Ana Sayfa » Blog Kategorisi: "Hastalıklar" » Diyabet Whatsapp Grubu Kuruldu

Diyabet Whatsapp Grubu Kuruldu

Dünyada en sık karşımıza çıkan hastalıklardan biri olan diyabet, farklı ölümcül hastalıkların oluşumuna neden olabilmektedir. Bu hastalığın varlığı tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz için de hem sağlık sistemi hem de bireylerin yaşam kalitesi konusunda birçok risk teşkil eder. Diyabet ve diyabetle ilişkili hastalıklar milyonlarca kişiyi tehdit etmeye devam etmektedir. Hastalığın literatürdeki adı “diabetes mellitus” olarak bilinir. Bu ad Yunancada şekerli idrar anlamına gelir. Bunun nedeni kandaki şeker oranının çok yoğunlaşmasıyla birlikte şekerin idrara karışmasıdır. Kandaki şeker (glikoz) seviyesinin aşırı derecede yükselmesine hiperglisemi denir. Diyabet, hiperglisemiye neden olur. Kişinin yediği besinlerden kana geçen glikozu hücreler herhangi bir sebeple kullanamadığında kan şekeri yükselir. Diyabet, ömür boyu süren ve takip gerektiren bir hastalıktır. Hastalık, kalıtsal ve çevresel etkenlerin birleşimi ile oluşur. Hastalık sürecinde yapılması gerekenler kadar yapılmaması gerekenler de çok önemlidir. Uzun yıllar diyabetli olup da etkilerini hissetmeyen birçok hasta vardır. Özellikle fiziksel aktivite, sağlıklı beslenme kültürü ve sakin bir yaşam tarzı bu hastalığın olumsuz etkilerini ortadan kaldırabilir. Diyabet hastaları kendi beslenmelerine bilinçli bir şekilde devam etmelidir. Düzenli egzersizler, vücudun şeker dengesini düzenleyeceği gibi kişiye daha dinamik bir yaşam tarzı da sağlayacaktır. Diyabetin kontrol altında tutulabilmesi ve insan sağlığını tehdit etmemesi için sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite şarttır. Diyabet, tedavi edilebilen ancak tamamen iyileşmeyen kronik bir hastalıktır. Yeni tedaviler geliştirilse de bu hastalığı yeryüzünden tamamen silecek bir yöntem bulunamamıştır. Bu tip kronik hastalıklarda özellikle diğer hastaların tecrübeleri çok önem kazanır. Tecrübe ve bilgi paylaşımını sağlayabilmek adına diyabetle ilgili Whatsapp grubumuz kurulmuştur. Hastaların, hasta yakınlarının, hemşirelerin, psikologların, hekimlerin ve destek olmak isteyen gönüllülerin katılımını bekliyoruz.

Başvuru Formu »

Grubumuza katılarak bilgi alışverişinde bulunabilir, diğer hastalarla ve aileleriyle iletişime geçebilirsiniz. Yaşadığınız sorunları, denediğiniz tedavileri, kullandığınız cihazları ve tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.

Grup Kurallarımız

 • Ticari paylaşım yasaktır.
 • Konu dışı paylaşım yasaktır.

Grubumuza katılmak için aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. Davet bağlantısını 1 dakika içinde e-posta adresinize göndereceğiz.

  Sizin desteğinizle güçleniyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizi, hizmetlerimizi ve ürünlerimizi daha çok kişiye ulaştırabilmek için desteğinize ihtiyacımız var. Bu sayfayı sosyal medyada paylaşır mısınız?

  Medikal Sohbet Grupları Başvuru Formu

  Grubumuza katılmak için aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. Davet bağlantısını 1 dakika içinde e-posta adresinize göndereceğiz. Bu hizmetimiz ücretsizdir.

  Butona 1 kere basıp bekleyin.

  Pin It on Pinterest

  Whatsapp
  Whatsapp
  Diyabet Whatsapp Grubu Kuruldu https://sesanltd.com.tr/diyabet-whatsapp-grubu-kuruldu »