Tarihçe

1988 yılından beri sağlık sektöründeyiz.

Tarihçe

 

Sesan, medikal ürünlerde güvenilir adres!

1988 yılında sağlık ve tıbbi cihaz sektörüne teknik servis hizmetleri vererek işe başladığımızda adımız Sesan’dı.

Sesan demek;
İnsan sağlığını ve çevre korunmasını kendisine ilke edinmiş, ülkemizde medikal ürün ve tıbbi cihaz sektöründe faaliyette bulunan, güçlü ve saygın isminin gelecekte de aynı şekilde anılıyor olmasını düşünen, faaliyet gösterdiği ticaret alanındaki bugünkü önemli konumunu piyasa lideri haline getiren, dinamik, gelişen ve kapasitesini artıran örnek şirket kültürünü devam ettiren, tüm partner ve çalışanlarına mutlu ve güçlü bir ailenin bireyi olarak hissetmesini sağlayan, zengin ürün portföyü ile piyasanın ihtiyaçlarına cevap veren, dahil olduğu pazarda hızlı büyüyen ve ona yön veren, güvenilir ve saygın bir firma olmak demektir.

1988 yılında Sesan doğdu. İlk dönemlerinde ağırlıklı olarak merkezi yoğun bakım sistemlerine teknik servis hizmetleri veriyordu. İlkeli ve dürüst çalışmanın karşılığını alarak büyümesini devam ettirdi.

1989 yılında “Satış ve Pazarlama Departmanı”nı oluşturdu.

1990 yılında Sesan, portföyüne “Radyoloji” alanındaki ürünleri ekledi.

1994 yılında ürün portföyünü genişletti ve Türkiye genelinde özel hastanelerin “Anahtar Teslim Projeleri”ni yapmaya başladı.

1996 yılında TSE-HYB (Türk Standartları Enstitüsü Hizmet Yeterlilik Belgesi) aldı.

2000 yılında Türkiye genelinde taahhütlü devlet ihalelerine katılmaya başladı.

2001 yılında yurt içi ortaklıklar yaparak ithalata ve ihracata başladı.

2006 yılına kadar ithalat, ihracat, Türkiye genelindeki anahtar teslim projeler ve taahhütlü devlet ihaleleri ile yoluna devam eden Sesan, aynı zamanda kuruluşundan itibaren verdiği servis hizmetlerinin kalitesini de Avrupa Standartları’na yükseltti.

2006 yılının ortalarında oluşturduğu yurt dışı ortaklıklar ile yeni bir çağa atladı.

2007 yılında Avrupa pazarına açılarak uluslararası ticaret hacmini ikiye katladı.

2008 yılında Sesan, kurumsal yapısında yenilikler yaparak, kazanç sağladığı sektöre daha iyi hizmet edebilmek için, “Önce İnsan” ilkesi ile, dünyada ilerleyen ancak ülkemizde henüz çok bilinmeyen hastalık türleri ve tedavileri üzerinde araştırma ve çalışmalar sonucu evde hasta bakım alanında yatırım yapmaya karar verdi. Bu konuda hizmet verecek olan departman oluşturuldu ve öncelikle solunum ürünlerini bünyesine kattı.

2010 yılında solunum grubu ürünlerinin bölgesel distribütörlükleri ile yoluna devam etti.

2011 yılında yatan hastalar ile ilgili ürünleri bünyesine kattı.

2013 yılında çeyrek asırdır yaşayan kurum kültürünü marka çatısı altında birleştirdi.

2013 yılının ortalarında solunum ve yatan hasta grubu ile ilgili Türkiye genelinde bayi ağı oluşturmaya başladı.

2014 yılında geliştirilen çözüm ortaklıkları ile hizmet portföyünü genişleterek çeşitli medikal hizmetleri bünyesine kattı.

Sesan olarak öncelikle insan sağlığı ilkesi ile doktor, hasta ve tedavi ürünleri ilişkisinin ayrılmaz bir parçası olmayı hedefledik. Ticari firma gibi davranmaktan çok akademik bir kurum gibi çalışarak uzman ve tecrübeli kadromuz ile ülkemiz insanına hizmeti, manevi bir borcumuz olarak görüyoruz.

Günümüzde Sesan, 40’a yakın sayıda çalışanı, Türkiye genelindeki bayi ağı, ortak ticari işletmeleri, ihracatları, ithalatları, distribütörlükleri ve sosyal paylaşım platformları ile sektörün önde gelen firmaları arasında yerini almıştır.

Sesan, medikal ürünlerde güvenilir adres!