faktörler işte bu sıraladığımız kriterlerdir. Doğal zorunluluk olarak tıbbi cihaz işimizin yanı sıra ilgili cihazlarla birlikte kullanılan sarf malzeme satışımız da vardır. Tıbbi cihaz ve sarf malzemeyi bütünleştirerek medikal sektöre hizmet veriyoruz.