CPAP Maskelerinden Hangisi Size Uygun?

 • Kullandığınız CPAP maskesi cildinize uyumlu mu?
 • Yüzünüzde saatlerce geçmeyen kızarıklıklar mı oluyor?
 • Yoksa burnunuzun üzerinde yara mı oluşuyor?

 

HEMEN BİLGİ AL »

Doğru Model Seçimi

CPAP Maskelerinden Hangisi Size Uygun?

Nasal mı ora-nasal mı? Yoksa burun yastıkçıklı maske mi? Tedavi etkinliği için doğru maske seçimi çok önemlidir.

 

En Pahalı Maske

CPAP Maskelerinden Hangisi Size Uygun?

Piyasadaki en pahalı maske en iyi maske olmayabilir. En iyi maske cildinize uyumlu olan maskedir.

 

Tedavi Sürekliliği

CPAP Maskelerinden Hangisi Size Uygun?

Uyku apnesi tedavisi süreklilik gerektirir. Solunum cihazı her uykuda kullanılır. Bu ancak yüzünüze uygun bir maskeyle mümkündür.

 

Kaliteli Ürün

CPAP Maskelerinden Hangisi Size Uygun?

Kaliteli ve cildinize uyumlu bir maskeyi uzun süre sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

 

Hangisini Tercih Etmeliyim?

Celil Çağlar ÖZLÜ

HEMEN BİLGİ AL »

Bu maskeler genellikle silikondan üretilmektedir. Cilde temas eden bir ürün olduğu için sağlığa uygun malzemelerden yapılmaktadır. Silikondan daha yumuşak olan jel kıvamındaki malzemeden üretilen maskeler de vardır.

CPAP Maskelerinden Hangisi Size Uygun?

CPAP maskelerinde cilde temas eden bölüm silikon veya jeldir. Onun dışında kalan ve maskenin iskeletini oluşturan parçalar plastikten yapılmıştır. Bazı maskelerin de neredeyse tamamı silikon olabilmektedir.

CPAP maskelerinin diğer bir özelliği ise kaçaklı veya kaçaksız olmalarıdır. Bunlara vispırlı veya vispırsız şeklinde de isim verilmektedir. Kaçaklı yani vispırlı olan maskelerin üzerinde küçük delikler vardır.

CPAP uygulamalarında kullanılan maskelerin birçok çeşidi bulunmaktadır.

Size Yardımcı Olabiliriz

Size Yardımcı Olabiliriz

CPAP maskelerinden hangisi size uygun? Formu doldurup gönderin, uzmanlarımız size yardımcı olsun. Bu hizmetimiz ücretsizdir.

Ad soyad (gerekli)

Telefon (gerekli)

E-posta (gerekli)

Butona tıklayıp bekleyiniz.

Evde Hasta Bakımının Püf Noktaları 17 Aralık 2016 Cumartesi (Ücretsiz Eğitim)

Eğitimin Adı:
Evde Hasta Bakımının Püf Noktaları

Eğitimi Düzenleyen:
Sesan Tıbbi Cihazlar Teknik Servis San. ve Tic. Ltd. Şti.

Eğitimi Veren:
Hemşire Arzu Özkan Büyüksürücü (Kimdir?)

Etkinlik Adresi:
847/1 Sokak No: 8/F Sağlık İş Hanı Kemeraltı Konak İzmir (Harita)

Etkinlik Tarihi:
17 Aralık 2016 Cumartesi

Etkinlik Saati:
Saat 11:00’de başlayıp 1 saat sürecek

Etkinlik Facebook Sayfası:
https://www.facebook.com/events/913053375461667/

Etkinlik Whatsapp Grubu:
https://chat.whatsapp.com/6WXH2ToGcl56HhUTHR0iS4

Etkinlik Canlı Yayın Videosu:
Etkinlik, Facebook üzerinden canlı yayın yapılacaktır.
https://www.facebook.com/pg/www.sesanltd.com.tr/videos/

Eğitim İçeriği:

 • Evde Hasta Bakımı Nedir?
 • Neden Yapılır?
 • En Sık Karşılaşılan Sorunlar
 • Bakımdaki Püf Noktaları
 • Acil Durumlarda Ne Yapılır?
 • Soru Cevap Tartışma

 

Etkinlik Katılım Formu »

Arzu Özkan Büyüksürücü Kimdir?

