Ana Sayfa » Blog Kategorisi: "Genel" » 7 Nisan Dünya Sağlık Günü

7 Nisan Dünya Sağlık Günü

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Anayasası 7 Nisan 1948 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu nedenle 7 Nisan “Dünya Sağlık Günü” ve 7-13 Nisan haftası ise “Dünya Sağlık Haftası” olarak kutlanır. Bu tarihlerde, toplumu sağlıklı yaşamla ilgili bilinçlendirmek amacıyla, tüm dünyada çeşitli etkinlikler ve seminerler düzenlenir.

Sağlıklı yaşamak dünya üzerindeki her bireyin en önemli isteğidir. Bireylerin sağlığı toplumun sağlığını temin eder. Hastalıkları tedavi eden ekiplerin ve kurumların yanı sıra koruyucu sağlık hizmetlerinin de önemi çok büyüktür. Son yıllarda koruyucu hizmetler, tedavi hizmetleri kadar yoğunlaşmıştır.

Yaş ortalaması gün geçtikçe artmaktadır. İnsanların yaşlılık süreleri eskiye göre çok daha uzundur. Yaşlılık döneminde sağlıklı kalabilmek ciddi şekilde önem kazanmıştır. Dünya Sağlık Örgütü son yıllarda bu konudaki çalışmalarını arttırmıştır. Sadece gençlik döneminde değil yaşlılık döneminde de sağlıklı kalabilmek hem manevi hem de maddi açından çok önemlidir. Bu vesileyle herkesin “Dünya Sağlık Günü”nü kutluyoruz. Herkese sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyoruz.

Pin It on Pinterest

Whatsapp
Whatsapp
7 Nisan Dünya Sağlık Günü https://sesanltd.com.tr/7-nisan-dunya-saglik-gunu »