18-24 Mart Yaşlılar Haftası

18-24 Mart Yaşlılar Haftası

Yaşlı nüfusunun gün geçtikçe arttığı ülkemizde “Yaşlılar Haftası” veya diğer adıyla “Yaşlılara Saygı Haftası” 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanır. Bu dönemde, yaşlılarımızın hayatımızdaki yerini hatırlatan, onların sorunlarını ve günlük hayat içerisinde karşılaştıkları zorlukların ortaya konduğu çeşitli panel, söyleşi ve etkinlikler yapılır. Hepimizin yaşlanacağını düşünürsek, ortaya konan problemlerin sadece şu anki yaşlıların değil, herkesi ilgilendiren problemler olduğunun farkına varabiliriz.

Yaşadığınız sorunları, sektörle ilgili önerilerinizi, tedavilerle ilgili beklentilerinizi, yönetmeliklerle ilgili taleplerinizi ve daha güzel bir dünya için hayallerinizi lütfen bizimle paylaşın.

Bizimle Paylaşın »

Dünya değişiyor, yaşayış şeklimiz de değişiyor. Geçmişte yaşadığımız sorunlara günümüzde çözüm bulabiliyoruz ancak geçmişte yaşamadığımız bazı sorunları da günümüzde yaşamaya başladık. Zaman ilerledikçe hayatın bize neler getireceğini şimdiden bilmesek de günümüzün problemlerini çözerken geleceği de planlamak gerekiyor. Bu planlama yapılırken nesil farkından kaynaklanan sorunlar ele alınmalı ve farklı yaş gruplarının birbirleriyle olan iletişim problemleri çözülmelidir. Gençlerin yaşlılardan ve yaşlıların da gençlerden öğreneceği birçok şey vardır. Toplumun geleceği için bunun bir kültür haline getirilerek nesiller arası bir köprü oluşturulması gerekir.

Yaşlılıkta en önemli konulardan birisi de sağlıktır. Yaş ilerledikçe gençlik dönemlerinde sorun oluşturmayan bazı sağlık problemleri büyüyerek tedavi edilmesi gereken hastalıklar haline gelebilir. Hastalıklar dışında başka sorunlar da oluşabilir. Yaşlılıkla birlikte dayanıklılık ve hareket kabiliyeti azalabilir. Bu durum kişinin beslenmesini, kendi bakımını yapmasını ve sosyal yaşamını engelleyebilir. Yaşanabilecek bu sorunları olabildiğince ötelemek için gençlik yıllarında sağlıklı şekilde beslenmek ve fiziksel aktiviteye önem vermek gerekir. Her şeye rağmen bir gün yaşlılıktan dolayı sağlık sorunları yaşanırsa bunların üstesinden gelebilmek için uygun medikal ürünler kullanılabilir.

18-24 Mart Yaşlılar Haftası vesilesiyle yaşlı kişilerin toplumdan uzaklaşmasını veya evlerine kapanmasını önlemek için projeler üretilmesini, insanların manevi duygularını kaybetmeden büyüklerine sahip çıkmasını ve genciyle yaşlısıyla kültür paylaşımının sürekli hale gelmesini diliyoruz.

Yaşadığınız sorunları, sektörle ilgili önerilerinizi, tedavilerle ilgili beklentilerinizi, yönetmeliklerle ilgili taleplerinizi ve daha güzel bir dünya için hayallerinizi lütfen bizimle paylaşın.

Bizimle Paylaşın

İstek, yorum veya önerinizi bize göndermek için aşağıdaki formu doldurun ve butona basıp lütfen bekleyin. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Ad soyad (gerekli)

Telefon (gerekli)

E-posta (gerekli)

Mesaj (gerekli)

Butona basıp lütfen bekleyin.