Hasta Bakıcı Arayanlar Whatsapp Grubu Kuruldu

Hasta Bakıcı Arayanlar Whatsapp Grubu Kuruldu

Evde bakılan hastaların ve ailelerinin en çok zorlandığı konulardan birisi hasta bakıcı bulmaktır. Bunu biraz kolaylaştırabilmek için Hasta Bakıcı Arayanlar Whatsapp Grubunu kurduk.

Grubumuza katılarak bilgi alışverişinde bulunabilir, hasta bakıcı taleplerinizi iletebilir ve çalışmak isteyen hasta bakıcılarla görüşebilirsiniz.

Başvuru Formu »

Hasta yakınları iyi ve güvenilir bir hasta bakıcı bulmakta oldukça zorlanıyorlar. Birçok yere başvurup hiçbir olumlu sonuç alamayan kişiler bile olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Hasta Bakıcı Arayanlar Whatsapp Grubunu kurduk. Grubumuza katılarak iş arayan hasta bakıcılarla ve diğer hasta yakınlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Grubumuza katılmak için aşağıdaki formu doldurup “Gruba Katıl” butonuna basın, davet bağlantısını birkaç dakika içinde e-posta adresinize gönderelim.

Ücretsiz olan bu hizmeti daha çok kişiye ulaştırabilmemiz için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Sosyal sorumluluk hareketimize destek olmak için bu sayfayı sosyal medyada paylaşır mısınız?

Grup Kurallarımız

 • Konu dışı paylaşımlar yapmıyoruz.

 

Hasta Bakıcı Arayanlar Whatsapp Grubu Başvuru Formu


Hasta Bakıcı Arayanlar Whatsapp Grubuna Katıl

Grubumuza katılmak için aşağıdaki formu doldurup gönderin, davet bağlantısını birkaç dakika içinde e-posta adresinize gönderelim.

Ad soyad (gerekli)

Telefon (gerekli)

E-posta (gerekli)

Butona basıp lütfen bekleyin.

Whatsapp grupları kalabalık olduğu için çok fazla yazışma oluyor. Bu nedenle telefonun mesaj sesinden sıkılıp gruptan ayrılanlar olabiliyor ve paylaşılan çok önemli bilgileri kaçırıyorlar. Whatsapp’ın grubu sessize alma özelliğini kullanabilirsiniz. Böylece mesajlar size ulaşacak ve telefondan ses gelmeyecektir.

Ücretsiz olan bu hizmeti daha çok kişiye ulaştırabilmemiz için sizin desteğinize ihtiyacımız var. Sosyal sorumluluk hareketimize destek olmak için bu sayfayı sosyal medyada paylaşır mısınız?

CPAP-BPAP Solunum Maskesi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

CPAP-BPAP Solunum Maskesi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Uyku apnesi veya KOAH gibi solunum hastalıklarının tedavisinde kullanılan cihazlar, yüze takılan maskelerle birlikte kullanılır. Bu maskeler farklı ham maddelerden çeşitli modellerde üretilmektedir. Cihazlarla birlikte kullanılan bu maskelerin kalitesi çok önemlidir. Ayrıca maskenin, kullanıcının yüzüne ve cilt tipine uyumlu olması gerekir. Bu tip cihazlarla yapılan tedavilerde en az cihaz kadar maske de önemlidir. Bu nedenle maske seçimi yaparken birçok kriterin göz önüne alınması gerekir. Peki bu kriterler nelerdir?

Maske seçiminde en öncelikli ve önemli kriter doktorun önerdiği maske çeşididir. Etkin bir tedavi için hekiminizin önerdiği maske tipini tercih etmelisiniz. Birkaç farklı maske tipi mevcuttur. Bunlar:

 • Nazal Maske
 • Burun Yastıkçıklı Maske
 • Ora-Nazal Maske
 • Oral Maske
 • Tüm Yüz Maskesi
 • Nazal Kanül

 

Hekiminiz tedaviniz konusunda uygun gördüğü yukarıda listelenen maske tiplerinden birini size önerecektir. Öncelikle bu öneriyi dikkate alarak maske araştırma sürecine girmelisiniz. Örneğin doktor hastanın tedavisi için BPAP S cihazıyla birlikte ora-nazal (ağız burun) maske kullanılması gerektiğini belirtebilir. Bu durumda hastanın BPAP S cihazıyla birlikte nazal (burun) maskesi kullanması sağlığı açısından uygun olmayacaktır. Aksi halde hayati bir risk dahi oluşabilir.

CPAP-BPAP Maske Çeşitleri

Kullanıcının öncelikle doktor önerilerini dikkate alması sonrasında da maskelerin konfor özelliklerini inceleyerek seçim yapması gerekir. Maskeler tasarım olarak birbirlerinden ayrılmaktadır. Bunlarla ilgili biraz detaylara değineceğim.

CPAP-BPAP Solunum Maskesi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Nazal Maske

Öncelikle nazal maskeyi ele alalım. Nazal maskeler sadece burnu içine alan maske tipidir. Cihazın uyguladığı solunum işleminin yalnızca burundan yapılmasını sağlar. En yoğun şekilde kullanılan maske tipidir. Alın desteği olan ve olmayan çeşitleri vardır.

CPAP-BPAP Solunum Maskesi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Burun Yastıkçıklı Maske

Sadece burun yoluyla uygulama yapılan diğer bir ürün çeşidi de burun yastıkçıklı maskedir. Direkt olarak burun deliklerine silikon yastıkçıklar sayesinde oturur ve bu şekilde kullanılır. Bu tip maskelerde cilde olan temas oldukça azdır. Bu sayede kullanım sonrasında yüzde herhangi bir kızarıklık veya iz oluşmamaktadır. Ayrıca nazal maskeyle kıyaslandığında daha küçüktür.

Bu tip maskeler herkes için uygun olmayabilir. Belirli kullanım kriterleri vardır. Hekimlerin önerisine göre 7 cmH2O (mbar) basınçtan yüksek basınçlarda kullanılmaması gerekir. Direkt olarak burnun içine basınçlı hava gönderdiği için kılcal damarlara zarar verme ve kanama oluşması riski vardır. Bu nedenle bu maskeyi kullanmayı düşünüyorsanız öncelikle hekiminize başvurmanız ve önerilerine göre hareket etmeniz gerekir. Burun yastıkçıklı maskeler nazal maskelere göre biraz daha yüksek fiyatlıdır.

CPAP-BPAP Solunum Maskesi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Ora-Nazal Maske

Ora-nazal solunum maskesinin diğer bir adı da ağız burun maskesidir. Maske yüze takıldığında hem ağız hem de burun üzerini kapatır. Bu sayede solunum tedavisinin hem ağız hem de burun yoluyla yapılmasını sağlar. Nazal maskeler gibi ora-nazal maskelerin de alın desteği olan ve olmayan çeşitleri vardır.

CPAP-BPAP Solunum Maskesi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Oral Maske

Oral maskeler yalnızca ağız üzerine takılarak kullanılır. Solunumu direkt ağız yoluyla uygular. Genellikle burunla alakalı sağlık sorunları yaşayan kişilere önerilir.

Tüm Yüz Maskesi

Bu maske tipi genellikle yoğun bakımlarda kullanılır. Evde de kullanıma uygundur. Yüzü alından çeneye kadar komple kaplayan bir tasarımı vardır. Bu nedenle tüm yüz maskesi denilmektedir. Ora-nazal maskeleri kullanamayan veya maskeler nedeniyle cildinde yara oluşan kişiler için uygundur.

CPAP-BPAP Solunum Maskesi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Nazal Kanül

Nazal kanülün uygulama yöntemi diğer maskelerden biraz daha farklıdır. Yüksek akış uygulamalarında kullanılmaktadır. Özellikle çocuklar için tercih edilir. Yetişkinlerde de kullanılan modelleri vardır.

Silikon ve Jel Maskeler

CPAP-BPAP maskelerinde cilde temas eden kısım birkaç farklı maddeden üretilmektedir. Sağlığa uygun olan silikondan veya jelden üretilmiş modeller mevcuttur. Bu maddelerin birbirlerinden farkları vardır ve kullanım sırasında bu farkları hissedebilirsiniz. Örneğin jel malzemeden üretilen maske silikona göre daha yumuşaktır ve yüzün şeklini daha hızlı şekilde alır. Ancak silikon maskeye göre ömrü daha kısadır. Silikon maskelerin düzenli olarak temizliği ve bakımı yapılırsa ortalama olarak 1 yıl sorunsuz kullanılabilir. Jel maskelerin ortalama ömürleri ise 3 ayla 6 ay arasında değişmektedir.

Jel olan maskeler silikon olanlarla kıyaslandığında hangisinin yüzünüze daha uyumlu olacağını önceden bilmek mümkün değildir. Jel maskeler silikon olanlara göre her zaman daha rahat ve kullanışlı olmayabilir. Maske tercihi yaparken bu kriteri de unutmamak gerekir.

Silikon ve jel maskeler kıyaslandığında hangisinin daha iyi veya kaliteli olduğunu tartışmak biraz anlamsızdır. Genel olarak jel maskelerin fiyatları silikon olanlara göre daha yüksektir. Bu durum jel maskelerin silikonlara göre daha iyi ve kaliteli olduğu anlamına gelmez. Ayrıca bazı markaların çok pahalı olan jel maskelerinden tedarik edip memnun kalmayan birçok kullanıcı da mevcuttur. Pahalı olan maske yüzümüze en uygun maske olmayabilir.

CPAP-BPAP Solunum Maskesi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Maskenin Yüze Uyumu

Kullanılan solunum cihazının kalitesi kadar maskenin yüze uygun olması da önemlidir. Çünkü kullanıcı maskesinden memnun değilse tedavi etkinliği direkt olarak olumsuz şekilde etkilenmektedir. Maske sebebiyle tedaviye ara vermek zorunda kalınabilir. Hatta cihaz kullanımından tamamen vazgeçilerek tedavi bırakılabilir.

Bir sürü maske deneyip hala memnun olmayan ve tam olarak ihtiyacı olan maskeyi bulamamış kişiler tanıyorum. Bu nedenle tedavileri çok verimli şekilde devam etmiyor. Kullandıkları maskeler yüzlerinde yara yapabiliyor. Rahat edemedikleri için gece fark etmeden maskeyi çıkaran kişiler de olabiliyor. Diğer sıklıkla yaşanan sorun ise hava kaçağıyla ilgili. Maske, kullanıcının yüzüne uygun olmadığı için çok fazla hava kaçağı oluşuyor ve bu nedenle cihaz kullanımı çok zorlaşıyor. Kullanıcılar, hava kaçağı olmasın diye maskenin kafa bandını çok fazla sıkmak zorunda kalıyorlar, bu nedenle yüzlerinde oldukça ciddi yaralar oluşabiliyor.

Maske seçimi yapılırken öncelikle ihtiyacınız olan maskenin tipi belirlenmelidir. Örneğin doktorunuz tarafından nazal maske kullanmanız önerildiyse, markaların nazal maske modellerini araştırma sürecine girmelisiniz. Piyasada birçok maske markası mevcut. Hepsinin de çeşitli modelleri var. Öncelikle internet üzerinden genel bir araştırma yapmanızda fayda var. Hangi maske modelleri yoğun olarak kullanılıyor? Maske kullanıcılarının yorumları neler? Kullanıcıların şikayetleri var mı? Bunun gibi soruların cevaplarını internet üzerinden edinmeniz mümkün. Birkaç model belirledikten sonra bunlara ulaşabileceğiniz bir medikal firmaya giderek denemeler yapabilirsiniz. Denemeleri cihazla birlikte yapmayı ihmal etmeyin. Sadece maskeyi yüzünüze takıp denemeniz yeterli olmayacaktır. En azından 20-30 dakika boyunca cihazla birlikte denemeniz gerekir.

Eğer yakın çevrenizde herhangi bir medikal firma yoksa ve maskeleri deneme şansınız bulunmuyorsa, internet üzerinden uzman bir medikal firmayla iletişime geçebilirsiniz. Hastalığınızı, kullandığınız cihazı ve yüz şeklinizi firma yetkilisine bildirdiğinizde size ürün önerilerinde bulunabilirler. Gerekirse yüzünüzün farklı açılardan resimlerini çekip firma yetkilisine gönderebilirsiniz. Böylece daha doğru sonuçlar alabilirsiniz. Ürünler kargoyla tarafınıza gönderildiğinde 2-3 gün içinde adresinize teslim edilecektir. Burada en önemli nokta gerçekten bu konuda uzman olan bir medikal firmayla iletişime geçmenizdir.

Maskeyi satın alacağınız firmanın değişim ve iade koşullarını önceden öğrenmenizi tavsiye ederim. Bu konuda firmayla sözlü veya yazılı şekilde bir mutabakata varmanız gerekebilir. Böylece size uygun olduğunu düşündüğünüz ürünü satın aldıktan sonra memnun kalmazsanız 2-3 gün içinde farklı bir modelle değiştirebilirsiniz veya iade edebilirsiniz.

CPAP-BPAP Solunum Maskesi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Maskelerin bazılarında small, medium ve large gibi bedenler olduğunu da unutmayınız. Bazı maskelerde ise beden seçeneği yoktur. Standart şekilde üretilen, beden seçeneği olmayan modeller ölçü olarak bütün yüz tiplerine uygun olabilmektedir. Özellikle beden seçenekleri olan maskeleri incelerken yüz şeklinize ve kilonuza göre uygun olanları tespit etmeniz gerekir.

CPAP-BPAP maskelerinin bazı konfor özellikleri olabiliyor. Örneğin bazı modellerde alın desteği vardır. Alın desteğinin amacı, maskenin burun üzerine gelen bölümündeki baskıyı azaltmaktır. Bu sayede burun üzerinde kızarıklık ve yara riski azalmaktadır. Ancak bazı kullanıcılar alın desteğinden rahatsız olmaktadır. Bunun dışında, farklı tasarımlarda kafa bandı olan maske modelleri de vardır. Bu özellikler kullanıcılar tarafından dikkate alınmalıdır. Kullanıcı en rahat ettiği maske modelini tercih etmelidir.

Maskelerin üzerinde hava tahliye bölümleri de bulunmaktadır. Buna ekshalasyon portu denir. Akciğerlerden dışarı verdiğimiz hava, bu tahliye bölümlerinden atılır. Bu bölüm olmazsa dışarı verdiğimiz nefesteki karbondioksit gazını tekrar solumak zorunda kalırız. Bu durum ciddi sağlık sorunları doğurabilir.

Maske Fiyatları

CPAP-BPAP maskelerini araştırırken elbette fiyatlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Maskelerin fiyatları marka ve modele göre değişmektedir. Bazı markaların fiyatları genel olarak diğerlerine göre yüksektir. Piyasa araştırması yaparsanız zaten bu markaların hangileri olduğunu kolayca tespit edebilirsiniz. Pahalı maske en iyi maske demek değildir. Bunu unutmadan maske araştırması yapmalısınız. Çok uygun fiyatlı maskelerle de rahat etme ihtimaliniz var. Öncelikle gerekli araştırmaları yapıp, konu hakkında bilgi edindikten sonra, işin uzmanlarıyla fikir alışverişi yaparsanız doğru ürünü bulma süreciniz hızlanır ve kolaylaşır.

Yoğun Bakım Hastası İçin Gerekli Medikal Ürünler ve Raporlar

Yoğun Bakım Hastası İçin Gerekli Medikal Ürünler ve Raporlar

Yoğun bakımda yatan hastalar için birçok tıbbi cihaz ve medikal malzeme kullanılmaktadır. Bunların kullanımı çoğu zaman hastanın hayati fonksiyonlarını devam ettirebilmesi için gereklidir. Yoğun bakımda yatan hastalar bazı şartlar olgunlaştığında eve çıkartılır ve bakımlarına aileleri tarafından devam edilir. Bu durumda yoğun bakımda kullanılan tıbbi cihazların ve diğer medikal ürünlerin hastanın ailesi tarafından tedarik edilmesi ve evde hazır hale getirilmesi gerekir.

Hastanede kullanılan tıbbi cihazlarla evde kullanılanlar arasında farklar vardır. Hastanedekiler daha çok özelliği olan ve daha geniş kullanım alanına sahip olan cihazlardır. Evde kullanılanlar ise daha küçük, taşınabilir ve kullanımı kolay tıbbi cihazlardır. Evde hasta bakımında ihtiyaç olan medikal ekipmanların listesi genellikle aynıdır. Kullanılan ürünlerin markaları ve ölçüleri farklı olabilmektedir. Onun dışında çoğunlukla benzer ürün çeşitlerine ihtiyaç duyulur.

