Ana Sayfa » Blog Kategorisi: "Genel" » 12 Mayıs Uluslararası Hemşireler Günü

12 Mayıs Uluslararası Hemşireler Günü

Sağlık sistemindeki en önemli unsurlardan biri hemşirelerdir. Hemşireler, sağlık kuruluşlarının tümünde hastaların refah, emniyet ve iyileşmesinden sorumludur. Stres işlerinin bir parçasıdır ve çoğunlukla zorlu ortamlarda çalışırlar. 12 Mayıs, hemşireler için önemli bir tarihtir. Bugün modern hemşireliğin kurucusu sayılan Florence Nightingale’in doğum yıl dönümüdür. 12 Mayıs, 1974 yılında “Uluslararası Hemşireler Günü” olarak kabul edilmiştir. O tarihten beri her yıl tüm dünyada bilgilendirme ve eğitim materyalleri içeren kutlamalar yapılmaktadır.

Hemşirenin ana hedefi, tedavinin düzenini sağlamak ve kişinin iyileşmesine yardımcı olmaktır. Bu nedenle, başardığını bilmek kendisi için mutluluk sebebi ve ödüldür. Hemşireler en zorlu şartlarda bile özveriyle çalışmaktadır. Adanmışlık duygusuyla görevlerini yerine getirirler. Mutlu olmaları için de hastaların sadece sıcak bir tebessümü yeterlidir.

Hemşirelik sağlık hizmetlerinin en tеmel unsurlarından biridir. Zor çalışma şartlarında, çoğu zaman ailelerinden ve çocuklarından ayrı olarak fedakarca hizmet eden tüm hemşirelerin Uluslararası Hemşireler Günü’nü kutluyoruz.

Pin It on Pinterest

Whatsapp
Whatsapp
12 Mayıs Uluslararası Hemşireler Günü https://sesanltd.com.tr/12-mayis-uluslararasi-hemsireler-gunu »