Arzu Özkan Büyüksürücü Kimdir?

“Çok küçük yaşta ne olduğunu bilmeden başladım hayata. Zor koşullarda çalıştım ve ne zaman başım sıkışsa babamın ‘yaptığın bir iyilik seni karşılayacaktır kızım’ dediğini çok kez yaşadım. 35 yıl önce sadece kadınlara ait olan ve kadınla özleşmiş bu mesleği yapmaya başladım. Bu işin özünde insanı sevmek var.”
Arzu Özkan Büyüksürücü

02.04.1966 doğumlu Arzu Özkan Büyüksürücü 1980-1984 yılları arasında Sağlık Meslek Lisesi okumuş ve 1993-1995 yıllarında “Anadolu Üniversitesi AÖF Hemşirelik Önlisans” eğitimine devam etmiştir. Profesyonel hayatına 1980 yılında başlayan Arzu Hemşire değişik hastanelerde hemşirelik stajlarını tamamladıktan sonra Hakkari Devlet Hastanesi Cerrahi Servis Hemşireliği, Gaziantep Devlet Hastanesi Acil Servis Hemşireliği, GAZÜ Tıp Fakültesi Şahinbey Hastanesi Ameliyathane Hemşireliği, Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Hastanesi Ameliyathane Hemşireliği gibi görevlerde bulunmuştur. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde görev almıştır ve şu an İzmir’de ikamet etmektedir.

Etkinlik Katılım Formu »

Evde bakımına devam edilen hastaların, hasta yakınlarının ve hasta bakıcıların karşılaştıkları birçok sorun vardır. Hastaya evde yardımcı olacak kişilerin mutlaka genel hasta bakım bilgilerine sahip olması gerekir. İlaç kullanımı, hasta odası, ateş ve nabız takibi, beslenme, tecrit ve medikal ürünlerin kullanımı hasta bakım sürecindeki önemli konulardır.

17 Aralık Cumartesi günü yapılacak bu ücretsiz eğitim ile hasta yakınları, refakatçiler ve hasta bakıcılar evde hasta bakarken dikkat edecekleri püf noktalarını öğrenebilirler. Sizleri etkinliğimize davet ediyoruz.

Evde Hasta Bakımının Püf Noktaları 17 Aralık 2016 Cumartesi Katılım Formu

Etkinliğe katılmak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurup en alttaki “Gönder” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Bugün “3 Aralık Dünya Engelliler Günü“. Türkiye’de 8,5 milyon kadar engelli vatandaşımız bulunmakta. Bu vatandaşlarımız maalesef sağlık, eğitim ve istihdam yönünden eşitsizliğe maruz kalmaktadır. Bunun önüne geçebilmek elbette hepimizin isteğidir.

Biz Sesan Ailesi olarak bugün, engelli vatandaşlarımızın da haklarının olduğunu tekrar hatırlatmak istiyoruz.

Celil Çağlar ÖZLÜ
Genel Koordinatör

Solunum Cihazları Teknik Eğitimi Fotoğraf Albümü 26.11.2016

26 Kasım 2016’da gerçekleşen “Solunum Cihazları Teknik Eğitimi” etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederiz. Etkinliğin fotoğraf albümüne bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Hasta Bakıcı Mı Arıyorsunuz?

Hasta yakınlarının en büyük sorunlarından bir tanesi hastalarını güvenle emanet edebilecekleri bilgili ve tecrübeli bir hasta bakıcı bulabilmektir. Bu soruna çözüm getirebilmek adına bir sosyal sorumluluk projesi oluşturduk.