Yoğun bakım hastalarının evde bakılması için ihtiyaç olan medikal ürünler ve bunların rapor yazımıyla ilgili bilgileri aşağıda belirtiyorum. Aşağıdaki ürün adetleri SGK’nın minimum karşıladığı adetler değildir. Ortalama olarak hastanın ay içinde kullanması gereken adetleri belirttim. SGK’nın uygulamaları sürekli değiştiği için minimum olarak karşıladığı ürün adetleri değişkenlik göstermektedir.

Genel Maddeler

 • Raporlar 2 yıl geçerli olacak şekilde yazılmalıdır.
 • Her rapor için ayrı reçete yazılmalıdır.
 • Her rapor için 2’şer adet fotokopi çekilip “Aslı Gibidir” yapılmalıdır.

 

1. Rapor İçeriği

 • Ev Tipi Mekanik Ventilatör Cihazı (Mod: P SIMV & V SIMV) – 1 adet
 • Ev Tipi Mekanik Ventilatör Cihazı İçin Kesintisiz Güç Kaynağı – 1 adet
 • Hasta Karyolası ve Yatağı – 1 adet
 • Çelik Oksijen Tüpü (10 litre) – 1 adet
 • Oksijen Konsantratörü – 1 adet
 • Jeneratör – 1 adet

 

2. Rapor İçeriği

 • Bataryalı Aspirasyon (Aspiratör) Cihazı – 1 adet

 

3. Rapor İçeriği

 • Pozisyon Aldıran Havalı Yatak – 1 adet
 • Bataryalı Konsol Tipi Pulse Oksimetre Cihazı – 1 adet

 

4. Rapor İçeriği

 • Nebülizatör Cihazı – 1 adet

 

5. Rapor İçeriği

 • Mama Cihazı – 1 adet

 

6. Rapor İçeriği

 • Hasta Alt Bezi/Külotlu Hasta Alt Bezi – 120 adet/1 ay

 

7. Rapor İçeriği

 • Beslenme Seti – 30 adet/1 ay

 

8. Rapor İçeriği

 • Uzun Dönem Kullanılabilir Trakeostomi Kanülü (No: ##) – 4 adet/1 ay
 • Aspirasyon (Aspiratör) Kateteri (No: ##) – 300 adet/1 ay
 • Oksijenli Su (1 litre) – 2 adet/1 ay
 • Steril Eldiven – 2 kutu/1 ay
 • Pulse Oksimetre Probu (Disposable) – 15 adet/ 1 ay
 • Uzun Dönem Kullanılabilir Nazogastrik Beslenme Kateteri (No: ##) – 4 adet/1 ay
 • HME Filtre – 60 adet/1 ay
 • Mekanik Ventilatör Solunum Devresi – 1 adet/1 ay
 • Mekanik Ventilatör Hava Filtresi – 2 adet/1 ay
 • Resusitatör (Ambu) Seti – 1 adet/1 ay
 • Kateter Mount – 30 adet/1 ay
 • Aspirasyon (Aspiratör) Cihazı Filtresi – 10 adet/1 ay
 • Enjektör – 100 adet/1 ay
 • Steril Gaz Kompres – 4 paket/1 ay
 • Ağız Bakım Seti – 30 adet/1 ay
 • Saç Temizleme Bonesi – 30 adet/1 ay
 • Cilt Temizleme Mendili – 6 paket/1 ay
 • Hijyenik Banyo Lifi – 4 paket/1 ay
 • İdrar Torbası – 90 adet/1 ay
 • İdrar Kateteri – 90 adet/1 ay
 • Yatak Koruyucu Örtü – 1 paket/1 ay
 • Gastrostomi Beslenme Tüpü – 1 adet/1 ay
 • PEG Seti – 1 adet/1 ay
 • Lastikli Yüz Maskesi (Disposable) – 2 kutu/1 ay
 • Galoş – 1 paket/1 ay
 • Trakeostomi Kanülü Bandı – 4 adet/1 ay
 • Trakeostomi Kanülü Pedi – 4 adet/1 ay

Bebeklerde ve Çocuklarda CPR (Yaşam Desteği) Nasıl Yapılır?

Yaşam desteği (CPR) yetişkinlere, çocuklara ve hatta bebeklere bile uygulanabilen hayat kurtarma yöntemlerinin genel adıdır. Bu yöntemle ölüm tehlikesi yaşayan kişilere ilk yardım yapılması sağlanır. Bu ilk yardım kalp masajı ve solunum desteği yani suni teneffüsten oluşur. CPR (yaşam desteği) uygulaması hiç vakit kaybetmeden yapıldığında birçok kişinin hayatını kurtarabilecek güçtedir. Ülkemizde pek önemsenmeyen bu konu hakkında herkesin bilinçlendirilmesi gerekir. Acil durumlar herkesin başına gelebilmektedir. Ani solunum ve kalp durması çocuklarda ve bebeklerde de görülür. Doğru şekilde müdahale edildiğinde hastayı kurtarma ihtimali oldukça yükselmektedir. Bu konuda birçok gerçek örnek vardır. Çevremizde bunları görüyoruz veya yaşıyoruz. Daha önce CPR detaylarını ve yetişkinlerde nasıl uygulandığını “CPR (Yaşam Desteği) Nedir? Nasıl ve Ne Zaman Uygulanır?” başlıklı yazımda açıklamıştım. Bu yazımda bebeklerde ve çocuklarda uygulanırken hangi farklara dikkat edilmesi gerektiğini açıklayacağım.

Bebeklere ve çocuklara uygulanan CPR (yaşam desteği) tekniklerinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Yetişkinlere uygulanan tekniklerle bebek ve çocuklara uygulanan teknikler aynı değildir. Bir takım farklar vardır. Müdahale ettiğiniz hasta, bebek veya çocuksa bu farkların bilinmesi ve uygulanması gerekir. Aksi halde ciddi olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bebek ve çocuklarda ani kalp durması erişkinlere göre daha ender görülür.

Çocuklarda genellikle solunum ve kan dolaşımı bir süreç içinde bozulur ve sonrasında kalp durması ve solunum durması gelişir. Bu durumun aniden olması nadir görülür. O yüzden bebeklerin ve çocukların acil yardıma ihtiyaç duyacağını daha önceden anlayabiliriz. Ona göre de önlemler alabiliriz.

Bebeklerde ve Çocuklarda CPR (Yaşam Desteği) Nasıl Yapılır?

8 yaşından küçük çocuklarda solunum problemleri ön planda olduğundan öncelikle beş döngü (yaklaşık iki dakika) CPR yapılmalı ve sonra 112 Acil Servis aranmalıdır. Eğer çocuk 8 yaşından büyükse kalple ilgili problemler ön planda olacağından ve elektroşok gereksinimi yüksek olduğundan, önce 112 Acil Servis aranmalı sonrasında CPR uygulamasına başlanmalıdır.

Bilinci kapalı bir bebekte hava yolu tıkanmasının en sık görülen nedeni başın öne doğru eğilmesi ve dilin arkaya düşmesidir. Travma şüphesi yoksa, bebeğin omuzları altına bir havlu veya kıyafet konularak başı geriye doğru yatırılır. Böylece kapanan hava yolu kolayca açılmış olur. Eğer travmadan şüpheleniliyorsa çocuğun boynunun stabil hale getirilmesi gerekir. Omurga yaralanması varsa hasta sarsılmamalıdır. 1 yaşın altındaki bebeklerin, bilinçleri açık olsa bile bizimle sözlü diyaloğa giremeyecekleri, bu nedenle de onların aktiviteleri ve görünümlerine bakılarak karar verileceği unutulmamalıdır.

Bebeklerde ve Çocuklarda CPR (Yaşam Desteği) Nasıl Yapılır?

Acil durumda çocuğun nabzı kontrol edilmeli ve atmadığı görüldüyse vakit kaybetmeden kalp masajına başlanmalıdır. Bebeklere kalp masajı yapacağında göğüsün ortası belirlenmeli ve 2 veya 3 parmak ile baskı yapılmalıdır. Genel olarak 8 yaşına kadar olan çocuklarda kalp masajı tek elle yapılır. Bebeklerin dokuları hassas olduğu için çok dikkat edilmelidir. Kalp masajı esnasında çok fazla baskı oluşturmamak gerekir. Baş parmaklarla sternuma, göğüs kafesinin 1/2’si çökecek şekilde bastırılır. Masajın hızı dakikada 100 kere yani saniyede 2 masaj şeklinde olmalıdır. Kurtarıcı kişi sayısı fazlaysa her 15, kurtarıcı tek kişiyse her 30 kalp masajından sonra çocuğa uygun pozisyon verilerek 2 kere suni solunum yapılmalıdır. Bu işlemler sağlık ekipleri gelene kadar devam ettirilmelidir.

1-8 yaş arası çocuklarda kalp masajı, yaklaşık dakikada 100 kere hızında yapılmalıdır. Bu da iki saniyede bir kalp masajı anlamına gelmektedir. Her beş döngüde bir, yani yaklaşık her iki dakikada bir çocuk tekrar değerlendirilmelidir. 1-8 yaş arası çocuklarda “kalp masajı/solunum” oranı “30/2″dir. Suni solunum esnasında “baş geri çene yukarı” pozisyonu verilir.

Bebeklerde ve Çocuklarda CPR (Yaşam Desteği) Nasıl Yapılır?

Sekiz yaşından büyük çocuklarda yaşam desteği (CPR) bebeklerde yapılan yaşam desteğinden biraz daha farklı olmaktadır. Kalp masajı daha sert şekilde uygulanmalıdır. Kalp masajı sırasında 2 elin birden kullanılabilmesi mümkündür.

Bebek ve çocuklarda yabancı bir cisme bağlı olarak (yiyecek, oyuncak parçaları vb.) hava yolunun tam tıkanması durumunda hastada birkaç belirti görülebilir. Çocuk nefes alamaz, ses çıkaramaz veya öksüremez. Hava yolu kısmen tıkandıysa ani solunum sıkıntısı görülür, zayıf ve sessiz bir şekilde öksürme olabilir ve hırıltı ortaya çıkar. Bu durumda tıkalı hava yolunun açılması gerekir.

Bebeklerde ve Çocuklarda CPR (Yaşam Desteği) Nasıl Yapılır?

Bebeklerde tıkalı hava yolunu açmak için dönüşümlü olarak “sırt vuruşu” (skapulalar arasına 5 kez) ve “göğüs basısı” (göğüste kalp masajı yapılan noktaya 5 kez) yapılır. Her saniyede bir vuruş yapılmalıdır. Sırt vuruşu ve göğüs basısına dönüşümlü olarak yabancı cisim çıkana veya bebeğin bilinci kapanana kadar devam edilmelidir. Bebeğin bilinci kapanırsa CPR başlatılmalıdır.

Çocuklarda hava yolu tıkanmışsa birkaç farklı yöntem uygulanabilir. Bilinç kapalıysa “dil çene kaldırma yöntemi” ile ağız açılır. Ağız içinde yabancı cisim görülürse çıkartılır, yabancı cisim aramak üzere çocuğun ağzına asla bilinçsizce parmak sokulmaz. Sonrasında CPR uygulamasına başlanır.

Ramazan Bayramı

Ramazan Bayramı

Hicri takvime göre Ramazan ayının ardından üç gün boyunca kutlanan bayramdır. Bayram günleri Şevval ayının ilk üç günü kutlanmaktadır. Ramazan Bayramı her yıl bir önceki yıla göre 11-12 gün daha erken kutlanmaktadır. Bu değişiklik miladi takvimle hicri takvim arasındaki farktan kaynaklanmaktadır.

Ramazan Bayramı saygının, paylaşımın ve hoşgörünün simgesidir. Manevi duygularımızın ve inancımızın sevgiyle bütünleşip daha da büyüdüğü bir bayrama daha erişmiş bulunuyoruz. Bayramın herkese sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyoruz.

Sesan Ailesi olarak herkesin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Kadir Gecesi

Kadir Gecesi

Kadir Gecesi, Müslümanlar için en değerli günlerden birisi olarak kabul edilir. Kuran’ı Kerim’in indirilmeye başlandığı gecedir. Ramazan ayının 27. gecesidir. Bin aydan daha hayırlı olarak bilinir.

Kadir Gecesi, Ramazan Bayramı’nın da habercisidir.

Sesan Ailesi olarak tüm İslam Alemi’nin Kadir Gecesi’ni kutluyoruz.

HME Filtre

HME Filtre

HME filtreler trakeostomi kanülü veya endotrakeal tüp olan hastalarda kullanılır. Bu filtreler sayesinde solunum yollarında ihtiyaç olan ısı ve nem oluşturulur. Normalde burundan geçen hava nemlendirilir, ısıtılır ve temizlenir. Bu sayede akciğerlere giden hava solunum yollarına zarar vermez. Trakeostomi kanülü veya endotrakeal tüpü olan hastalar burunlarını kullanmadıkları için bu işlemin HME filtre sayesinde yapılması gerekir.

HME = Heat and Moisturizer Exchanger

Trakeostomisi olan bazı hastalar mekanik ventilatör cihazı kullanırlar ve bu sayede solunumlarına devam ederler. Bazıları ise yalnızca oksijen konsantratörü kullanırlar. Bu tip hastalar mekanik bir solunum cihazı yardımına ihtiyaç duymazlar. Kendi kendilerine solunumlarına devam edebilirler. Ancak akciğerlerde oluşan oksijen ve karbondioksit değişimi tam olarak yapılamıyorsa oksijen konsantratörü desteği sayesinde hasta rahatlatılmaktadır. Hiçbir cihaz kullanmayıp yalnızca HME filtre kullanan hastalar da vardır. Trakeostomisi olan ve cihaz kullanmayan kişiler bu filtreler ile hem solunum yolu için ihtiyaç olan ısı ve nemi sağlar hem de zararlı partiküllerin filtrelenmesi sayesinde enfeksiyon riskinden korunurlar.

HME Filtre

HME filtrelerin üretiminde kullanılan maddeler sayesinde ısı ve nem filtrenin içinde tutulur. Solunum sayesinde, tutulan ısı ve nem trakeostomiden içeri doğru ilerler. Bu sayede solunum yolu nemlendirilir. Aynı zamanda filtrasyon özelliği sayesinde zararlı olan partiküller % 99,9 oranında tutulur. Ayrıca oluşan sekresyon (mukus veya balgam) filtre üzerinde tutulur ve eğer cihaz kullanılıyorsa içine gitmesi engellenir. Hasta solunum cihazına bağlıysa, HME bakteri filtreleri hortumların hastaya yakın bölümünde kullanılmalıdır.

Az önce belirttiğimiz gibi HME filtreler aynı zaman bakteri filtreleridir. Bakteri filtresi zararlı partikülleri % 99,9 oranında tutmaktadır ve solunum yoluna gitmesini engellemektedir. Genellikle günde 1 adet kullanılması önerilir. Eğer değiştirilmezse tıkanma ihtimali vardır. Tıkanma sebebiyle hava geçişi azalır veya durur. Bu durum tehlikelidir.

HME Filtre

Yenidoğan, pediatik ve yetişkin için farklı büyüklüklerde modelleri üretilmiştir. Bunlar hastanın durumuna göre farklı hacimlerde havanın geçişine olanak sağlamaktadır. Bu sayede solunumsal fonksiyonların doğru bir şekilde devam etmesine olanak sağlarlar.

Filtreleme ve nemlendirme özellikleri çok önemli olduğu için kaliteli ve kendini ispat etmiş markaları kullanmak önem kazanmaktadır.

Babalar Günü

Babalar Günü

Bir Amerikalının kızı olan “Sonora Smart Dodd”, anneler günü olduğu gibi babalar gününün de olması gerektiğini düşünmüştür. Babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Bu nedenle kızı babasına büyük saygı duyuyordu ve onu mutlu etmek istiyordu.

Sonora Smart Dodd babasına bir hediye vermek istiyordu ve bunun tüm dünya çapında bilinmesini istiyordu. Babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın “Babalar Günü” olması için çalışmalara başlamıştı. Gerekli tüm başvuruları yapmıştı ancak çalışmalar o tarihe yetişemeyerek Haziran ayının üçüncü Pazar günü Babalar Günü olarak kabul edilmiştir.

