Ana Sayfa » Blog Kategorisi: "Medikal Ürünler" » İkinci El Tıbbi Cihaz Whatsapp Grubu Kuruldu

İkinci El Tıbbi Cihaz Whatsapp Grubu Kuruldu

İkinci el tıbbi cihazların avantajları da vardır dezavantajları da. En önemli avantajı maliyetlerdir. Sağlık alanında ihtiyaç olan 100lerce cihaz düşünüldüğünde hepsinin maliyetinin ne kadar yüksek olacağı tahmin edilebilir. Bunların bir kısmının 2. el olarak tedarik edilmesi ekonomik olarak ciddi bir fayda sağlar. Aynı durum hastane, revir, ambulans, tıp merkezi, muayenehane, İSG ve OSGB gibi yerler için de geçerlidir. Tıbbi cihazlar, özellikle arge ve belgelendirme süreçlerinin maliyeti nedeniyle piyasalardaki diğer ürünlere göre pahalıdır. Ayrıca yurt dışından alınan ürünlerle ilgili lojistik giderleri, gümrük vergileri ve döviz kur farkları gibi masraflar maliyetlere eklenmekte ve bu durum fiyatları daha da yukarı çekmektedir. Böylece, kişiler ve kuruluşlar yenisinden daha az maliyetli olan 2. el tıbbi cihazlara yönlendirmektedir. İkinci el tıbbi cihaz pazarı dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla büyümektedir. Bu büyüme birkaç açıdan avantajlıdır. Çöpe atılmak veya atıl bir şekilde bekletilmek yerine eski tıbbi cihazların kullanılabilir hale getirilip tekrar ekonomiye kazandırılması sektörün en önemli avantajlarından biridir. Yeni cihaz almak yerine eski cihazları yenileyerek veya arızalı olanları tamir ederek piyasaya kazandırmak mümkündür. Bu durum ülke ekonomisine büyük katkı sağlar. Tüketici tarafından bakıldığında da yenisine göre çok daha uygun fiyatlı ürünleri tedarik edebilme fırsatı yakalanabilir. Hem hastane hem de ev tipi cihazlar için bu durum mümkündür. İkinci el tıbbi cihaz satıcılarını ve alıcılarını bir araya getiriyoruz. İkinci el tıbbi cihaz veya yedek parça satıyorsanız ya da satın almak istiyorsanız, sizi de Whatsapp grubumuza davet ediyoruz.

Başvuru Formu »

Grubumuza katılarak ikinci el tıbbi cihazlarınızı satışa sunabilir ya da diğer üyelerin satışa sunduğu cihazlarla ilgili teklif alabilirsiniz.

Grup Kurallarımız

 • Ticari paylaşım serbesttir.
 • Konu dışı paylaşım yasaktır.

Grubumuza katılmak için aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. Davet bağlantısını 1 dakika içinde e-posta adresinize göndereceğiz.

  Sizin desteğinizle güçleniyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizi, hizmetlerimizi ve ürünlerimizi daha çok kişiye ulaştırabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Bu sayfayı sosyal medyada paylaşır mısınız?

  Medikal Sohbet Grupları Başvuru Formu

  Grubumuza katılmak için aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. Davet bağlantısını 1 dakika içinde e-posta adresinize göndereceğiz. Bu hizmetimiz ücretsizdir.

  Butona 1 kere basıp bekleyin.

  Pin It on Pinterest

  Whatsapp
  Whatsapp
  İkinci El Tıbbi Cihaz Whatsapp Grubu Kuruldu https://sesanltd.com.tr/ikinci-el-tibbi-cihaz-whatsapp-grubu-kuruldu »