Aşağıdaki listeden kayıtlı hasta bakıcıların iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kayıtlı hasta bakıcı listesi için tıklayın (yeni sekmede açılır) »

Hasta bakıcı olarak hizmet vermek isteyen kişiler lütfen aşağıdaki formu doldurun ve en alttaki “Gönder” butonuna tıklayın. Bilgileriniz kontrol edildikten sonra “Hasta Bakıcı Listesine” kayıt eklenecektir.

Kayıt Formu »

Bu ücretsiz şekilde sunulan bir hizmettir.

Hasta bakıcı olarak kayıt olan kişilerle firmamızın herhangi bir bağlantısı yoktur. Firmamız herhangi bir aracılık hizmeti vermemektedir ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Ücretsiz olan bu hizmeti daha çok kişiye ulaştırabilmemiz için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Sosyal sorumluluk hareketimize destek olmak için bu sayfayı sosyal medyada paylaşır mısınız?

Hasta Bakıcı Kayıt Formu

Ücretsiz olan bu hizmeti daha çok kişiye ulaştırabilmemiz için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Sosyal sorumluluk hareketimize destek olmak için bu sayfayı sosyal medyada paylaşır mısınız?

24 Kasım Öğretmenler Günü

Öğretmen toplumun mimarıdır, insana yapılan manevi yatırımın en önemli bileşenidir.

Biz Sesan Ailesi olarak, her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü‘nü en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Celil Çağlar ÖZLÜ
Genel Koordinatör

Hasta Temizliğinde Kullanılan Medikal Ürünleri Biliyor Musunuz?

 • Hastanın vücut temizliği için hangi medikal ürünleri kullanıyorsunuz?
 • Hastanın ağız temizliğini düzenli olarak yapıyor musunuz?
 • Hastanın odasını nasıl temizliyorsunuz?
 • Yatak yarasının önlenmesinde cilt temizliğinin önemini biliyor musunuz?

 

HEMEN BİLGİ AL »

Evde bakılan hastaların birçoğu medikal ürünler kullanır. Bu ürünlerin kalitesinin yüksek olması hastanın daha çok fayda sağlamasına yardımcı olacaktır.

Kişiye özel bakım yapılması hasta için manevi açıdan önemlidir.

Hastalıklardan kaynaklanan sebeplerle yatağa bağımlı olan kişiler birçok değişik sıkıntı yaşamaktadır. Sürekli yatmaktan kaynaklanan cilt ve deri hastalıkları oluşabilmektedir. Ayrıca basıdan kaynaklanan yatak yaraları hızla gelişebilmektedir.

Sürekli olarak yatağa bağımlı kişilerde kas ve kemik dokusunda azalma oluşabilir. Bu tip hastaların günlük bakım ihtiyaçları da oldukça zordur. Hasta yakınlarına düşen sorumluluk çok fazla olmaktadır. Hem maddi hem de manevi olarak kayıplara yol açan hastalıklar aileleri oldukça zorlamaktadır.

Hijyenik Banyo Lifi

Hasta Temizliğinde Kullanılan Medikal Ürünleri Biliyor Musunuz?

Hastaların vücut temizliği için ideal üründür. Hijyenik banyo lifi pratik bir şekilde kullanıldığı için zaman kazandırır. Banyo ferahlığı ve huzuru sağlar.

Saç Temizleme Bonesi

Hasta Temizliğinde Kullanılan Medikal Ürünleri Biliyor Musunuz?

Saç temizleme bonesi hastanın rutin bakımında yapılması gereken saç temizleme işlemini çok kolaylaştıran bir üründür. Her saç tipine uygundur.

Saç Yıkama Seti

Hasta Temizliğinde Kullanılan Medikal Ürünleri Biliyor Musunuz?

Saç yıkama seti hastaların yatarken veya oturur pozisyonda saç temizliklerinin yapılması amaçlı kullanılmaktadır. Yıkama sırasında suyun dışarı taşmaması için çift bölmeli özel şişirme tasarımına sahiptir.