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910 tarihinde Washington’da kutlanmıştır. Yıllar geçtikçe bazı ABD başkanları bu özel günü desteklemiştir. Her yıl Haziran ayının üçüncü pazar günü, dünya genelinde Babalar Günü kutlanmaktadır.

Sesan Ailesi olarak dünyadaki tüm babaların Babalar Günü‘nü kutluyoruz.

SGK İadeli Tıbbi Cihazları Kaç Yılda Bir Yeniler?

SGK İadeli Tıbbi Cihazları Kaç Yılda Bir Yeniler?

Sosyal Güvenlik Kurumu iadeli tıbbi cihazları kullanıcıya teslim ettikten sonra belirli sürelerde yenilemektedir. Bu süreler cihazlara göre değişmektedir. Yenileme işlemi, yeni rapor ve reçete alarak yapılmaktadır. Bunun dışında eğer cihaz arızalanırsa ve tamiri mümkün olmazsa veya tamir bedeli çok yüksek olursa SGK yeni cihaz vermektedir.

Cihazların arızalanması durumunda koşullar uygunsa, SGK teknik servis bedelini karşılamaktadır. Eğer teknik servis bedeli SGK’nın ilgili ürüne yaptığı KDV dahil ödemenin % 70’i ve altı olursa hastaneden alınacak yeni rapor ve reçeteyle kurum tarafından karşılanmaktadır.

Teknik servis bedeli % 70’i geçerse, SGK yeni veya ikinci el cihaz verme yöntemine gidecektir. SGK’nın stoklarında ikinci el cihaz varsa onu verecektir. Yoksa yeni cihazla ilgili belirlediği tutarı ödeyecektir. Her iki halde de hastaneden yeni rapor ve reçete çıkartılması gerekir. Bu durum iadeli tıbbi cihazların hepsi için geçerlidir ve garanti süresi bittikten sonra uygulanabilir. Bu şekilde yeni cihaz tedarik edilebilir.

SGK’nın teknik servis bedelini ödeme konusunda örnek verecek olursak:

 • Diyelim ki kullandığınız ev tipi mekanik ventilatör cihazı arızalandı.
 • SGK bu cihazın satış işlemi için KDV dahil 9720 TL ödemektedir.
 • Teknik servis bedeli 9720 TL’nin % 70’ine kadar yani 6804 TL’ye kadar olursa SGK bunu karşılamaktadır.
 • Teknik servis bedeli 6804 TL’nin üzerinde olursa SGK yeni veya ikinci el cihaz verme yoluna gidecektir.

 

SGK CPAP, BPAP ve oksijen konsantratörü gibi cihazları on yılda bir, ev tipi mekanik ventilatör cihazlarını ise beş yılda bir yenisiyle değiştirmektedir.

Cihaza Göre Yenileme Süreleri

 • CPAP: 10 yıl
 • OTOCPAP: 10 yıl
 • BPAP: 10 yıl
 • BPAP ST: 10 yıl
 • BPAP ST AVAPS: 10 yıl
 • ASV: 10 yıl
 • Oksijen Konsantratörü: 10 yıl
 • Ev Tipi Mekanik Ventilatör Cihazı: 5 yıl
 • Akülü Tekerlekli Sandalye: 5 yıl

 


Bilgi İste

Size Yardımcı Olabiliriz

Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıdaki formu doldurup "Bilgi İste »" butonuna basıp lütfen bekleyin. Mesajınız bize ulaştıktan sonra en kısa sürede size bilgi vereceğiz.

Ad soyad (gerekli)

Telefon (gerekli)

E-posta (gerekli)

Butona basıp lütfen bekleyin.

DMD

DMD

DMD’nin açılımı Duchenne Muscular Dystrophy‘dir. Hastalığın ilk belirtileri, hasta yürümeye başladığından itibaren görülür. Kas gücü kaybı ilk olarak kalça çevresindeki kaslarda başlar. Bu nedenle ilk belirtiler yokuş ve merdiven çıkmayı, oturulan yerden kalkmayı etkiler. Zorlu yürüyüş ve koşma, sıklıkla düşme, yorgunluk, kas liflerinde bozulma ve pseudohipertrofi (kasların hacimce artması ama işlevsel olarak zayıflaması) hastalığın belirtilerinden bazılarıdır.

Hastalığın Seyri

Hasta kişi ilk başlarda yolda yürümekte zorlanır, hatta sıklıkla düşer. Omuz çevresindeki kaslar etkilenmeye başladığında kollarda zayıflık ortaya çıkar. Hastalar yaklaşık 10 yaşına geldiklerinde yürüyememeye başlar. Bu nedenle tekerlekli sandalyeye bağımlılık oluşur. En son olarak da solunum kasları etkilenir. Solunum kasları etkilendiğinde hastanın, ev tipi mekanik ventilatör cihazı kullanma ihtiyacı artar. Bu hastaların zamanla birçok farklı medikal ürün kullanma ihtimali de vardır. Bu durum önceden bilinirse gerekli araştırmalar önceden yapılabilir. Hastalık, kalp kaslarını da etkileyebilir ancak bu genellikle ciddi bir belirti ortaya çıkarmaz.

Bu hastalar geçmişte genellikle 20 yaşlarında akciğer enfeksiyonu nedeniyle kaybedilmekteydi. Günümüzde iyi bir bakım sayesinde bu hastaların yaşam süresi uzatılmıştır. Bu nedenle kişideki hastalıkla ilgili gelişmeler doktor kontrolünde olmalıdır.

DMD

Hastalığın Nedeni

Hastalık distrofin üreten (kodlayan) bir gendeki bozukluk ile ortaya çıkmaktadır. Distrofin, X kromozomunun Xp21 bölgesinde kodlanan bir proteindir. Bu gendeki bozukluk sonucu distrofin vücutta üretilemez hale gelir. Hastalık çekinik olarak kalıtıldığından yalnızca erkek çocuklarda görülür. Doğan her 3500 erkek çocuktan biri bu hastalığa yakalanmış olarak doğar. Kızlar genellikle taşıyıcıdır, hastalık belirtisi göstermezler. Çünkü kadınlarda iki adet X kromozomu vardır, birinde gerçekleşen mutasyon diğer kromozomla telafi edilebilir.

Hastalığın Tedavisi

Günümüzde bu hastalık tam olarak tedavi edilememektedir. Kortikostereoidler, DMD’li hastalarda uygulanması bilimsel çevrelerce kabul edilmiş tek ilaç tedavisidir. Hala çalışmaları süren ekzon atlaması tedavisi, umutları arttırmıştır ve çalışma sonuçları beklenmektedir. Kök hücre tedavisi ancak gelecek için umut taşımaktadır.

DMD

Hasta ve Hasta Yakını Neler Yapmalıdır

Hastanın günlük yaşamını daha kaliteli ve rahat geçirmesi için yapması gerekenler vardır. Bunlar hem sağlığı hem de sosyal yaşantısı için gereklidir. Tipik olarak kalp ve solunum kaslarıyla ilgili problemlerin erken evrede ortaya çıkma olasılığı yoktur, fakat erken dönemden itibaren düzenli klinik ziyaretlerle gözetim altında tutulmalıdır.

Tanı konulması sırasında ve 10 yaşına kadar her iki yılda bir kalbin izlenmesi önerilmektedir. 10 yaşından sonra bu gözlem daha da sıklaştırılmalıdır. Pnömokok (zatürre) ve grip aşılarının yapılmış olması da ayrıca önem taşımaktadır. Hastaya her gün düzenli olarak egzersiz yaptırılmalıdır. Bu egzersizler sayesinde hastanın kasları güçlendirilmeye çalışılmalıdır. Bu süreçte hasta, sosyal yaşantıdan da koparılmamalıdır. Eğer uygun koşullar varsa okula devam edebilir, koşullar uygun değilse evde yapılabilecek etkinlikler bulunabilir. Satranç oynamak, küçük el işleri yapmak, şiir ve makale yazmak evde yapılabilecek etkinliklerdendir.

DMD

Fizyoterapinin Önemi

DMD hastalığı sebebiyle kaslarda güçsüzlük meydana gelir. Bu güçsüzlüğü önlemek için uygun kasların uygun hareketlerle çalıştırılması gerekir. Hareketler bir fizyoterapistle birlikte hastalığa uygun olarak belirlenmelidir. Bu çalışmalar her gün düzenli olarak tekrarlanmalıdır.

Fizyoterapiyle verilen uygun egzersiz ve aktivitelerle, kontraktürlerin (bir kasın, kirişin ya da başka bir yapının, yeniden gevşememek ya da düzelmemek üzere kalıcı olarak kasılması) oluşması engellenir. Olanak varsa, kasları aşırı yormadan, yüzmek de oldukça yararlı bir aktivitedir.

DMD

Genetik Danışmanlığın Önemi

Genetik danışman ailede görülen kalıtsal hastalıklar için kimlerin hasta ya da taşıyıcı, yani risk altında olduklarını belirler. Doğum öncesinde tanı için neler yapılabileceği konusunda aileyi bilgilendirir. Ayrıca anne karnındayken doğacak bebeğe genetik test yapılabilir. Kalıtsal hastalıklardan korunmak için genetik danışmanlık hizmeti alınmalıdır.

Akraba Evliliğinin Rolü

Akraba evliliği, eşler arasında kan bağı bulunması yani “aynı atadan gelme” durumudur. Kan bağı olan kişilerde, toplumun genelinde görülen ortak gen yüzdesinin dışında, akrabalık derecesine bağlı olarak artış gösteren daha fazla ortak gen vardır.

Akraba evliliği yaygın olan toplumlarda özürlü çocuk doğma riski diğer toplumlara kıyasla iki kat artarak % 8-9 olmaktadır. Akraba evliliğiyle görülme riski artan hastalıklarda, her iki eşte de aynı tip bozuk genin bulunması gerekmektedir. Genler arasında benzerlik sıklığı arttığı için hastalıklı çocuk sahibi olma olasılığı da artmaktadır.

Hastalık genetik temelli olduğu için anne baba akrabalığı veya ailenin geçmişinde bu hastalığın olması risk faktörlerindendir.

Doğum Öncesi Tanı Olasılığı

DMD hastalığı genetik temelli olduğu için doğum öncesinde tanı olasılığı vardır. Böylelikle dünyaya gelecek çocuklarla ilgili bilgi sahibi olunabilir ve geleceğe dönük seçenekler aile tarafından değerlendirilebilir.

Kurum Ödeme Listesi

Kurum Ödeme Listesi

Aşağıdaki listede SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) geri ödeme kapsamında bulunan medikal ürünler ve yapılacak ödeme tutarları belirtilmiştir. Ödeme tutarları KDV hariçtir.

Tabloyu İndir »

SUT: 100000
Ürün: DİRSEK ALTI 2 KANALLI MYOELEKTRİK KONTROLLÜ KOL PROTEZİ (MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ, BÜTÜN PARMAKLAR BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ HAREKET EDEBİLEN EL)
Ödeme (TL): 99.200,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100001
Ürün: DİRSEK ALTI 4 KANALLI MYOELEKTRİK KONTROLLÜ KOL PROTEZİ (MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ, BÜTÜN PARMAKLAR BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ HAREKET EDEBİLEN EL)
Ödeme (TL): 68.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100002
Ürün: DİRSEK ÜSTÜ 2 KANALLI MYOELEKTRİK KONTROLLÜ KOL PROTEZİ (MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ, BÜTÜN PARMAKLAR BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ HAREKET EDEBİLEN EL)
Ödeme (TL): 67.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100003
Ürün: DİRSEK ÜSTÜ 4 KANALLI MYOELEKTRİK KONTROLLÜ KOL PROTEZİ (MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ, BÜTÜN PARMAKLAR BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ HAREKET EDEBİLEN EL)
Ödeme (TL): 73.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100004
Ürün: DİRSEK ÜSTÜ 6 KANALLI MYOELEKTRİK KONTROLLÜ KOL PROTEZİ (MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ, BÜTÜN PARMAKLAR BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ HAREKET EDEBİLEN EL)
Ödeme (TL): 86.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100005
Ürün: ÖZELLİKLİ AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE (KİŞİYE ÖZEL OLARAK ÜRETİLMİŞ)
Ödeme (TL): 10.000,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100006
Ürün: ENERJİ DEPOLAYAN/KARBON SİSTEM AYAK FARKI
Ödeme (TL): 1.800,00
Yenileme Süresi:

SUT: 100007
Ürün: DİZ ALTI BANYO PROTEZİ
Ödeme (TL): 1.800,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100008
Ürün: DİZ ÜSTÜ/DİZ DEZARTİKÜLASYON BANYO PROTEZİ (EKLEMSİZ)
Ödeme (TL): 2.250,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100009
Ürün: DİZ ÜSTÜ/DİZ DEZARTİKÜLASYON BANYO PROTEZİ (EKLEMLİ)
Ödeme (TL): 3.600,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100010
Ürün: EL BİLEĞİ DEZARTİKÜLASYONU İÇİN 2 KANALLI MYOELEKTRİK KONTROLLÜ KOL PROTEZ (MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ, BÜTÜN PARMAKLAR BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ HAREKET EDEBİLEN EL)
Ödeme (TL): 97.600,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100011
Ürün: DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN 2 KANALLI MYOELEKTRİK KONTROLLÜ KOL PROTEZİ (MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ, BÜTÜN PARMAKLAR BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ HAREKET EDEBİLEN EL)
Ödeme (TL): 67.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100012
Ürün: DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN 4 KANALLI MYOELEKTRİK KONTROLLÜ KOL PROTEZİ (MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ, BÜTÜN PARMAKLAR BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ HAREKET EDEBİLEN EL)
Ödeme (TL): 73.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100013
Ürün: TRANSKARPAL 2 KANALLI MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PARSİYEL EL PROTEZİ (MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ, BÜTÜN PARMAKLAR BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ HAREKET EDEBİLEN EL)
Ödeme (TL): 61.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100014
Ürün: PROTEZ EL DEĞİŞİMİ (MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ, BÜTÜN PARMAKLAR BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ HAREKET EDEBİLEN EL)
Ödeme (TL): 42.000,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: 100015
Ürün: SİLİKON ELDİVEN DEĞİŞİMİ (MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ, BÜTÜN PARMAKLAR BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ HAREKET EDEBİLEN EL İÇİN)
Ödeme (TL): 2.600,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: 100016
Ürün: SİLİKON ELDİVEN FARKI (MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ, BÜTÜN PARMAKLAR BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ HAREKET EDEBİLEN EL İÇİN)
Ödeme (TL): 850,00
Yenileme Süresi:

SUT: 100017
Ürün: SİLİKON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN PARMAK PROTEZİ (ÜST EKSTREMİTE, ADET)
Ödeme (TL): 1.200,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: 100018
Ürün: SİLİKON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN PARMAK PROTEZİ AKRİLİK TIRNAKLI (ÜST EKSTREMİTE, ADET)
Ödeme (TL): 1.500,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: 100019
Ürün: SİLİKON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN PARSİYEL EL PROTEZİ
Ödeme (TL): 6.000,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: 100020
Ürün: SİLİKON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN PARSİYEL EL PROTEZİ AKRİLİK TIRNAKLI
Ödeme (TL): 7.000,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: 100021
Ürün: SİLİKON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN PARSİYEL AYAK PROTEZİ
Ödeme (TL): 6.000,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: 100022
Ürün: SİLİKON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN CHOPART/BOYD/PİROGOFF PROTEZİ
Ödeme (TL): 7.000,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: 100023
Ürün: SİLİKON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN CHOPART/BOYD/PİROGOFF PROTEZİ (KARBON KOMPOZİT PLAKALI)
Ödeme (TL): 9.000,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: 100024
Ürün: KISA YÜRÜME CİHAZI (LAMİNASYON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 700,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100025
Ürün: KISA YÜRÜME CİHAZI(KARBON KOMPOZİT İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 1.000,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100026
Ürün: MEKANİK KİLİTLİ UZUN YÜRÜME CİHAZI (LAMİNASYON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 2.500,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100027
Ürün: MEKANİK KİLİTLİ UZUN YÜRÜME CİHAZI BEL KEMERLİ (LAMİNASYON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 2.700,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100028
Ürün: MEKANİK KİLİTLİ UZUN YÜRÜME CİHAZI BİLATERAL BEL KEMERLİ (LAMİNASYON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 5.300,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100029
Ürün: MEKANİK KİLİTLİ UZUN YÜRÜME CİHAZI (KARBON KOMPOZİT İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 2.800,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100030
Ürün: MEKANİK KİLİTLİ UZUN YÜRÜME CİHAZI BEL KEMERLİ (KARBON KOMPOZİT İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 3.000,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100031
Ürün: MEKANİK KİLİTLİ UZUN YÜRÜME CİHAZI BİLATERAL BEL KEMERLİ (KARBON KOMPOZİT İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 5.900,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100032
Ürün: TOPUK VURUŞU İLE SENKRONİZE MEKANİK KİLİTLİ UZUN YÜRÜME CİHAZI
Ödeme (TL): 16.500,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100033
Ürün: TOPUK VURUŞU İLE SENKRONİZE MEKANİK KİLİTLİ UZUN YÜRÜME CİHAZI BEL KEMERLİ
Ödeme (TL): 16.700,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100034
Ürün: TOPUK VURUŞU İLE SENKRONİZE MEKANİK KİLİTLİ UZUN YÜRÜME CİHAZI BİLATERAL BEL KEMERLİ
Ödeme (TL): 33.300,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100035
Ürün: TOPUK VURUŞU İLE SENKRONİZE MEKANİK KİLİTLİ UZUN YÜRÜME CİHAZI (LAMİNASYON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 18.500,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100036
Ürün: TOPUK VURUŞU İLE SENKRONİZE MEKANİK KİLİTLİ UZUN YÜRÜME CİHAZI BEL KEMERLİ (LAMİNASYON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 18.700,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100037
Ürün: TOPUK VURUŞU İLE SENKRONİZE MEKANİK KİLİTLİ UZUN YÜRÜME CİHAZI BİLATERAL BEL KEMERLİ (LAMİNASYON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 37.300,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100038
Ürün: TOPUK VURUŞU İLE SENKRONİZE MEKANİK KİLİTLİ UZUN YÜRÜME CİHAZI (KARBON KOMPOZİT İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 20.000,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100039
Ürün: TOPUK VURUŞU İLE SENKRONİZE MEKANİK KİLİTLİ UZUN YÜRÜME CİHAZI BEL KEMERLİ (KARBON KOMPOZİT İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 20.200,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100040
Ürün: TOPUK VURUŞU İLE SENKRONİZE MEKANİK KİLİTLİ UZUN YÜRÜME CİHAZI BİLATERAL BEL KEMERLİ (KARBON KOMPOZİT İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 40.300,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100041
Ürün: DİZ EKLEMİ ELEKTROMEKANİK STANCE FAZ KONTROLLÜ UZUN YÜRÜME CİHAZI
Ödeme (TL): 22.500,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100042
Ürün: DİZ EKLEMİ ELEKTROMEKANİK STANCE FAZ KONTROLLÜ UZUN YÜRÜME CİHAZI BELKEMERLİ
Ödeme (TL): 22.700,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100043
Ürün: DİZ EKLEMİ ELEKTROMEKANİK STANCE FAZ KONTROLLÜ UZUN YÜRÜME CİHAZI BİLATERAL BELKEMERLİ
Ödeme (TL): 45.300,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100044
Ürün: DİZ EKLEMİ ELEKTROMEKANİK STANCE FAZ KONTROLLÜ UZUN YÜRÜME CİHAZI (LAMİNASYON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 24.500,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100045
Ürün: DİZ EKLEMİ ELEKTROMEKANİK STANCE FAZ KONTROLLÜ UZUN YÜRÜME CİHAZI BELKEMERLİ (LAMİNASYON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 24.700,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100046
Ürün: DİZ EKLEMİ ELEKTROMEKANİK STANCE FAZ KONTROLLÜ UZUN YÜRÜME CİHAZI BİLATERAL BELKEMERLİ (LAMİNASYON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 49.300,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100047
Ürün: DİZ EKLEMİ ELEKTROMEKANİK STANCE FAZ KONTROLLÜ UZUN YÜRÜME CİHAZI (KARBON KOMPOZİT İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 26.000,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100048
Ürün: DİZ EKLEMİ ELEKTROMEKANİK STANCE FAZ KONTROLLÜ UZUN YÜRÜME CİHAZI BELKEMERLİ (KARBON KOMPOZİT İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 26.200,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100049
Ürün: DİZ EKLEMİ ELEKTROMEKANİK STANCE FAZ KONTROLLÜ UZUN YÜRÜME CİHAZI BİLATERAL BELKEMERLİ (KARBON KOMPOZİT İLE ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 52.300,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100050
Ürün: RESİPROKAL YÜRÜME ORTEZİ
Ödeme (TL): 5.000,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100051
Ürün: SWING FAZI PNÖMATİK, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ MONOSENTRİK DİZ EKLEMLİ, MONOSENTRİK (HİDROLİK/PNOMATİK) KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ
Ödeme (TL): 39.800,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100052
Ürün: SWING FAZI PNÖMATİK, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ POLİSENTRİK DİZ EKLEMLİ, MONOSENTRİK (HİDROLİK/PNOMATİK) KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ
Ödeme (TL): 40.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100053
Ürün: SWING FAZI HİDROLİK, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ MONOSENTRİK DİZ EKLEMLİ, MONOSENTRİK (HİDROLİK/PNOMATİK) KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ
Ödeme (TL): 43.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100054
Ürün: SWING FAZI HİDROLİK, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ POLİSENTRİK DİZ EKLEMLİ, MONOSENTRİK (HİDROLİK/PNOMATİK) KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ
Ödeme (TL): 43.200,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100055
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, MONOSENTRİK (HİDROLİK/PNOMATİK) KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ
Ödeme (TL): 45.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100056
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, MONOSENTRİK (HİDROLİK/PNOMATİK) KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ
Ödeme (TL): 65.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100057
Ürün: SWING VE STANCE FAZIMİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, MONOSENTRİK (HİDROLİK/PNOMATİK) KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ
Ödeme (TL): 70.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100058
Ürün: SWING FAZI PNÖMATİK, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ MONOSENTRİK DİZ EKLEMLİ, POLİSENTRİK (HİDROLİK/PNOMATİK) KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ
Ödeme (TL): 39.800,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100059
Ürün: SWING FAZI PNÖMATİK, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ POLİSENTRİK DİZ EKLEMLİ, POLİSENTRİK (HİDROLİK/PNOMATİK) KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ
Ödeme (TL): 40.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100060
Ürün: SWING FAZI HİDROLİK, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ MONOSENTRİK DİZ EKLEMLİ, POLİSENTRİK (HİDROLİK/PNOMATİK) KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ
Ödeme (TL): 43.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100061
Ürün: SWING FAZI HİDROLİK, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ POLİSENTRİK DİZ EKLEMLİ, POLİSENTRİK (HİDROLİK/PNOMATİK) KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ
Ödeme (TL): 43.200,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100062
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, POLİSENTRİK (HİDROLİK/PNOMATİK) KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ
Ödeme (TL): 45.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100063
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, POLİSENTRİK (HİDROLİK/PNOMATİK) KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ
Ödeme (TL): 65.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100064
Ürün: SWING FAZI HİDROLİK, STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, POLİSENTRİK (HİDROLİK/PNOMATİK) KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ
Ödeme (TL): 65.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100065
Ürün: SWING VE STANCE FAZIMİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, POLİSENTRİK (HİDROLİK/PNOMATİK) KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ
Ödeme (TL): 70.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100066
Ürün: AYAK BİLEĞİ ROTASYON YAPABİLEN KARBON AYAK FARKI (K3, K4)
Ödeme (TL): 3.300,00
Yenileme Süresi:

SUT: 100067
Ürün: HİDROLİK AYAK BİLEĞİ EKLEMLİ KARBON AYAK FARKI
Ödeme (TL): 19.800,00
Yenileme Süresi:

SUT: 100068
Ürün: AYAK BİLEĞİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ, HİDROLİK / ELEKTRİK MOTORU AKTÜATÖRLÜ KARBON AYAK FARKI
Ödeme (TL): 29.800,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: 100069
Ürün: AYAK BİLEĞİ ROTASYON YAPABİLEN KARBON AYAK DEĞİŞİMİ (K3, K4)
Ödeme (TL): 3.500,00
Yenileme Süresi: 3 yıl

SUT: 100070
Ürün: HİDROLİK AYAK BİLEĞİ EKLEMLİ KARBON AYAK DEĞİŞİMİ
Ödeme (TL): 20.000,00
Yenileme Süresi: 3 yıl

SUT: 100071
Ürün: AYAK BİLEĞİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ, HİDROLİK/ELEKTRİK MOTORU AKTÜATÖRLÜ KARBON AYAK DEĞİŞİMİ
Ödeme (TL): 30.000,00
Yenileme Süresi: 3 yıl

SUT: 100072
Ürün: AKTİF TEKERLEKLİ SANDALYE
Ödeme (TL): 2.250,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100073
Ürün: BANYO TUVALET SANDALYESİ
Ödeme (TL): 750,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: 100074
Ürün: GÖZ PROTEZİ (KİŞİYE ÖZEL ÜRETİLEN)
Ödeme (TL): 3.200,00
Yenileme Süresi:

SUT: 100075
Ürün: ANTİ-DEKÜBİT OTURMA SİSTEMİ
Ödeme (TL): 1.000,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: 100076
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMİ DEĞİŞİMİ
Ödeme (TL): 7.000,00
Yenileme Süresi: 3 yıl

SUT: 100077
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMİ DEĞİŞİMİ
Ödeme (TL): 27.500,00
Yenileme Süresi: 3 yıl

SUT: 100078
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMİ DEĞİŞİMİ
Ödeme (TL): 7.000,00
Yenileme Süresi: 3 yıl

SUT: 100079
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMİ DEĞİŞİMİ
Ödeme (TL): 27.500,00
Yenileme Süresi: 3 yıl

SUT: 100080
Ürün: SWING FAZI HİDROLİK, STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMİ DEĞİŞİMİ
Ödeme (TL): 25.000,00
Yenileme Süresi: 3 yıl

SUT: 100081
Ürün: SWING VE STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMİ DEĞİŞİMİ
Ödeme (TL): 30.000,00
Yenileme Süresi: 3 yıl

SUT: 100082
Ürün: SWING VE STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMİ DEĞİŞİMİ
Ödeme (TL): 30.000,00
Yenileme Süresi: 3 yıl

SUT: A10000
Ürün: ASPİRASYON KATETERİ
Ödeme (TL): 0,35
Yenileme Süresi:

SUT: A10001
Ürün: SONDA, NAZOGASTRİK
Ödeme (TL): 0,60
Yenileme Süresi:

SUT: A10002
Ürün: SONDA, NELATON
Ödeme (TL): 0,50
Yenileme Süresi:

SUT: A10003
Ürün: SONDA, NELATON KAUÇUK
Ödeme (TL): 2,90
Yenileme Süresi:

SUT: A10004
Ürün: İDRAR TORBASI
Ödeme (TL): 0,75
Yenileme Süresi:

SUT: A10005
Ürün: İDRAR TORBASI, MUSLUKLU 2000 CC
Ödeme (TL): 0,75
Yenileme Süresi:

SUT: A10006
Ürün: İDRAR TORBASI, STERİL MUSLUKLU 2000 CC
Ödeme (TL): 1,50
Yenileme Süresi:

SUT: A10007
Ürün: İDRAR TORBASI, STERİL ERKEK İÇİN 100 CC
Ödeme (TL): 0,05
Yenileme Süresi:

SUT: A10008
Ürün: İDRAR TORBASI, STERİL KADIN İÇİN 100 CC
Ödeme (TL): 0,06
Yenileme Süresi:

SUT: A10009
Ürün: SONDA, PREZERVATİF
Ödeme (TL): 0,83
Yenileme Süresi:

SUT: A10010
Ürün: SONDA, HİDROFİLİK KENDİNDEN KAYGANLAŞTIRICILI
Ödeme (TL): 1,35
Yenileme Süresi:

SUT: A10011
Ürün: SONDA, HIDRO KIT (KENDİNDEN JELLİ)
Ödeme (TL): 2,85
Yenileme Süresi:

SUT: A10012
Ürün: SONDA, FOLEY İKİ YOLLU SİLİKOLATEX
Ödeme (TL): 9,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10013
Ürün: SONDA, FOLEY İKİ YOLLU SİLİKON
Ödeme (TL): 6,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10014
Ürün: SONDA, FOLEY İKİ YOLLU POLİVİNİLKLORÜR
Ödeme (TL): 20,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10015
Ürün: SONDA, FOLEY İKİ YOLLU LATEX
Ödeme (TL): 5,50
Yenileme Süresi:

SUT: A10019
Ürün: SONDA, FOLEY ÜÇ YOLLU LATEX
Ödeme (TL): 5,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10020
Ürün: TRANSFER PARENTERAL BESLENME SETİ
Ödeme (TL): 45,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10021
Ürün: TORBA, PARENTERAL BESLENME (150 ML, 250 ML, 500 ML, 1000 ML, 2000 ML)
Ödeme (TL): 8,50
Yenileme Süresi:

SUT: A10022
Ürün: ENTERAL BESLENME POMPA SETİ (TORBALI)
Ödeme (TL): 7,80
Yenileme Süresi:

SUT: A10023
Ürün: ENTERAL BESLENME POMPA SETİ (ŞİŞE KAPAKLI)
Ödeme (TL): 7,15
Yenileme Süresi:

SUT: A10024
Ürün: ENTERAL BESLENME SETİ GRAVITY
Ödeme (TL): 6,50
Yenileme Süresi:

SUT: A10025
Ürün: BESLENME KATETERİ
Ödeme (TL): 0,25
Yenileme Süresi:

SUT: A10026
Ürün: TÜP, NAZODUEDONAL BESLENME
Ödeme (TL): 12,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10027
Ürün: BESLENME TÜPÜ
Ödeme (TL): 12,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10028
Ürün: BESLENME TÜPÜ, NAZOGASTRİK
Ödeme (TL): 9,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10029
Ürün: TORBA, PARENTERAL BESLENME (3000 ML, 4000 ML)
Ödeme (TL): 8,50
Yenileme Süresi:

SUT: A10030
Ürün: SET POMPA ENTERAL YIKAMALI
Ödeme (TL): 15,60
Yenileme Süresi:

SUT: A10031
Ürün: ENJEKTÖR 50 CC (BESLENME AMAÇLI)
Ödeme (TL): 0,65
Yenileme Süresi:

SUT: A10036
Ürün: KOLOSTOMİ TORBASI (TEK PARÇALI ALTTAN BOŞALTMALI) (FİLTRE DAHİL)
Ödeme (TL): 3,38
Yenileme Süresi:

SUT: A10037
Ürün: KOLOSTOMİ ADAPTÖRÜ
Ödeme (TL): 4,88
Yenileme Süresi:

SUT: A10038
Ürün: KOLOSTOMİ TORBASI (ADAPTÖR İÇİN) (FİLTRE DAHİL)
Ödeme (TL): 3,38
Yenileme Süresi:

SUT: A10039
Ürün: İLEOSTOMİ TORBASI (TEK PARÇALI ALTTAN BOŞALTMALI) (FİLTRE DAHİL)
Ödeme (TL): 3,38
Yenileme Süresi:

SUT: A10040
Ürün: İLEOSTOMİ ADAPTÖRÜ
Ödeme (TL): 4,88
Yenileme Süresi:

SUT: A10041
Ürün: İLEOSTOMİ TORBASI (ADAPTÖR İÇİN) (FİLTRE DAHİL)
Ödeme (TL): 3,38
Yenileme Süresi:

SUT: A10042
Ürün: MACUN, İLEOSTOMİ
Ödeme (TL): 11,31
Yenileme Süresi:

SUT: A10043
Ürün: PASTA, KOLOSTOMİ
Ödeme (TL): 11,31
Yenileme Süresi:

SUT: A10044
Ürün: ÜROSTOMİ TORBASI ÇEŞİTLERİ
Ödeme (TL): 4,16
Yenileme Süresi:

SUT: A10045
Ürün: ÜROSTOMİ ADAPTÖRÜ
Ödeme (TL): 4,88
Yenileme Süresi:

SUT: A10046
Ürün: PASTA, ÜROSTOMİ
Ödeme (TL): 11,31
Yenileme Süresi:

SUT: A10047
Ürün: STOMA CAP
Ödeme (TL): 4,56
Yenileme Süresi:

SUT: A10048
Ürün: AĞIZ BAKIM SETİ
Ödeme (TL): 2,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10049
Ürün: HASTA ALT BEZİ/KÜLOTLU HASTA ALT BEZİ
Ödeme (TL): 0,90
Yenileme Süresi:

SUT: A10060
Ürün: AIRWAY (ORAL)
Ödeme (TL): 0,30
Yenileme Süresi:

SUT: A10061
Ürün: SET, NEBÜLİZATÖR ERİŞKİN
Ödeme (TL): 1,35
Yenileme Süresi:

SUT: A10062
Ürün: HASTA DEVRESİ, PEDİATRİK
Ödeme (TL): 46,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10063
Ürün: HASTA DEVRESİ, ERİŞKİN
Ödeme (TL): 46,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10064
Ürün: İNHALASYON TEDAVİ ÇEMBERİ (CHAMBER)
Ödeme (TL): 19,36
Yenileme Süresi:

SUT: A10065
Ürün: VENTİLATÖR SOLUNUM DEVRESİ, T-PIECE
Ödeme (TL): 25,13
Yenileme Süresi:

SUT: A10066
Ürün: SOLUNUM EGZERSİZ ALETİ
Ödeme (TL): 3,75
Yenileme Süresi:

SUT: A10067
Ürün: FİLTRE, BAKTERİ, NEM TUTUCU (HMEF)
Ödeme (TL): 3,93
Yenileme Süresi:

SUT: A10068
Ürün: FİLTRE, VENTİLATÖR İÇİN
Ödeme (TL): 5,92
Yenileme Süresi:

SUT: A10069
Ürün: FİLTRE, BAKTERİ
Ödeme (TL): 1,75
Yenileme Süresi:

SUT: A10070
Ürün: OKSİJEN TÜPÜ GAZI (10 LİTRE)
Ödeme (TL): 4,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10071
Ürün: RESÜSİTATÖR (AMBU) SETİ
Ödeme (TL): 27,90
Yenileme Süresi:

SUT: A10072
Ürün: KATETER MOUNT
Ödeme (TL): 1,68
Yenileme Süresi:

SUT: A10073
Ürün: MASKE, STANDART CPAP
Ödeme (TL): 40,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10074
Ürün: SET CPAP (MASKE, PEEP VALV, SET)
Ödeme (TL): 140,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10075
Ürün: MASKE, NAZAL BAĞLAMA SETLİ, NONINVAZIV VENTİLASYON İÇİN SİLİKON ESASLIS
Ödeme (TL): 187,37
Yenileme Süresi:

SUT: A10076
Ürün: MASKE, NAZAL KÜÇÜK BOY BAĞLAMA SETLİ, NONINVAZIV VENTİLASYON İÇİN
Ödeme (TL): 111,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10077
Ürün: MASKE, NAZAL ORTA BOY BAĞLAMA SETLİ, NONINVAZIV VENTİLASYON İÇİN
Ödeme (TL): 141,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10078
Ürün: MASKE, HAZNESİZ NEBÜL
Ödeme (TL): 1,50
Yenileme Süresi:

SUT: A10079
Ürün: MASKE, HAZNELİ PEDİATRİK
Ödeme (TL): 2,75
Yenileme Süresi:

SUT: A10080
Ürün: MASKE, HAZNELİ ERİŞKİN
Ödeme (TL): 2,80
Yenileme Süresi:

SUT: A10081
Ürün: MASKE, ORANAZAL BAĞLAMA SETLİ, NONINVAZIV VENTİLASYON İÇİN SİLİKON ESASLI
Ödeme (TL): 200,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10082
Ürün: MASKE, ORANAZAL KÜÇÜK BOY BAĞLAMA SETLİ, NONINVAZIV VENTİLASYON İÇİN
Ödeme (TL): 200,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10083
Ürün: MASKE, ORANAZAL ORTA BOY BAĞLAMA SETLİ, NONINVAZIV VENTİLASYON İÇİN
Ödeme (TL): 200,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10084
Ürün: TRAKEOSTOMİ KANÜLÜ, SİLİKON
Ödeme (TL): 159,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10085
Ürün: TRAKEOSTOMİ KANÜLÜ, ÇİFT BALONLU (ÇİFT KAFLI)
Ödeme (TL): 71,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10086
Ürün: TRAKEOSTOMİ KANÜLÜ, GÜMÜŞ
Ödeme (TL): 47,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10087
Ürün: TRAKEOSTOMİ KANÜLÜ, FOAM KAFLI
Ödeme (TL): 160,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10088
Ürün: TRAKEOSTOMİ KANÜLÜ, FENESTRELİ
Ödeme (TL): 100,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10089
Ürün: DREN (30-50 ML)
Ödeme (TL): 3,60
Yenileme Süresi:

SUT: A10090
Ürün: DREN (100-200 ML)
Ödeme (TL): 4,50
Yenileme Süresi:

SUT: A10091
Ürün: DREN (300-500 ML)
Ödeme (TL): 5,86
Yenileme Süresi:

SUT: A10092
Ürün: STERİL ELDİVEN (PUDRALI/PUDRASIZ)
Ödeme (TL): 0,40
Yenileme Süresi:

SUT: A10093
Ürün: KAN ŞEKERİ ÖLÇÜM ÇUBUĞU
Ödeme (TL): 0,32
Yenileme Süresi:

SUT: A10094
Ürün: KAN ŞEKERİ ÖLÇÜM CİHAZI
Ödeme (TL): 20,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10095
Ürün: HYDROCOLLOID İÇERİKLİ YARA ÖRTÜSÜ KÜÇÜK
Ödeme (TL): 2,39
Yenileme Süresi:

SUT: A10096
Ürün: HYDROCOLLOID İÇERİKLİ YARA ÖRTÜSÜ ORTA
Ödeme (TL): 4,02
Yenileme Süresi:

SUT: A10097
Ürün: HYDROCOLLOID İÇERİKLİ YARA ÖRTÜSÜ BÜYÜK
Ödeme (TL): 10,15
Yenileme Süresi:

SUT: A10106
Ürün: İŞİTME CİHAZI PİLİ
Ödeme (TL): 1,00
Yenileme Süresi:

SUT: A10108
Ürün: KÖPÜK İÇERİKLİ YARA ÖRTÜSÜ KÜÇÜK
Ödeme (TL): 3,25
Yenileme Süresi:

SUT: A10109
Ürün: KÖPÜK İÇERİKLİ YARA ÖRTÜSÜ ORTA
Ödeme (TL): 4,92
Yenileme Süresi:

SUT: A10110
Ürün: KÖPÜK İÇERİKLİ YARA ÖRTÜSÜ BÜYÜK
Ödeme (TL): 11,33
Yenileme Süresi:

SUT: A10111
Ürün: FİBER VEYA ALJİNAT İÇERİKLİ YARA ÖRTÜSÜ KÜÇÜK
Ödeme (TL): 3,25
Yenileme Süresi:

SUT: A10112
Ürün: FİBER VEYA ALJİNAT İÇERİKLİ YARA ÖRTÜSÜ ORTA
Ödeme (TL): 4,92
Yenileme Süresi:

SUT: A10113
Ürün: FİBER VEYA ALJİNAT İÇERİKLİ YARA ÖRTÜSÜ BÜYÜK
Ödeme (TL): 11,33
Yenileme Süresi:

SUT: A10118
Ürün: ÇOCUK HASTA ALT BEZİ/ÇOCUK KÜLOTLU HASTA ALT BEZİ
Ödeme (TL): 0,70
Yenileme Süresi:

SUT: DO1000
Ürün: MEME PROTEZİ
Ödeme (TL): 222,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: DO1001
Ürün: VARİS ÇORABI (ÇİFT)
Ödeme (TL): 45,50
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: DO1002
Ürün: ANTİEMBOLİZM BASINÇ ÇORABI
Ödeme (TL): 15,60
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: DO1003
Ürün: ANTİEMBOLİZM BASINÇ MANŞONU
Ödeme (TL): 51,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: DO1004
Ürün: DİJİTAL PROGRAMLANABİLİR İŞİTME CİHAZI
Ödeme (TL): 750,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: DO1005
Ürün: KULAK KALIBI
Ödeme (TL): 15,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1006
Ürün: KONUŞMA CİHAZI
Ödeme (TL): 780,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: DO1007
Ürün: EV TİPİ ASPİRATÖR
Ödeme (TL): 325,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1008
Ürün: NEBÜLİZATÖR CİHAZI
Ödeme (TL): 100,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1009
Ürün: OKSİJEN KONSANTRATÖRÜ CİHAZI
Ödeme (TL): 833,33
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: DO1010
Ürün: OKSİJEN TÜPÜ VE MANOMETRESİ
Ödeme (TL): 127,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1011
Ürün: CPAP CİHAZI
Ödeme (TL): 650,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: DO1012
Ürün: OTOCPAP CİHAZI
Ödeme (TL): 1.300,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: DO1013
Ürün: BPAP CİHAZI
Ödeme (TL): 2.050,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: DO1014
Ürün: BPAP ST CİHAZI
Ödeme (TL): 4.800,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: DO1015
Ürün: BPAP ST AVAPS CİHAZI
Ödeme (TL): 4.800,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: DO1016
Ürün: ADAPTİF BASINÇ DESTEKLİ SERVO VENTİLASYON (ASV) CİHAZI
Ödeme (TL): 7.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: DO1017
Ürün: EV TİPİ MEKANİK VENTİLATÖR CİHAZI
Ödeme (TL): 9.000,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: DO1017A
Ürün: EV TİPİ MEKANİK VENTİLATÖR CİHAZI İÇİN KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI
Ödeme (TL): 473,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1018
Ürün: PULSE OKSİMETRE CİHAZI
Ödeme (TL): 91,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1019
Ürün: DESFERAL POMPASI
Ödeme (TL): 556,48
Yenileme Süresi:

SUT: DO1020
Ürün: MİKRO İNFÜZYON POMPASI (İNSÜLİN POMPASI)
Ödeme (TL): 3.256,15
Yenileme Süresi:

SUT: DO1021
Ürün: GÖZ PROTEZLERİ
Ödeme (TL): 150,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1022
Ürün: ENÜREZİS ALARM CİHAZI
Ödeme (TL): 35,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1023
Ürün: PENİS KLEMPİ
Ödeme (TL): 14,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: DO1024
Ürün: İLEAL LOOP SETİ
Ödeme (TL): 73,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: DO1025
Ürün: ELDİVEN (PARMAK UCU AÇIK/KAPALI) (ISMARLAMA LENFÖDEM BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 179,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1026
Ürün: OMUZDAN DESTEKLİ KOLLUK BİLEĞE KADAR (ISMARLAMA LENFÖDEM BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 165,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1027
Ürün: DİZ ALTI ÇORAP (ISMARLAMA LENFÖDEM BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 129,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1028
Ürün: DİZ ÜSTÜ ÇORAP (SİLİKON DESTEKLİ) (ISMARLAMA LENFÖDEM BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 137,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1029
Ürün: KÜLOTLU ÇORAP (ISMARLAMA LENFÖDEM BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 304,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1030
Ürün: BELDEN DESTEKLİ TEK BACAK ÇORAP (ISMARLAMA LENFÖDEM BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 349,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1031
Ürün: ELDİVEN (PARMAK UCU AÇIK/KAPALI) (HAZIR LENFÖDEM BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 61,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1032
Ürün: OMUZDAN DESTEKLİ KOLLUK BİLEĞE KADAR (HAZIR LENFÖDEM BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 56,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1033
Ürün: DİZ ALTI ÇORAP (HAZIR LENFÖDEM BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 44,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1034
Ürün: DİZ ÜSTÜ ÇORAP (SİLİKON DESTEKLİ) (HAZIR LENFÖDEM BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 47,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1035
Ürün: KÜLOTLU ÇORAP (HAZIR LENFÖDEM BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 103,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1036
Ürün: BELDEN DESTEKLİ TEK BACAK ÇORAP (HAZIR LENFÖDEM BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 118,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1037
Ürün: 1 KANALLI LENF ÖDEM KOMPRESYON CİHAZI
Ödeme (TL): 426,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1038
Ürün: 2 KANALLI LENF ÖDEM KOMPRESYON CİHAZI
Ödeme (TL): 522,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1039
Ürün: 3 KANALLI LENF ÖDEM KOMPRESYON CİHAZI
Ödeme (TL): 622,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1040
Ürün: 4 KANALLI LENF ÖDEM KOMPRESYON CİHAZI
Ödeme (TL): 737,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1041
Ürün: 5 KANALLI LENF ÖDEM KOMPRESYON CİHAZI
Ödeme (TL): 835,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1042
Ürün: 6 KANALLI LENF ÖDEM KOMPRESYON CİHAZI
Ödeme (TL): 948,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1043
Ürün: LENF ÖDEM KOMPRESYON CİHAZI UZUN KOL MANŞONU
Ödeme (TL): 163,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1044
Ürün: LENF ÖDEM KOMPRESYON CİHAZI YARIM BACAK MANŞONU
Ödeme (TL): 142,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1045
Ürün: LENF ÖDEM KOMPRESYON CİHAZI UZUN BACAK MANŞONU
Ödeme (TL): 225,00
Yenileme Süresi:

SUT: DO1046
Ürün: BİLEĞE KADAR PARMAKLI ELDİVEN (ISMARLAMA YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 467,66
Yenileme Süresi:

SUT: DO1047
Ürün: TEK KOL (EL HARİÇ) (ISMARLAMA YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 248,10
Yenileme Süresi:

SUT: DO1048
Ürün: TÜM GÖVDE (KOLLAR HARİÇ) (ISMARLAMA YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 538,36
Yenileme Süresi:

SUT: DO1049
Ürün: TÜM GÖVDE (KOLLU) (ISMARLAMA YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 837,94
Yenileme Süresi:

SUT: DO1050
Ürün: TÜM GÖVDE (KOLLU) ÇOCUK (ISMARLAMA YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 682,92
Yenileme Süresi:

SUT: DO1051
Ürün: ŞORT (DİZALTI) (ISMARLAMA YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 433,48
Yenileme Süresi:

SUT: DO1052
Ürün: ŞORT (DİZALTI) ÇOCUK (ISMARLAMA YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 327,24
Yenileme Süresi:

SUT: DO1053
Ürün: BELDEN DESTEKLİ TEK BACAK (ISMARLAMA YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 316,41
Yenileme Süresi:

SUT: DO1054
Ürün: DİZALTI ÇORAP (ISMARLAMA YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 351,73
Yenileme Süresi:

SUT: DO1055
Ürün: DİZALTI ÇORAP (PARMAKLI) (ISMARLAMA YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 358,86
Yenileme Süresi:

SUT: DO1056
Ürün: AÇIK YÜZ MASKESİ (ISMARLAMA YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 281,63
Yenileme Süresi:

SUT: DO1057
Ürün: KAPALI YÜZ MASKESİ (ISMARLAMA YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 317,79
Yenileme Süresi:

SUT: DO1058
Ürün: BİLEĞE KADAR PARMAKLI ELDİVEN (HAZIR YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 136,05
Yenileme Süresi:

SUT: DO1059
Ürün: TEK KOL (EL HARİÇ) (HAZIR YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 148,86
Yenileme Süresi:

SUT: DO1060
Ürün: TÜM GÖVDE (KOLLAR HARİÇ) (HAZIR YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 226,68
Yenileme Süresi:

SUT: DO1061
Ürün: TÜM GÖVDE (KOLLU) (HAZIR YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 356,12
Yenileme Süresi:

SUT: DO1062
Ürün: TÜM GÖVDE (KOLLU) ÇOCUK (HAZIR YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 330,99
Yenileme Süresi:

SUT: DO1063
Ürün: ŞORT (DİZALTI) (HAZIR YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 271,99
Yenileme Süresi:

SUT: DO1064
Ürün: ŞORT (DİZALTI) ÇOCUK (HAZIR YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 220,99
Yenileme Süresi:

SUT: DO1065
Ürün: BELDEN DESTEKLİ TEK BACAK (HAZIR YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 175,46
Yenileme Süresi:

SUT: DO1066
Ürün: DİZALTI ÇORAP (HAZIR YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 142,47
Yenileme Süresi:

SUT: DO1067
Ürün: DİZALTI ÇORAP (PARMAKLI) (HAZIR YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 148,86
Yenileme Süresi:

