19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Milli Mücadele dönemi tarihimizin en zorlu yılları olarak kabul edilir. Millet olarak topyekun mücadele verilmiş ve zaferler kazanılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk, 15 Mayısta İstanbul’dan Samsun’a doğru yola çıkmıştır. Milli Mücadele’nin dönüm noktalarından biri olarak 19 Mayıs günü Samsun’a ilk adımını atmıştır.

Yaşadığınız sorunları, sektörle ilgili önerilerinizi, tedavilerle ilgili beklentilerinizi, yönetmeliklerle ilgili taleplerinizi ve daha güzel bir dünya için hayallerinizi lütfen bizimle paylaşın.

Bizimle Paylaşın »

Kurtuluş Savaşı 19 Mayıs 1919 tarihinde Mustafa Kemal’in Samsun’a ayak basmasıyla başlamıştır. Milli Mücadelenin başlaması Cumhuriyet’in ilanına giden yolda en önemli dönüm noktalarından biridir. Milletimizin geçmişteki varoluş çabası gelecek nesiller için de örnek teşkil etmektedir. Bu nedenle bir milletin ve ülkenin en önemli insani değerleri arasında yer alan gençlik adına bayram ilan edilmiştir. Bu bayram, bize geçmişi hatırlatarak geleceğe daha emin adımlarla ilerlememizi sağlamaktadır.

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, her yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanmaktadır. Türkiye Cumhuriyetinin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin kutladığı milli bir bayramdır. 19 Mayıs 1919 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a çıkmıştır ve bugün Kurtuluş Savaşının başladığı gün olarak kabul edilmiştir. Atatürk’ün, Samsun’a varış tarihi olan 19 Mayıs günü Atatürk’ün isteği üzerine “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak ilan edilmiştir. Sesan Ailesi olarak herkesin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.

Yaşadığınız sorunları, sektörle ilgili önerilerinizi, tedavilerle ilgili beklentilerinizi, yönetmeliklerle ilgili taleplerinizi ve daha güzel bir dünya için hayallerinizi lütfen bizimle paylaşın.

Bizimle Paylaşın

İstek, yorum veya önerinizi bize göndermek için aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Ad soyad (gerekli)

Telefon (gerekli)

E-posta (gerekli)

Mesaj (gerekli)

Butona basıp lütfen bekleyin.