Yatak İçi Banyo Ürünleri

Hasta Temizliğinde Kullanılan Medikal Ürünleri Biliyor Musunuz?

Yatağa bağımlı hastaların temizliği zordur. Yatak içi banyo ürünleri sayesinde hastayı yataktan kaldırmadan kolayca yıkamak mümkün olmaktadır. Bu tip hayatı kolaylaştırıcı ürünler hastalar ve yakınları tarafından tercih edilmektedir.

Sürekli Yatan Hastalar

Celil Çağlar ÖZLÜ

HEMEN BİLGİ AL »

Yatan hastanın vücut temizliğinde kullanılan banyo lifleri ve temizleme mendilleri gibi ürünlerle de ihtiyaç olan hijyen sağlanabilir. Saç temizliği için saç temizleme boneleri veya saç yıkama ürünleri kullanılabilir. Saç temizleme boneleri mikrodalga fırında ısıtılabilir özelliktedir. Hastanın vücudunda sağlanan temizlik ve hijyen hissi moralini yükseltecektir. Ayrıca bu temizlik sağlık açısından da faydalıdır. Vücut temizlendikten sonra cilde bası yarası önleyici kremler sürülmelidir. Cilt temizliği ve koruyucu kremler sayesinde hasta yatak yarasından korunmuş olur

Yatağa veya tekerlekli sandalyeye bağımlı hastaların bir başkasının yardımına ihtiyacı vardır. İnsanların günlük yaşamında yaptığı birçok şeyi bu tip hastalar yapamamaktadır. Bu nedenle hastanın yakını veya refakatçisi sürekli olarak hastanın isteklerini yerine getirmelidir. Ağız temizliği de bunların başında gelmektedir. Burada amaç ağız içinin sağlığını korumak olmalıdır.

Yatağa bağımlı bir hastanın banyo yaptırılması oldukça zordur. Bu sorunun en iyi çözümü yatak içi banyo ürünleri kullanmaktır. Bu sayede hasta yataktan kaldırılmadan bol su ile banyo yapabilmektedir.

Size Yardımcı Olabiliriz

Size Yardımcı Olabiliriz

Hastanıza uygun olan hasta temizleme ürünlerini biliyor musunuz? Formu doldurup gönderin, uzmanlarımız size yardımcı olsun. Bu hizmetimiz ücretsizdir.

Ad soyad (gerekli)

Telefon (gerekli)

E-posta (gerekli)

Butona tıklayıp bekleyiniz.

Solunum Cihazları Teknik Eğitimi 26 Kasım 2016 Cumartesi (Ücretsiz Eğitim)

Eğitimin Adı:
Solunum Cihazları Teknik Eğitimi

Eğitimi Düzenleyen:
Sesan Tıbbi Cihazlar Teknik Servis San. ve Tic. Ltd. Şti.

Etkinlik Adresi:
847/1 Sokak No: 8/F Sağlık İş Hanı Kemeraltı Konak İzmir (Harita)

Etkinlik Tarihi:
26 Kasım 2016 Cumartesi

Etkinlik Saati:
Saat 11:00’de başlayıp 1 saat sürecek

Etkinlik Facebook Sayfası:
https://www.facebook.com/events/229191504176630/

Etkinlik Whatsapp Grubu:
https://chat.whatsapp.com/LDzuAiRw3ge6bnUJw3vcma

Etkinlik Canlı Yayın Videosu:
https://www.facebook.com/www.sesanltd.com.tr/videos/1080729898710966/

Etkinlik Fotoğraf Albümü:
Solunum Cihazları Teknik Eğitimi Fotoğraf Albümü 26.11.2016

Solunum Cihazları Teknik Eğitimi Fotoğraf Albümü 26.11.2016

Eğitim İçeriği:

 • Solunum Cihazı Nedir?
 • Çeşitleri Nelerdir?
 • Nasıl Çalışır?
 • Servis Hizmeti Nasıl Verilir?
 • Püf Noktaları Nelerdir?
 • Soru Cevap Tartışma

 

Etkinlik Katılım Formu »

Biyomedikal öğrencilerini ve mezunlarını, medikal sektör çalışanlarını ve bu sektörde çalışmak isteyenleri ücretsiz olarak vereceğimiz “Solunum Cihazları Teknik Eğitimi”ne davet ediyoruz. Eğitime katılarak temel teknik bilgi edinebilir, servis hizmetlerinin püf noktalarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca medikal sektörde çalışan profesyonellerin tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.