SUT: DO1068
Ürün: AÇIK YÜZ MASKESİ (HAZIR YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 142,47
Yenileme Süresi:

SUT: DO1069
Ürün: KAPALI YÜZ MASKESİ (HAZIR YANIK BASI GİYSİLERİ)
Ödeme (TL): 154,44
Yenileme Süresi:

SUT: DO1070
Ürün: 1 CM2 SİLİKON TABAKA (YANIK BASI GİYSİLERİ SİLİKON TABAKALARI)
Ödeme (TL): 0,52
Yenileme Süresi:

SUT: DO1071
Ürün: TAŞINABİLİR (PORTABLE) OKSİJEN KONSANTRATÖRÜ
Ödeme (TL): 6.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1000
Ürün: ALÜMİNYUM KOLTUK DEĞNEĞİ (ADET)
Ödeme (TL): 10,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1001
Ürün: AYAK BİLEĞİ STABİLİZASYON ORTEZİ (HAVA, JEL VB. YASTIKLI)
Ödeme (TL): 80,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1002
Ürün: AYARLANABİLİR EKLEMLİ KONTRAKTÜR ORTEZİ (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 193,00
Yenileme Süresi: 9 ay

SUT: OP1003
Ürün: AYARLANABİLİR EKLEMLİ KONTRAKTÜR ORTEZİ (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 148,00
Yenileme Süresi: 9 ay

SUT: OP1004
Ürün: DİSTRAKSİYON SİSTEMLİ KONTRAKTÜR ORTEZİ (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 300,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1005
Ürün: KALÇA ABDÜKSİYON ORTEZİ EKLEMLİ (YETİŞKİN) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 242,00
Yenileme Süresi: 18 ay

SUT: OP1006
Ürün: KALÇA ABDÜKSİYON ORTEZİ EKLEMSİZ (YETİŞKİN) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 193,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1007
Ürün: BASTON (ADET)
Ödeme (TL): 18,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1008
Ürün: BEL KEMERİ DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 50,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1009
Ürün: BEL KEMERİ VE EKLEMİ DEĞİŞİMİ (FLEKSİYON-EKSTANSİYON, ABDUKSİYON-ADDUKSİYON) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 270,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1010
Ürün: BEL KEMERİ VE EKLEMİ DEĞİŞİMİ (FLEKSİYON-EKSTANSİYON) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 150,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1011
Ürün: KANEDYEN (ALÜMİNYUM, ADET)
Ödeme (TL): 10,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1012
Ürün: YAN BARLI, AYARLANABİLİR EKLEMLİ DİZ ORTEZİ (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 200,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1013
Ürün: YAN BARLI, EKLEMLİ DİZ ORTEZİ (ÖLÇÜ VE PROVALI) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 200,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1014
Ürün: YAN BARLI,DİZ ORTEZİ (SABİTLEYİCİ/EKLEMSİZ) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 75,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1015
Ürün: DENIS BROWNE ORTEZİ (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 75,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1016
Ürün: DİZLİK YÜN (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 7,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1017
Ürün: DİZLİK NEOPREN (PATELLA AÇIK/KAPALI) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 60,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1018
Ürün: DİZ KAFESİ (İSVEÇ) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 250,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1019
Ürün: DİZLİK/T BANDI/ÇEKTİRME (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 28,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1020
Ürün: DORSİ FLEKSÖR BANDI (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 50,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1021
Ürün: AYAK-AYAKKABI BAĞLANTILI DORSİ FLEKSİYON ORTEZİ (SOFT) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 40,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1022
Ürün: EKİNOVARUS ORTEZİ (AYARLANABİLİR) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 89,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1023
Ürün: ELASTİK AYAK BİLEKLİĞİ (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 35,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1024
Ürün: FLEKSİBLE BALENLİ ELASTİK AYAK BİLEKLİĞİ (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 35,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1025
Ürün: ELASTİK DİZLİK (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 20,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1026
Ürün: EPİN YASTIĞI (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 8,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1027
Ürün: FLEKSİBLE BALENLİ DİZLİK (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 40,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1028
Ürün: HALLUKS VALGUS ATELİ (ADET)
Ödeme (TL): 12,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1029
Ürün: HALLUKS VALGUS MAKARASI (ADET)
Ödeme (TL): 2,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1030
Ürün: KALÇA ABDÜKSİYON/DKÇ ORTEZLERİ (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 83,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1031
Ürün: KALÇA ABDÜKSİYON/DKÇ ORTEZLERİ (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 90,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1032
Ürün: KALKANEAL KAP (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 30,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1033
Ürün: KALKANEAL KAP (ÖLÇÜ VE PROVALI) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 40,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1034
Ürün: KISA YÜRÜME ORTEZİ (METAL YAN BARLI, ORTOPEDİK BOTA MONTELİ)
Ödeme (TL): 178,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1035
Ürün: KISA YÜRÜME ORTEZİ BİLATERAL (METAL YAN BARLI, ORTOPEDİK BOTA MONTELİ)
Ödeme (TL): 306,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1036
Ürün: KISA YÜRÜME ORTEZİ (METAL YAN BARLI, DERİ SANDALETE MONTELİ)
Ödeme (TL): 248,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1037
Ürün: KISA YÜRÜME ORTEZİ (METAL YAN BARLI, YÜKSEK YOĞUNLUKLU PAFO’YA MONTELİ)
Ödeme (TL): 229,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1038
Ürün: KISA YÜRÜME ORTEZİ (PATELLAR TENDONDAN YÜK TAŞIYICI)
Ödeme (TL): 288,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1039
Ürün: KLENZAK EKLEMLİ KISA YÜRÜME ORTEZİ (ORTOPEDİK BOTA MONTELİ)
Ödeme (TL): 450,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1040
Ürün: KLENZAK EKLEMLİ KISA YÜRÜME ORTEZİ (DERİ SANDALETE MONTELİ)
Ödeme (TL): 500,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1041
Ürün: KLENZAK EKLEMLİ KISA YÜRÜME ORTEZİ BİLATERAL (ORTOPEDİK BOTA MONTELİ)
Ödeme (TL): 850,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1042
Ürün: KLENZAK EKLEMLİ KISA YÜRÜME ORTEZİ BİLATERAL (DERİ SANDALETE MONTELİ)
Ödeme (TL): 1.000,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1043
Ürün: KOMPLE DERİ DEĞİŞİMİ (UZUN YÜRÜME ORTEZİ İÇİN)
Ödeme (TL): 99,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1044
Ürün: KISALIK DESTEKLERİ HER BİR CM İÇİN
Ödeme (TL): 10,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1045
Ürün: ARK TAKVİYELİ TABANLIK (HASTAYA ÖZEL ÜRETİLMİŞ) (ÇİFT)
Ödeme (TL): 31,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1046
Ürün: ARK+EPİN TAKVİYELİ TABANLIK (HASTAYA ÖZEL ÜRETİLMİŞ) (ÇİFT)
Ödeme (TL): 40,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1047
Ürün: ARK+KAMA TAKVİYELİ TABANLIK (HASTAYA ÖZEL ÜRETİLMİŞ) (ÇİFT)
Ödeme (TL): 40,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1048
Ürün: EPİN TAKVİYESİ (ÇİFT)
Ödeme (TL): 26,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1049
Ürün: ARK TAKVİYELİ TABANLIK (ÇİFT)
Ödeme (TL): 25,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1050
Ürün: ÜLSERASYON VE/VEYA DEFORMASYONLU AYAK İÇİN HASTAYA ÖZEL ÜRETİLMİŞ TABANLIK (ADET)
Ödeme (TL): 80,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1051
Ürün: ORTOPEDİK BOT (ÇİFT) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 100,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1052
Ürün: ORTOPEDİK BOT (ÇİFT) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 100,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1053
Ürün: KENDİNDEN AFOLU BOT
Ödeme (TL): 120,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1054
Ürün: PATELLAR TENDON BANDI
Ödeme (TL): 40,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1055
Ürün: SOFT KAPLAMA (PLASTAZOT-PEE-LITE VB. KAPLAMA) (POLİETİLEN MOLD) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 35,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1056
Ürün: PLASTİK DİZ ORTEZİ (YÜKSEK YOĞUNLUKLU) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 120,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1057
Ürün: PLASTİK DİZ ORTEZİ (DÜŞÜK YOĞUNLUKLU) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 95,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1058
Ürün: PLASTİK DİZ ORTEZİ (HARİCİ EKLEMLİ) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 235,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1059
Ürün: PLASTİK DİZ ORTEZİ (KENDİNDEN EKLEMLİ) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 188,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1060
Ürün: PLASTİK İSTİRAHAT MOLDU (PAFO)
Ödeme (TL): 110,50
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1061
Ürün: PLASTİK İSTİRAHAT MOLDU (PKAFO)
Ödeme (TL): 162,50
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1062
Ürün: YÜKSEK YOĞUNLUKLU PLASTİK YÜRÜYÜŞ MOLDU (SUPRA MALLEOLAR) (AFO/DAFO/SMAFO) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 110,50
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1063
Ürün: YÜKSEK YOĞUNLUKLU PLASTİK YÜRÜYÜŞ MOLDU (SUB MALLEOLAR) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 110,50
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1064
Ürün: YÜKSEK YOĞUNLUKLU PLASTİK YÜRÜYÜŞ MOLDU (PAFO) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 130,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1065
Ürün: YÜKSEK YOĞUNLUKLU PLASTİK YÜRÜYÜŞ MOLDU-KENDİNDEN EKLEMLİ (PAFO) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 162,50
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1066
Ürün: YÜKSEK YOĞUNLUKLU PLASTİK YÜRÜYÜŞ MOLDU-HARİCİ EKLEMLİ (PAFO) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 185,90
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1067
Ürün: YÜKSEK YOĞUNLUKLU PLASTİK YÜRÜYÜŞ MOLDU-HARİCİ ASİSTİF EKLEMLİ (PAFO) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 205,40
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1068
Ürün: YÜKSEK YOĞUNLUKLU PLASTİK YÜRÜYÜŞ MOLDU-FLEKSİYONU ENGELLEYEN (GRAFO) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 370,50
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1069
Ürün: YÜKSEK YOĞUNLUKLU PLASTİK YÜRÜYÜŞ MOLDU-EKSTANSİYONU ENGELLEYEN (GRAFO) (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 409,50
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1070
Ürün: YÜKSEK YOĞUNLUKLU PLASTİK KAFO KENDİNDEN EKLEMLİ (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 273,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1071
Ürün: POSTERİOR SHELL (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 39,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1072
Ürün: DERİ SANDALET DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 125,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1073
Ürün: SCOTTISH RITE ORTEZİ (ALT EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 314,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1074
Ürün: TRİPOT (ALÜMİNYUM)
Ödeme (TL): 37,70
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1075
Ürün: TWİSTER (ÇELİK YAYLI METAL BEL KEMERLİ)
Ödeme (TL): 199,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1076
Ürün: TWİSTER (LASTİK VEYA ÖRGÜ KOLON)
Ödeme (TL): 43,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1077
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ MODİFİYE THOMAS (BEL KEMERLİ)
Ödeme (TL): 796,90
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1078
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ THOMAS
Ödeme (TL): 452,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1079
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ (MEKANİK KİLİTLİ + BEL KEMERLİ + ORTOPEDİK BOTA MONTELİ)
Ödeme (TL): 996,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1080
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ (MEKANİK KİLİTLİ + BEL KEMERLİ + DERİ SANDALETE MONTELİ)
Ödeme (TL): 1.072,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1081
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ (MEKANİK KİLİTLİ + BEL KEMERLİ + YÜKSEK YOĞUNLUKLU PAFO’YA MONTELİ)
Ödeme (TL): 1.046,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1082
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ (MEKANİK KİLİTLİ + ORTOPEDİK BOTA MONTELİ)
Ödeme (TL): 888,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1083
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ (MEKANİK KİLİTLİ + DERİ SANDALETE MONTELİ)
Ödeme (TL): 965,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1084
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ (MEKANİK KİLİTLİ + YÜKSEK YOĞUNLUKLU PAFO’YA MONTELİ)
Ödeme (TL): 938,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1085
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ (MEKANİK KİLİTLİ + BEL KEMERLİ + İSKİAL DESTEKLİ + ORTOPEDİK BOTA MONTELİ)
Ödeme (TL): 1.068,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1086
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ (MEKANİK KİLİTLİ + BEL KEMERLİ + İSKİAL DESTEKLİ + DERİ SANDALETE MONTELİ)
Ödeme (TL): 1.144,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1087
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ (MEKANİK KİLİTLİ + BEL KEMERLİ + İSKİAL DESTEKLİ + YÜKSEK YOĞUNLUKLU PAFO’YA MONTELİ)
Ödeme (TL): 1.118,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1088
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ (MEKANİK KİLİTLİ + İSKİAL DESTEKLİ + ORTOPEDİK BOTA MONTELİ)
Ödeme (TL): 953,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1089
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ (MEKANİK KİLİTLİ + İSKİAL DESTEKLİ + DERİ SANDALETE MONTELİ)
Ödeme (TL): 1.029,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1090
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ (MEKANİK KİLİTLİ + İSKİAL DESTEKLİ + YÜKSEK YOĞUNLUKLU PAFO’YA MONTELİ)
Ödeme (TL): 1.003,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1091
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ BİLATERAL (MEKANİK KİLİTLİ + ORTOPEDİK BOTA MONTELİ)
Ödeme (TL): 1.726,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1092
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ BİLATERAL (MEKANİK KİLİTLİ + BEL KEMERLİ + ORTOPEDİK BOTA MONTELİ)
Ödeme (TL): 2.052,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1093
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ BİLATERAL (MEKANİK KİLİTLİ + BEL KEMERLİ + DERİ SANDALETE MONTELİ)
Ödeme (TL): 2.205,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1094
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ BİLATERAL (MEKANİK KİLİTLİ + BEL KEMERLİ + YÜKSEK YOĞUNLUKLU PAFO’YA MONTELİ)
Ödeme (TL): 2.152,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1095
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ BİLATERAL (MEKANİK KİLİTLİ + BEL KEMERLİ + İSKİAL DESTEKLİ + ORTOPEDİK BOTA MONTELİ)
Ödeme (TL): 2.196,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1096
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ BİLATERAL (MEKANİK KİLİTLİ + İSKİAL DESTEKLİ + ORTOPEDİK BOTA MONTELİ)
Ödeme (TL): 1.856,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1097
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ BİLATERAL (MEKANİK KİLİTLİ + BEL KEMERLİ + İSKİAL DESTEKLİ + DERİ SANDALETE MONTELİ)
Ödeme (TL): 2.349,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1098
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ BİLATERAL (MEKANİK KİLİTLİ + BEL KEMERLİ + İSKİAL DESTEKLİ + YÜKSEK YOĞUNLUKLU PAFO’YA MONTELİ)
Ödeme (TL): 2.296,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1099
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ BİLATERAL (MEKANİK KİLİTLİ + YÜKSEK YOĞUNLUKLU PLASTİK GÖVDE ORTEZİNE MONTELİ + İSKİAL DESTEKLİ + ORTOPEDİK BOTA MONTELİ)
Ödeme (TL): 2.316,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1100
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ BİLATERAL (MEKANİK KİLİTLİ + YÜKSEK YOĞUNLUKLU PLASTİK GÖVDE ORTEZİNE MONTELİ + İSKİAL DESTEKLİ + ORTOPEDİK BOTA MONTELİ) (2-18 YAŞ ARASI HASTALAR İÇİN)
Ödeme (TL): 2.028,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1101
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ BİLATERAL (MEKANİK KİLİTLİ + YÜKSEK YOĞUNLUKLU PLASTİK GÖVDE ORTEZİNE MONTELİ + İSKİALDESTEKLİ + DERİ SANDALETE MONTELİ)
Ödeme (TL): 2.469,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1102
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ BİLATERAL (MEKANİK KİLİTLİ + YÜKSEK YOĞUNLUKLU PLASTİK GÖVDE ORTEZİNE MONTELİ + İSKİALDESTEKLİ + DERİ SANDALETE MONTELİ) (2-18 YAŞ ARASI HASTALAR İÇİN)
Ödeme (TL): 2.106,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1103
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ BİLATERAL (MEKANİK KİLİTLİ + YÜKSEK YOĞUNLUKLU PLASTİK GÖVDE ORTEZİNE MONTELİ + İSKİAL DESTEKLİ + YÜKSEK YOĞUNLUKLU PAFO’YA MONTELİ)
Ödeme (TL): 2.416,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1104
Ürün: UZUN YÜRÜME ORTEZİ BİLATERAL (MEKANİK KİLİTLİ + YÜKSEK YOĞUNLUKLU PLASTİK GÖVDE ORTEZİNE MONTELİ + İSKİAL DESTEKLİ + YÜKSEK YOĞUNLUKLU PAFO’YA MONTELİ) (2-18 YAŞ ARASI HASTALAR İÇİN)
Ödeme (TL): 2.184,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1105
Ürün: WALKER (ALÜMİNYUM) (HAREKETLİ-SABİT-TERS)
Ödeme (TL): 50,70
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1106
Ürün: WALKER (ALÜMİNYUM) (HAREKETLİ-SABİT-TERS)
Ödeme (TL): 50,70
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1107
Ürün: WALKER (MODİFİYE, AKSİLLA DESTEKLİ, ÖNKOL DESTEKLİ)
Ödeme (TL): 179,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1108
Ürün: WALKER (MODİFİYE, AKSİLLA DESTEKLİ, ÖNKOL DESTEKLİ)
Ödeme (TL): 138,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1109
Ürün: X BAIN VEYA O BAIN ORTEZİ
Ödeme (TL): 509,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1110
Ürün: TIBİA KIRIKLARI İÇİN SARMIENTO YÜRÜYÜŞ ORTEZİ
Ödeme (TL): 100,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1111
Ürün: İNCE EL BECERİLERİNİ DESTEKLEYEN TUTMA VE KAVRAMA APARATLARI DİNAMİK (1 YILDA EN FAZLA 6 FARKLI APARAT) (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 125,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1112
Ürün: İNCE EL BECERİLERİNİ DESTEKLEYEN TUTMA VE KAVRAMA APARATLARI STATİK (1 YILDA EN FAZLA 6 FARKLI APARAT) (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 75,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1113
Ürün: KOL ABDUKSİYON ORTEZİ STATİK-PELVİS DESTEKLİ (AIR PLANE) (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 200,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1114
Ürün: KOL ABDUKSİYON ORTEZİ STATİK-GÖVDE DESTEKLİ (AIR PLANE) (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 150,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1115
Ürün: AYARLANABİLİR EKLEMLİ KONTRAKTÜR ORTEZİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 265,00
Yenileme Süresi: 9 ay

