Ana Sayfa » Blog Kategorisi: "Genel" » 24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü

Öğretmenlik sadece bir meslek değil, bir yaşam biçimidir. Değerli öğretmenlerimiz hayatları boyunca pek çok insana bir şeyler öğretir. Bunun manevi karşılığını belirlemek oldukça zordur. Öğretmenlik, fedakarlık, emek ve hayat boyunca mukaddes bir amaca hizmet etmek demektir. İnsanların küçük yaşlardan itibaren karşılarındaki en önemli örnek her zaman öğretmenler olmuştur. Öğretmen, toplumun mimarıdır, insana yapılan manevi yatırımın en önemli bileşenidir.

Öğretmenler, çocuklara ve gençlere örnek oldukları gibi onların hayattaki hedeflerini belirlemelerinde de önemli rol oynarlar. Bu serüvende, yani hayatın en önemli süreçlerinde, hep yanımızda olanlar ailemiz ve öğretmenlerimiz olmuştur. Bu kişiler, gelecek için en önemli adımların atılmasına destek olurlar. Öğretmenler, canla başla çalışırlar ve öğrencilerini geleceğe hazırlamak için onurlu yaşamayı ve erdemli olmayı öğretirler, gün gelir anne baba şefkati gösterirler. Bazı çocukların kahramanı, gençlerin de örnek aldıkları kişiler olurlar.

Mutlu ve sağlıklı yarınlar için en büyük ışık kaynağı öğretmenlerdir. Bu mesleğin itibarını tekrar hatırlatmak istiyoruz. Tüm öğretmenlerin ve kendini eğitime adamış herkesin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz.

Pin It on Pinterest

Whatsapp
Whatsapp
24 Kasım Öğretmenler Günü https://sesanltd.com.tr/24-kasim-ogretmenler-gunu »