Ana Sayfa » Blog Kategorisi: "Medikal Ürünler" » Hasta Temizliğinde Kullanılan Medikal Ürünleri Biliyor Musunuz?

Hasta Temizliğinde Kullanılan Medikal Ürünleri Biliyor Musunuz?

 • Hastanın vücut temizliği için hangi medikal ürünleri kullanıyorsunuz?
 • Hastanın ağız temizliğini düzenli olarak yapıyor musunuz?
 • Hastanın odasını nasıl temizliyorsunuz?
 • Yatak yarasının önlenmesinde cilt temizliğinin önemini biliyor musunuz?

Detaylı Bilgi İste »

Evde bakılan hastaların birçoğu medikal ürünler kullanır. Bu ürünlerin kalitesinin yüksek olması hastanın daha çok fayda sağlamasına yardımcı olacaktır.

Kişiye özel bakım yapılması hasta için manevi açıdan önemlidir.

Hastalıklardan kaynaklanan sebeplerle yatağa bağımlı olan kişiler birçok değişik sıkıntı yaşamaktadır. Sürekli yatmaktan kaynaklanan cilt ve deri hastalıkları oluşabilmektedir. Ayrıca basıdan kaynaklanan yatak yaraları hızla gelişebilmektedir.

Sürekli olarak yatağa bağımlı kişilerde kas ve kemik dokusunda azalma oluşabilir. Bu tip hastaların günlük bakım ihtiyaçları da oldukça zordur. Hasta yakınlarına düşen sorumluluk çok fazla olmaktadır. Hem maddi hem de manevi olarak kayıplara yol açan hastalıklar aileleri oldukça zorlamaktadır.

Hijyenik Banyo Lifi

Hasta Temizliğinde Kullanılan Medikal Ürünleri Biliyor Musunuz?

Hastaların vücut temizliği için ideal üründür. Hijyenik banyo lifi pratik bir şekilde kullanıldığı için zaman kazandırır. Banyo ferahlığı ve huzuru sağlar.

Saç Temizleme Bonesi

Hasta Temizliğinde Kullanılan Medikal Ürünleri Biliyor Musunuz?

Saç temizleme bonesi hastanın rutin bakımında yapılması gereken saç temizleme işlemini çok kolaylaştıran bir üründür. Her saç tipine uygundur.

Saç Yıkama Seti

Hasta Temizliğinde Kullanılan Medikal Ürünleri Biliyor Musunuz?

Saç yıkama seti hastaların yatarken veya oturur pozisyonda saç temizliklerinin yapılması amaçlı kullanılmaktadır. Yıkama sırasında suyun dışarı taşmaması için çift bölmeli özel şişirme tasarımına sahiptir.

Yatak İçi Banyo Ürünleri

Hasta Temizliğinde Kullanılan Medikal Ürünleri Biliyor Musunuz?

Yatağa bağımlı hastaların temizliği zordur. Yatak içi banyo ürünleri sayesinde hastayı yataktan kaldırmadan kolayca yıkamak mümkün olmaktadır. Bu tip hayatı kolaylaştırıcı ürünler hastalar ve yakınları tarafından tercih edilmektedir.

Sürekli Yatan Hastalar

Celil Çağlar ÖZLÜ

Yatan hastanın vücut temizliğinde kullanılan banyo lifleri ve temizleme mendilleri gibi ürünlerle de ihtiyaç olan hijyen sağlanabilir. Saç temizliği için saç temizleme boneleri veya saç yıkama ürünleri kullanılabilir. Saç temizleme boneleri mikrodalga fırında ısıtılabilir özelliktedir. Hastanın vücudunda sağlanan temizlik ve hijyen hissi moralini yükseltecektir. Ayrıca bu temizlik sağlık açısından da faydalıdır. Vücut temizlendikten sonra cilde bası yarası önleyici kremler sürülmelidir. Cilt temizliği ve koruyucu kremler sayesinde hasta yatak yarasından korunmuş olur

Yatağa veya tekerlekli sandalyeye bağımlı hastaların bir başkasının yardımına ihtiyacı vardır. İnsanların günlük yaşamında yaptığı birçok şeyi bu tip hastalar yapamamaktadır. Bu nedenle hastanın yakını veya refakatçisi sürekli olarak hastanın isteklerini yerine getirmelidir. Ağız temizliği de bunların başında gelmektedir. Burada amaç ağız içinin sağlığını korumak olmalıdır.

Yatağa bağımlı bir hastanın banyo yaptırılması oldukça zordur. Bu sorunun en iyi çözümü yatak içi banyo ürünleri kullanmaktır. Bu sayede hasta yataktan kaldırılmadan bol su ile banyo yapabilmektedir.

  Sizin desteğinizle güçleniyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizi, hizmetlerimizi ve ürünlerimizi daha çok kişiye ulaştırabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Bu sayfayı sosyal medyada paylaşır mısınız?

  Bilgi İste

  Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. Bilgi hizmetimiz ücretsizdir.

  Butona 1 kere basıp bekleyin.