Ana Sayfa » Blog Kategorisi: "Genel" » 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938 tarihinde hayata gözlerini yummuş ve ebedi yolculuğuna çıkmıştır. Atatürk, bu sonun bilinciyle “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyerek, Cumhuriyetimizin önemine ve milletimizin bekasına dikkatleri çekmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulmasında çok kayıplar verilmiş ve çok acılar çekilmiştir. Bu varoluşun lideri olan Atatürk her zaman gönüllerdeki yerini koruyacak ve saygıyla anılacaktır. Bu süreçte vatanı uğruna her şeyini feda eden yüce milletimize, gazilerimize ve şehitlerimize hak ettikleri şükranlarımızı sunuyoruz. Milletimiz tarih boyunca onlarca devlet kurmuş, dünyaya yön vermiş ve her dönemde milli birliği oluşturmayı başarmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde, her yıl 10 Kasım günü, ölümünden duyulan üzüntü ve bıraktığı büyük mirasın gururu ile anılmaktadır. Her yıl olduğu gibi bu 10 Kasım’da da saygıyla anıyoruz.