Ana Sayfa » Blog Kategorisi: "Medikal Ürünler" » Akülü Tekerlekli Sandalye

Akülü Tekerlekli Sandalye

Son dönemlerde üretimin artmasıyla akülü tekerlekli sandalyeler daha kolay satın alınabilir ürünler haline geldi. Hastanın durumuna göre farklı çeşitleri olan bu ürünlerin fiyatları da özelliklerine göre değişmektedir. Standart tipte olan ürünler engelli vatandaşlarımız tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır. Bunun dışında ayağa kaldıran, yatak haline gelen veya merdiven çıkabilen akülü tekerlekli sandalyeler de üretilmektedir.

Yakın zamanda büyük şehirlerde metro ve tramvay durakları gibi yerlere şarj alanları konuldu. Bu sayede akülü tekerlekli sandalyeler buralarda şarj edilebilmektedir. Böylece akü sorunundan kaynaklı olarak yola kalma problemi en aza indirilmiştir.

Akülü Tekerlekli Sandalye

Akülü tekerlekli sandalye seçerken önemli detaylar söz konusudur. Bu konuda en önemlisi yedek parça ve teknik servis desteğidir. Bu tip medikal ürünler genellikle ev dışında kullanıldığı için kazalar meydana gelebilmektedir ve ürünün bazı parçaları hasar görebilmektedir. Böyle bir durumda en kısa sürede teknik servise başvurup gerekli tamiratın yapılması sağlanmalıdır.

Engelli vatandaşların yoğun bir şekilde kullandıkları akülü tekerlekli sandalyelerin akü ve motor kapasiteleri de çok önemlidir. Kullanılacak zemin, eğim ve gidilecek mesafeye göre uygun donanımda bir ürün tercih edilmelidir. Toprak veya asfalt zeminler için farklı kapasitelerde akülü tekerlekli sandalyeler üretilmiştir. Ayrıca akü kapasiteleri de buna uygun olarak seçilmektedir. Eğimin fazla olduğu yerlerde kullanılacak tekerlekli sandalyelerin motor ve akü kapasitesinin de yüksek olması gerekmektedir. Ayrıca ön ve arka lastiklerinin de buna uygun olarak üretilmiş olması şarttır.

Teknolojinin gelişmesiyle ağır olan akülü tekerlekli sandalyeler yerini çok daha hafif ve portatif olan ürünlere bırakmaya başlamıştır. Taşıması ve kurulumu çok basit olan ürünler tasarlanmaktadır. Ayrıca yeni üretimlerde arıza ve hasar riskleri de en aza indirilmiştir.

Tekerlekli sandalye kullanan kişilerin merdiven çıkması neredeyse imkansızdır. Bunun için geliştirilen bazı ürünler vardır. Tekerlekli sandalyelerle birlikte kullanılan ve kullanıcısı üzerindeyken merdiven çıkılmasını sağlayan cihazlar geliştirilmiştir. Bunun dışında merdiven çıkma özelliği olan akülü tekerlekli sandalyeler de üretilmektedir. Bu ürünler gün geçtikçe fiyat açısından daha kolay alınabilir hale gelmektedir. Ayrıca bu cihazlarda güvenlik ve kalite en üst düzeyde tutulmaktadır.

Sonuç olarak akülü tekerlekli sandalyeler engelli bireylerin çok yoğun olarak kullandıkları bir medikal araçtır. Gün geçtikçe daha kaliteli ve uygun maliyetli ürünler geliştirilmektedir. Uygun ürünü seçebilmek için işin uzmanına danışmak gerekir.