Solunum Cihazları Teknik Eğitimi 26 Kasım 2016 Cumartesi Katılım Formu

Etkinliğe katılmak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurup en alttaki “Gönder” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Medikal Sektöre Özel Sosyal Paylaşım Platformu Anketi

Ülkemizde medikal sektörün daha da gelişebilmesi için sektörden profesyonellerin anketimize katılarak katkıda bulunmasını rica ederiz. Ülkemizde maalesef medikal alanda özelleşmiş bir sosyal paylaşım platformu yok. Bu konuda fikirlerinizi rica ediyoruz.

Ankete verilen yanıtlar için tıklayın (yeni sekmede açılır) »

Aşağıda bulunan anketi doldurup en alttaki “Gönder” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

* Ankette zorunlu alan yoktur.

Medikal Sektöre Özel Sosyal Paylaşım Platformu Anketi

16 Kasım Dünya KOAH Günü

Sağlık Sektöründe Teknoloji ve İletişim

Yaşam için hayati unsurlar arasında teknoloji ve iletişim yer alıyor. Bu iki önemli kavramın sağlık sektörü açısından neler ifade ettiğini değerlendirmek istiyorum.

Sağlık alanında gerçekleşen yenilikler, doğrudan doğruya bireyleri etkiliyor. Sağlık teknolojilerinin gelişimi hastaların hayatını kolaylaştırıyor ve daha iyi tıbbi bakım almalarına yardımcı oluyor. Geliştirilen tanı ve tedavi becerilerinin ve teknolojik çalışmaların toplum bilgisine sunulması için iletişim kanallarına ihtiyaç duyuluyor. Sağlıkta iletişim ve teknoloji ilişkisinin önemini tam da burası oluşturuyor.

Sağlık Sektöründe Teknoloji ve İletişim

Sağlıkta İletişimin Temel Amacı Nedir?

Teknolojinin ilerlemesiyle iletişim gün geçtikçe kolaylaşıyor. Teknoloji de bu sayede hızlanarak gelişimini sürdürüyor. Teknoloji ve iletişim birbirini döngüsel olarak bu şekilde etkilemeye devam ediyor. Bu nedenle bu iki sistem durdurulamaz bir şekilde hızla gelişiyor. İletişim kanalları gün geçtikçe çoğalıyor ve bilgi çok hızlı bir şekilde yayılarak küresel ölçekli hale geliyor. İnsanlar artık interneti kullanarak sağlık sorunları hakkında detaylı bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyor. Farklı birçok platformdan edindiği bilgileri süzgeçten geçirerek ve karşılaştırarak doğru bilgiye ulaşmaya çalışıyorlar.

İnternette bulunan bilgi kaynaklarının çoğu bilimsel ve deneysel süreçlerden geçirilerek oluşturulmadığı için internetten edinilen bilgiler sorgulanmadan kabul edilmemelidir. Konunun uzmanlarıyla iletişime geçerek ve birkaç farklı kaynaktan bilgileri karşılaştırarak doğrulama yapılmalıdır. Bu durum internetten ulaşılan her bilgi için geçerlidir. Özellikle konu sağlık olunca daha çok dikkat edilmesi gerekir.

Sağlıkta iletişimin birkaç temel amacı vardır. Bunlar birkaç maddede özetlenebilir:

 • Sağlık çalışanları arasındaki iletişimi arttırmak
 • Sağlık kurumlarının örgütsel işleyişini doğru kurgulamak
 • Hasta ve doktor arasındaki etkileşimi arttırmak
 • Bilgi üretmek
 • Sağlık alanındaki teknolojik gelişmelerin topluma tanıtılması

 

Her nedense çoğunlukla hastayla olan iletişim süreçlerinde sorunlar oluşuyor. Bu durumun birkaç nedeni var. Sağlık çalışanının hastaya veya hasta yakınına olan yaklaşımında problemler olabiliyor. Ya da bunun tam tersi hastanın veya hasta yakınının sağlık çalışanına karşı yaklaşımında sorunlar olabiliyor. Her iki şekilde de doğru bir iletişim süreci sağlanamıyor ve bilgi aktarımı gerçekleşemiyor. Hem hastaların hem de sağlık çalışanlarının birbirlerine olan geri bildirimlerinde aksaklık veya yanlış anlaşılmalar oluşuyor. Bu da tedavi sürecini olumsuz olarak etkiliyor.

Sağlık Sektöründe Teknoloji ve İletişim

Sağlıkta Teknolojik İmkanlar

Günümüzde medikal alanda birçok yenilik ortaya çıkıyor ve bunların hedef kitleye hızlı şekilde ulaştırılması için iletişim kanallarının çok iyi kullanılması gerekiyor. Tanı ve tedavi süreçlerini daha iyi hale getiren teknolojik gelişmeler yaşam kalitesini arttırdığı için büyük önem ifade ediyor.

En basit örnek olarak; tekerlekli sandalye kullanan bir hastanın merdiven çıkma ve inme gibi sorunlarına pratik çözüm sağlayan teknolojilerin duyurulması, kişinin yaşam kalitesine ve onun refakatçilerine önemli bir katkı sağlar. Bu tip hayatı kolaylaştıran teknolojilerin geliştirilmesi ve bunların maliyetlerinin düşürülerek herkese ulaştırılması insanlık adına çok önemlidir.

Sağlık Sektöründe Teknoloji ve İletişim

Mobil Sağlık

Mobil teknolojiler çok hızlı geliştiriliyor ve çok yoğun olarak kullanılıyor. Artık herkes akıllı cep telefonlarından istedikleri zaman ve istedikleri yerden internet üzerinden birçok hizmetten anında faydalanabiliyor. Bu durum sağlık alanında da bu şekilde. Örneğin, geliştirilen mobil aksesuarlar ve yazılımlar sayesinde spor yaparken kaç adım attığımız veya kaç kalori yaktığımızı otomatik olarak kayıt altına alabiliyoruz. Artık kalp atışı, EKG, tansiyon ve kan şekeri gibi tıbbi ölçümleri de mobil cihazlardan yapabiliyoruz. Kayıt altına alınan parametreler anlık olarak hekimlere ulaştırılabiliyor ve acil durumlarda uzaktan sağlık hizmeti alınabiliyor.

Doktorlar tarafından kullanılan mobil teknolojilerle, hekimler uzaktan hastanın tıbbi parametrelerini veya raporlarını inceleyebiliyor ve yorum yapabiliyor. Hatta çok hassas robotlar sayesinde hastane dışındayken ameliyatlara katılabiliyorlar. Bunlar mobil teknolojilerin gücünü ortaya koyuyor.

Sonuç

Sonuç olarak şunları ifade etmek istiyorum. Bugün mobil uygulamalar sayesinde hasta ve doktor arasındaki iletişim daha kolay bir hale getirildi. Modern şehir hastanelerinin sayısının artması sağlık hizmetlerinin halkın geneline ulaştırılmasını kolaylaştırdı. Eğitimli sağlık çalışanlarının olması ve bunların gelişimlerine sürekli katkı sağlanması toplumun sağlık açısından kendini daha çok güvende hissetmesini sağlıyor. Teknolojik sağlık cihazlarının evlerimize kadar girmesi hastalık süreçlerini bir nebze de olsa daha kolay geçirmemizi sağlıyor.

10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Kasım günü, saygıyla anıyoruz.

Celil Çağlar ÖZLÜ
Genel Koordinatör