SUT: OP1116
Ürün: AYARLANABİLİR EKLEMLİ KONTRAKTÜR ORTEZİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 300,00
Yenileme Süresi: 9 ay

SUT: OP1117
Ürün: DİSTRAKSİYON SİSTEMLİ KONTRAKTÜR ORTEZİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 450,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1118
Ürün: BAŞPARMAK BANDI (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 14,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1119
Ürün: BRAKİAL PLEKSUS YARALANMA ORTEZİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 200,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1120
Ürün: DİNAMİK DİRSEK SPLİNTİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 350,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1121
Ürün: DİNAMİK EL-BİLEK SPLİNTİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 98,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1122
Ürün: DİNAMİK EL-BİLEK-PARMAK SPLİNTİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 125,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1123
Ürün: DİNAMİK PARMAK SPLİNTİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 50,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1124
Ürün: EL BİLEĞİ BALENLİ YÜN SPLINT (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 18,20
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1125
Ürün: ELASTİK DİRSEKLİK (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 14,30
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1126
Ürün: EPİKONDİLİT BANDI (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 16,90
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1127
Ürün: İNHİBİTÖR EL-BİLEK SPLİNTİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 140,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1128
Ürün: KISA OPPONENS SPLİNTİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 63,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1129
Ürün: KISA OPPONENS SPLİNTİ LUMBRICAL BARLI (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 76,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1130
Ürün: UZUN OPPONENS SPLİNTİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 94,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1131
Ürün: KLAVİKULA BANDAJI-VALPAU BANDAJI-KOL ASKISI-OMUZ ASKISI (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 25,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1132
Ürün: FLEKSÖR TENDON KESİSİ SPLİNTİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 112,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1133
Ürün: EKSTANÖR TENDON KESİSİ SPLİNTİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 112,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1134
Ürün: KOL ABDÜKSİYON ORTEZİ DİNAMİK (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 225,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1135
Ürün: OMUZ RETRAKSİYON HARNESİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 69,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1136
Ürün: PARMAK KONTRAKTÜR ORTEZİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 60,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1137
Ürün: SOFT KAPLAMA (PLASTAZOT-PEE-LİTE, PLASTİK EL, EL-BİLEK, DİRSEK VE OMUZ ORTEZLERİ) (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 35,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1138
Ürün: POLİFORM ORTEZ (DİRSEK-EL-BİLEK) (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 75,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1139
Ürün: SARMIENTO ORTEZİ (ÖLÇÜ VE PROVA İLE) (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 226,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1140
Ürün: SARMIENTO ORTEZİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 170,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1141
Ürün: STATİK DİRSEK SPLİNTİ (ÖLÇÜ VE PROVALI) (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 83,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1142
Ürün: STATİK DİRSEK SPLİNTİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 60,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1143
Ürün: STATİK EL-BİLEK SPLİNTİ (ÖLÇÜ VE PROVALI) (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 55,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1144
Ürün: STATİK EL-BİLEK SPLİNTİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 40,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1145
Ürün: STATİK EL-BİLEK PARMAK SPLİNTİ (ÖLÇÜ VE PROVALI) (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 55,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1146
Ürün: STATİK EL SPLİNTİ (ÖLÇÜ VE PROVALI) (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 39,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1147
Ürün: STATİK EL SPLİNTİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 30,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1148
Ürün: STATİK PARMAK SPLİNTİ (ÖLÇÜ VE PROVALI) (HER PARMAK İÇİN 1 ADET) (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 21,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1149
Ürün: STATİK PARMAK SPLİNTİ (HER PARMAK İÇİN 1 ADET) (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 15,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1150
Ürün: STATİK EL-BİLEK-DİRSEK SPLİNTİ (ÖLÇÜ VE PROVALI) (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 162,50
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1151
Ürün: STATİK EL-BİLEK-DİRSEK SPLİNTİ (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 100,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1152
Ürün: TENODEZİS SPLİNTİ PLASTİK (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 180,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1153
Ürün: TENODEZİS SPLİNTİ METAL (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 225,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1154
Ürün: ÖN KOL SUPİNASYON/PRONASYON ORTEZİ STATİK (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 161,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1155
Ürün: ÖN KOL ROTASYON ORTEZİ DİNAMİK (ÜST EKSTREMİTE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 191,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1156
Ürün: AYAK BİLEĞİ EKLEMİ DEĞİŞİMİ-KONVANSİYONEL AYAK (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 237,00
Yenileme Süresi: 3 yıl

SUT: OP1157
Ürün: AYAK BİLEK BAĞLANTISI DEĞİŞİMİ-SACH,DİNAMİK AYAK (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 96,00
Yenileme Süresi: 3 yıl

SUT: OP1158
Ürün: CHOPART/BOYD/PİROGOFF PROTEZİ (LAMİNASYON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLMİŞ) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.072,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1159
Ürün: DİNAMİK/KONVANSİYONEL AYAK DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 407,00
Yenileme Süresi: 3 yıl

SUT: OP1160
Ürün: DİZ ALTI PROTEZİ-ERKEN AMELİYAT MASASINDA (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 750,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1161
Ürün: DİZ ALTI PROTEZİ-GEÇİCİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 790,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1162
Ürün: DİZ ALTI PROTEZİ ( GEÇİCİ PROTEZ SONRASI UYGULANAN HASTALARDA) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 600,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1163
Ürün: ORTHO PROTEZ-DİZ ALTI MODÜLER (LAMİNASYON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 2.000,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1164
Ürün: ORTHO PROTEZ-DİZ ALTI PLASTİK (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 900,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1165
Ürün: DİZ ALTI PROTEZİ (KLASİK) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.072,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1166
Ürün: DİZ ALTI PROTEZİ (MODÜLER) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.660,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1167
Ürün: SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMSİZ MODÜLER DİZ ALTI PROTEZ (EKLEMLİ VEYA DİNAMİK AYAK İLE BİRLİKTE, BİR ÇİFT LİNER DAHİL) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 2.500,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1168
Ürün: SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMLİ MODÜLER DİZ ALTI PROTEZ (EKLEMLİ VEYA DİNAMİK AYAK İLE BİRLİKTE, BİR ÇİFT LİNER DAHİL) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 3.000,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1169
Ürün: SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMLİ DİZ ALTI PROTEZ SOKET DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 450,00
Yenileme Süresi: 18 ay

SUT: OP1170
Ürün: SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMLİ DİZ ALTI PROTEZ KİLİT SİSTEMİNİN DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 230,00
Yenileme Süresi: 18 ay

SUT: OP1171
Ürün: DİZ ALTI PROTEZ SİLİKON LİNER DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 684,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1172
Ürün: DİZ ALTI PROTEZİ SOKET DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 416,00
Yenileme Süresi: 18 ay

SUT: OP1173
Ürün: SYME PROTEZİ SOKET DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 416,00
Yenileme Süresi: 18 ay

SUT: OP1174
Ürün: SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMSİZ MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (BİR ÇİFT SİLİKON LİNER İLE BİRLİKTE) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 4.000,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1175
Ürün: DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (KLASİK) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.735,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1176
Ürün: DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (MEKANİK -MODÜLER) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 3.622,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1177
Ürün: DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ-SOKET DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 584,00
Yenileme Süresi: 18 ay

SUT: OP1178
Ürün: DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ SİLİKON LİNER DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 510,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1179
Ürün: SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMSİZ MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (BİR ÇİFT SİLİKON LİNER İLE BİRLİKTE) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 3.500,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1180
Ürün: DİZ ÜSTÜ PROTEZİ-ERKEN AMELİYAT MASASINDA (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.680,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1181
Ürün: PROTEZ DİZ-LATERAL EKLEM DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 680,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1182
Ürün: DİZ EKLEMİ AĞAÇ+PLASTİK DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.062,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1183
Ürün: DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ- MODULER EKLEM DEĞİŞİMİ (POLİSENTRİK) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.811,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1184
Ürün: DİZ ÜSTÜ PROTEZİ-MODULER EKLEM DEĞİŞİMİ (MONOSENTRİK) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 925,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1185
Ürün: DİZ ÜSTÜ PROTEZİ-MODULER EKLEMİ DEĞİŞİMİ (ÇOCUK) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.459,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1186
Ürün: DİZ ÜSTÜ PROTEZİ-GEÇİCİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.700,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1187
Ürün: DİZ ÜSTÜ PROTEZİ ( GEÇİCİ PROTEZ SONRASI UYGULANAN HASTALARDA) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 800,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1188
Ürün: DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (KLASİK) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.838,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1189
Ürün: DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (MEKANİK-MODÜLER) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 2.676,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1190
Ürün: DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (MEKANİK-MODULER-SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMLİ) (BİR ÇİFT SİLİKON LİNER İLE BİRLİKTE) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 3.750,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1191
Ürün: SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMLİ DİZ ÜSTÜ PROTEZ SOKET DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 600,00
Yenileme Süresi: 18 ay

SUT: OP1192
Ürün: SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMLİ DİZ ÜSTÜ PROTEZ KİLİT SİSTEMİNİN DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 260,00
Yenileme Süresi: 18 ay

SUT: OP1193
Ürün: DİZ ÜSTÜ PROTEZ SİLİKON LİNER DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 734,40
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1194
Ürün: ORTHO PROTEZ-DİZ ÜSTÜ MODÜLER (LAMİNASYON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 2.800,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1195
Ürün: ORTHO PROTEZ-DİZ ÜSTÜ PLASTİK (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.600,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1196
Ürün: DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (MODÜLER-ÇOCUK) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 3.320,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1197
Ürün: DİZ ÜSTÜ SOKET DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 584,00
Yenileme Süresi: 18 ay

SUT: OP1198
Ürün: FOM ÇORABI DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 41,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1199
Ürün: DİZ ALTI PROTEZİ FOM, MİKA DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 245,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1200
Ürün: DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ FOM, MİKA DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 300,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1201
Ürün: DİZ ÜSTÜ PROTEZİ FOM, MİKA DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 356,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1202
Ürün: KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ FOM, MİKA DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 409,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1203
Ürün: GÜDÜK ÇORABI (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 4,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1204
Ürün: HEMİPELVEKTOMİ PROTEZİ (MODÜLER) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 3.471,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1205
Ürün: KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (MODÜLER) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 3.522,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1206
Ürün: PROTEZ KALÇA EKLEMİ DEĞİŞİMİ (MODÜLER) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.207,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1207
Ürün: PROTEZ KALÇA EKLEMİ DEĞİŞİMİ (MODÜLER- ÇOCUK) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.861,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1208
Ürün: KALÇA/HEMİPELVEKTOMİ SOKET DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 669,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1209
Ürün: KALÇA PROTEZİ (MODÜLER-ÇOCUK) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 4.528,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1210
Ürün: ORTHO PROTEZ-KALÇA DEZARTİKÜLASYON MODÜLER (LAMİNASYON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 4.000,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1211
Ürün: ORTHO PROTEZ-KALÇA DEZARTİKÜLASYON PLASTİK (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 3.400,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1212
Ürün: MODÜLER PROTEZ TÜP ADAPTÖRÜ DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 90,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1213
Ürün: MODÜLER PROTEZ ADAPTÖRLÜ TÜP DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 112,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1214
Ürün: PARSİYEL AYAK PROTEZİ (DERİ PATİK) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 357,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1215
Ürün: PARSİYEL AYAK PROTEZİ (PLASTİK OMURGALI-KILIFLI) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 575,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1216
Ürün: PARSİYEL AYAK PROTEZİ (PAFO TİPİ) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 510,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1217
Ürün: PARSİYEL AYAK PROTEZİ (TABANLIKLI-DOLGU) (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 110,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1218
Ürün: SACH AYAK DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 300,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1219
Ürün: SOFT SOKET DEĞİŞİMİ-POLİFORM (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 104,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1220
Ürün: SUBAP DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 37,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1221
Ürün: SYME PROTEZİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.046,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1222
Ürün: UYLUK BANDI/Y BANDI/SİLESİAN BANT DEĞİŞİMİ (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 37,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1223
Ürün: UYLUK KORSESİ, LATERAL EKLEMLİ-DİZ ALTI POTEZİ İLE ÖNGÖRÜLDÜĞÜNDE (ALT EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 654,00
Yenileme Süresi: 3 yıl

SUT: OP1224
Ürün: DİRSEK ALTI PROTEZİ (MEKANİK FONKSİYONEL KLASİK) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.737,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1225
Ürün: DİRSEK ALTI PROTEZİ (MEKANİK FONKSİYONEL-MODULER) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.837,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1226
Ürün: DİRSEK ALTI PROTEZİ (PASİF) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.390,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1227
Ürün: DİRSEK DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (MEKANİK FONKSİYONEL KLASİK) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 2.858,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1228
Ürün: DİRSEK DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (MEKANİK FONKSİYONEL-MODULER) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 2.958,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1229
Ürün: DİRSEK DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (PASİF) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 2.286,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1230
Ürün: DİRSEK EKLEMİ (MEKANİK FONKSİYONEL KLASİK) DEĞİŞİMİ (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.358,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1231
Ürün: DİRSEK EKLEMİ (MEKANİK FONKSİYONEL-MODULER) DEĞİŞİMİ (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 880,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1232
Ürün: DİRSEK ÜSTÜ PROTEZİ (MEKANİK FONKSİYONEL KLASİK) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 2.918,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1233
Ürün: DİRSEK ÜSTÜ PROTEZİ (MEKANİK FONKSİYONEL-MODULER) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 2.767,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1234
Ürün: DİRSEK ÜSTÜ PROTEZİ (PASİF) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 2.334,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1235
Ürün: EL BİLEĞİ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (MEKANİK FONKSİYONEL) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.730,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1236
Ürün: EL BİLEĞİ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (PASİF) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.384,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1237
Ürün: EL BİLEĞİ ÜNİTİ DEĞİŞİMİ (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 100,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1238
Ürün: ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ FOM DEĞİŞİMİ (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 178,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1239
Ürün: FOREQUARTER PROTEZİ (MEKANİK FONKSİYONEL KLASİK) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 3.170,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1240
Ürün: FOREQUARTER PROTEZİ (MEKANİK FONKSİYONEL MODULER) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 3.341,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1241
Ürün: FOREQUARTER PROTEZİ (PASİF) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 2.536,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1242
Ürün: HARNESS DEĞİŞİMİ (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 74,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1243
Ürün: OMUZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (MEKANİK FONKSİYONEL KLASİK) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 3.170,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1244
Ürün: OMUZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (MEKANİK FONKSİYONEL MODULER) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 3.341,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1245
Ürün: OMUZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (PASİF) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 2.694,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1246
Ürün: OMUZ EKLEMİ (MODÜLER) DEĞİŞİMİ (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 830,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1247
Ürün: FOREQUARTER/OMUZ DEZARTİKÜLASYON/DİRSEK ÜSTÜ/DİRSEK DEZARTİKÜLASYON/DİRSEK ALTI SOKET DEĞİŞİMİ (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 415,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1248
Ürün: PARMAK PROTEZİ (PROTEZ ELDİVENİNDEN) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 150,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1249
Ürün: PARSİYEL EL PROTEZİ (PROTEZ ELDİVENDEN) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 362,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1250
Ürün: DİNAMİK ÇİFT SOKETLİ PARSİYEL EL PROTEZİ LAMİNASYON TEKNİĞİ İLE ÜRETİLEN (PROTEZ ELDİVENLİ) (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 1.222,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1251
Ürün: PROTEZ EL DEĞİŞİMİ (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 855,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1252
Ürün: PROTEZ ELDİVEN DEĞİŞİMİ (ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 352,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1253
Ürün: TRANSKARPAL AMPUTASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL TEK ELEKTROTLU (MYOELEKTRİK KONTROLLÜ ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 11.050,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1253A
Ürün: 1 ADET MYOELEKTRİK EL (TRANSKARPAL AMPUTASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİNİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 5.319,30
Yenileme Süresi:

SUT: OP1253B
Ürün: 1 ADET TEK KANALLI ALGILAYICI ELEKTROT (TRANSKARPAL AMPUTASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİNİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 1.105,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1253C
Ürün: 1 ADET ELEKTROT BAĞLANTI KABLOSU (TRANSKARPAL AMPUTASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİNİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 90,95
Yenileme Süresi:

SUT: OP1253D
Ürün: 1 ADET BATARYA BAĞLANTI KABLOSU (TRANSKARPAL AMPUTASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİNİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 80,75
Yenileme Süresi:

SUT: OP1253E
Ürün: 2 ADET EN AZ 6 V BATARYA (TRANSKARPAL AMPUTASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİNİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 647,70
Yenileme Süresi:

SUT: OP1253F
Ürün: 1 ADET BATARYA YATAĞI (TRANSKARPAL AMPUTASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİNİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 72,25
Yenileme Süresi:

SUT: OP1253G
Ürün: 1 ADET ŞARJ CİHAZI (TRANSKARPAL AMPUTASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİNİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 205,70
Yenileme Süresi:

SUT: OP1253H
Ürün: 1 ADET KOZMETİK ELDİVEN (TRANSKARPAL AMPUTASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİNİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 201,45
Yenileme Süresi:

SUT: OP1254
Ürün: TRANSKARPAL AMPUTASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL İKİ ELEKTROTLU (MYOELEKTRİK KONTROLLÜ ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 12.326,70
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1255
Ürün: EL BİLEĞİ DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL TEK ELEKTROTLU (MYOELEKTRİK KONTROLLÜ ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 11.326,25
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1255A
Ürün: 1 ADET MYOELEKTRİK EL (EL BİLEĞİ DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRONİK KONTROLLÜ PROTEZİ 2 KANAL SİSTEMİN YETİŞKİN VEYA ÇOCUK ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 5.319,30
Yenileme Süresi:

SUT: OP1255B
Ürün: 1 ADET TEK KANALLI ALGILAYICI ELEKTROT (EL BİLEĞİ DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRONİK KONTROLLÜ PROTEZİ 2 KANAL SİSTEMİN YETİŞKİN VEYA ÇOCUK ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 1.105,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1255C
Ürün: 1 ADET ELEKTROT BAĞLANTI KABLOSU (EL BİLEĞİ DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRONİK KONTROLLÜ PROTEZİ 2 KANAL SİSTEMİN YETİŞKİN VEYA ÇOCUK ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 90,95
Yenileme Süresi:

SUT: OP1255D
Ürün: 1 ADET BATARYA BAĞLANTI KABLOSU (EL BİLEĞİ DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRONİK KONTROLLÜ PROTEZİ 2 KANAL SİSTEMİN YETİŞKİN VEYA ÇOCUK ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 80,75
Yenileme Süresi:

SUT: OP1255E
Ürün: 2 ADET EN AZ 6 V BATARYA (EL BİLEĞİ DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRONİK KONTROLLÜ PROTEZİ 2 KANAL SİSTEMİN YETİŞKİN VEYA ÇOCUK ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 647,70
Yenileme Süresi:

SUT: OP1255F
Ürün: 1 ADET BATARYA YATAĞI (EL BİLEĞİ DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRONİK KONTROLLÜ PROTEZİ 2 KANAL SİSTEMİN YETİŞKİN VEYA ÇOCUK ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 72,25
Yenileme Süresi:

SUT: OP1255G
Ürün: 1 ADET ŞARJ CİHAZI (EL BİLEĞİ DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRONİK KONTROLLÜ PROTEZİ 2 KANAL SİSTEMİN YETİŞKİN VEYA ÇOCUK ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 205,70
Yenileme Süresi:

SUT: OP1255H
Ürün: 1 ADET KOZMETİK ELDİVEN (EL BİLEĞİ DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRONİK KONTROLLÜ PROTEZİ 2 KANAL SİSTEMİN YETİŞKİN VEYA ÇOCUK ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 201,45
Yenileme Süresi:

SUT: OP1256
Ürün: EL BİLEĞİ DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL İKİ ELEKTROTLU (MYOELEKTRİK KONTROLLÜ ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 12.326,70
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1257
Ürün: EL BİLEĞİ DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ ÇOCUK PROTEZ 2 KANAL SİSTEM (MYOELEKTRİK KONTROLLÜ ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 12.326,70
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1258
Ürün: DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL TEK ELEKTROTLU (MYOELEKTRİK KONTROLLÜ ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 11.708,75
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1258A
Ürün: 1 ADET MYOELEKTRİK EL (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 5.319,30
Yenileme Süresi:

SUT: OP1258B
Ürün: 1 ADET TEK KANALLI ALGILAYICI ELEKTROT (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 1.105,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1258C
Ürün: 1 ADET ELEKTROT BAĞLANTI KABLOSU (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 90,95
Yenileme Süresi:

SUT: OP1258D
Ürün: 1 ADET BATARYA BAĞLANTI KABLOSU (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 80,75
Yenileme Süresi:

SUT: OP1258E
Ürün: 2 ADET EN AZ 6 V BATARYA (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 647,70
Yenileme Süresi:

SUT: OP1258F
Ürün: 1 ADET BATARYA YATAĞI (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 72,25
Yenileme Süresi:

SUT: OP1258G
Ürün: 1 ADET ŞARJ CİHAZI (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 205,70
Yenileme Süresi:

SUT: OP1258H
Ürün: 1 ADET EL BİLEĞİ ÜNİTİ (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 208,25
Yenileme Süresi:

SUT: OP1258I
Ürün: 1 ADET KOZMETİK ELDİVEN (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 201,45
Yenileme Süresi:

SUT: OP1259
Ürün: DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL İKİ ELEKTROTLU (MYOELEKTRİK KONTROLLÜ ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 12.920,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1260
Ürün: DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ ÇOCUK PROTEZİ (MYOELEKTRİK KONTROLLÜ ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 12.920,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1261
Ürün: DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEM (MYOELEKTRİK KONTROLLÜ ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 16.660,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1261A
Ürün: 1 ADET MYOELEKTRİK EL (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 5.319,30
Yenileme Süresi:

SUT: OP1261B
Ürün: 2 ADET ÇİFT KANALLI ALGILAYICI ELEKTROT (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 2.210,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1261C
Ürün: 2 ADET ELEKTROT BAĞLANTI KABLOSU (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 181,90
Yenileme Süresi:

SUT: OP1261D
Ürün: 1 ADET EL BİLEĞİ ÜNİTİ (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 208,25
Yenileme Süresi:

SUT: OP1261E
Ürün: 1 ADET ELEKTRONİK EL BİLEĞİ ROTATÖRÜ (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 3.570,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1261F
Ürün: 1 ADET BATARYA BAĞLANTI KABLOSU (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 80,75
Yenileme Süresi:

SUT: OP1261G
Ürün: 2 ADET EN AZ 6 V BATARYA (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 647,70
Yenileme Süresi:

SUT: OP1261H
Ürün: 1 ADET BATARYA YATAĞI (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 72,25
Yenileme Süresi:

SUT: OP1261I
Ürün: 1 ADET ŞARJ CİHAZI (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 205,70
Yenileme Süresi:

SUT: OP1261J
Ürün: 1 ADET KOZMETİK ELDİVEN (DİRSEKALTI AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 201,45
Yenileme Süresi:

SUT: OP1262
Ürün: DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEM (MYOELEKTRİK KONTROLLÜ ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 15.640,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1262A
Ürün: 1 ADET MYOELEKTRİK EL (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 5.319,30
Yenileme Süresi:

SUT: OP1262B
Ürün: 2 ADET TEK KANALLI ALGILAYICI ELEKTROT (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 2.210,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1262C
Ürün: 2 ADET ELEKTROT BAĞLANTI KABLOSU (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 181,90
Yenileme Süresi:

SUT: OP1262D
Ürün: 1 ADET EL BİLEĞİ ÜNİTİ (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 208,25
Yenileme Süresi:

SUT: OP1262E
Ürün: 1 ADET BATARYA BAĞLANTI KABLOSU (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 80,75
Yenileme Süresi:

SUT: OP1262F
Ürün: 2 ADET EN AZ 6 V BATARYA (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 647,70
Yenileme Süresi:

SUT: OP1262G
Ürün: 1 ADET BATARYA YATAĞI (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 72,25
Yenileme Süresi:

SUT: OP1262H
Ürün: 1 ADET ŞARJ CİHAZI (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 205,70
Yenileme Süresi:

SUT: OP1262I
Ürün: 1 ADET KOZMETİK ELDİVEN (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 201,45
Yenileme Süresi:

SUT: OP1262J
Ürün: 1 ADET PROTEZ BAĞ SİSTEMİ (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 62,90
Yenileme Süresi:

SUT: OP1262K
Ürün: 2 ADET LATERAL DİRSEK EKLEMİ (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 977,50
Yenileme Süresi:

SUT: OP1263
Ürün: DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEM (MYOELEKTRİK KONTROLLÜ ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 20.825,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1263A
Ürün: 1 ADET MYOELEKTRİK EL (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 5.319,30
Yenileme Süresi:

SUT: OP1263B
Ürün: 2 ADET ÇİFT KANALLI ALGILAYICI ELEKTROT (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 2.210,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1263C
Ürün: 2 ADET ELEKTROT BAĞLANTI KABLOSU (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 181,90
Yenileme Süresi:

SUT: OP1263D
Ürün: 1 ADET EL BİLEĞİ ÜNİTİ (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 208,25
Yenileme Süresi:

SUT: OP1263E
Ürün: 1 ADET ELEKTRONİK EL BİLEĞİ ROTATÖRÜ (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 3.570,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1263F
Ürün: 2 ADET LATERAL DİRSEK EKLEMİ (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 977,50
Yenileme Süresi:

SUT: OP1263G
Ürün: 1 ADET BATARYA BAĞLANTI KABLOSU (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 80,75
Yenileme Süresi:

SUT: OP1263H
Ürün: 2 ADET EN AZ 6 V BATARYA (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 647,70
Yenileme Süresi:

SUT: OP1263I
Ürün: 1 ADET BATARYA YATAĞI (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 72,25
Yenileme Süresi:

SUT: OP1263J
Ürün: 1 ADET ŞARJ CİHAZI (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 205,70
Yenileme Süresi:

SUT: OP1263K
Ürün: 1 ADET KOZMETİK ELDİVEN (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 201,45
Yenileme Süresi:

SUT: OP1263L
Ürün: 1 ADET PROTEZ BAĞ SİSTEMİ (DİRSEK DEZARTİKÜLASYONU İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 62,90
Yenileme Süresi:

SUT: OP1264
Ürün: DİRSEK ÜSTÜ AMPUTASYONU İÇİN MYOLEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZİ 2 KANAL SİSTEM (MYOELEKTRİK KONTROLLÜ ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 14.790,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1264A
Ürün: 1 ADET MYOELEKTRİK EL (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 5.319,30
Yenileme Süresi:

SUT: OP1264B
Ürün: 2 ADET TEK KANALLI ALGILAYICI ELEKTROT (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 2.210,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1264C
Ürün: 2 ADET ELEKTROT BAĞLANTI KABLOSU (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 181,90
Yenileme Süresi:

SUT: OP1264D
Ürün: 1 ADET EL BİLEĞİ ÜNİTİ (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 208,25
Yenileme Süresi:

SUT: OP1264E
Ürün: 1 ADET DİRSEK EKLEMİ (MEKANİK) (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 584,80
Yenileme Süresi:

SUT: OP1264F
Ürün: 1 ADET BATARYA BAĞLANTI KABLOSU (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 80,75
Yenileme Süresi:

SUT: OP1264G
Ürün: 2 ADET EN AZ 6 V BATARYA (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 647,70
Yenileme Süresi:

SUT: OP1264H
Ürün: 1 ADET BATARYA YATAĞI (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 72,25
Yenileme Süresi:

SUT: OP1264I
Ürün: 1 ADET ŞARJ CİHAZI (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 205,70
Yenileme Süresi:

SUT: OP1264J
Ürün: 1 ADET KOZMETİK ELDİVEN (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 201,45
Yenileme Süresi:

SUT: OP1264K
Ürün: 1 ADET PROTEZ BAĞ SİSTEMİ (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 62,90
Yenileme Süresi:

SUT: OP1265
Ürün: DİRSEK ÜSTÜ AMPUTASYONU İÇİN MYOLEKTRİK KONTROLLÜ ÇOCUK PROTEZİ (MYOELEKTRİK KONTROLLÜ ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 14.790,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1266
Ürün: DİRSEK ÜSTÜ AMPUTASYONU İÇİN MYOLEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZİ 4 KANAL SİSTEM (MYOELEKTRİK KONTROLLÜ ÜST EKSTREMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 20.060,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1266A
Ürün: 1 ADET MYOELEKTRİK EL (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 4 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 5.319,30
Yenileme Süresi:

SUT: OP1266B
Ürün: 2 ADET ÇİFT KANALLI ALGILAYICI ELEKTROT (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 2.210,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1266C
Ürün: 2 ADET ELEKTROT BAĞLANTI KABLOSU (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 181,90
Yenileme Süresi:

SUT: OP1266D
Ürün: 1 ADET EL BİLEĞİ ÜNİTİ (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 208,25
Yenileme Süresi:

SUT: OP1266E
Ürün: 1 ADET ELEKTRONİK EL BİLEĞİ ROTATÖRÜ (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 3.570,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1266F
Ürün: 1 ADET DİRSEK EKLEMİ (MEKANİK) (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 584,80
Yenileme Süresi:

SUT: OP1266G
Ürün: 1 ADET BATARYA BAĞLANTI KABLOSU (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 80,75
Yenileme Süresi:

SUT: OP1266H
Ürün: 2 ADET EN AZ 6 V BATARYA (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 647,70
Yenileme Süresi:

SUT: OP1266I
Ürün: 1 ADET BATARYA YATAĞI (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 72,25
Yenileme Süresi:

SUT: OP1266J
Ürün: 1 ADET ŞARJ CİHAZI (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 205,70
Yenileme Süresi:

SUT: OP1266K
Ürün: 1 ADET KOZMETİK ELDİVEN (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 201,45
Yenileme Süresi:

SUT: OP1266L
Ürün: 1 ADET PROTEZ BAĞ SİSTEMİ (DİRSEKÜSTÜ AMPUTASYONLARI İÇİN MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZ 2 KANAL SİSTEMİN ALT KOMPONENTLERİ)
Ödeme (TL): 62,90
Yenileme Süresi:

SUT: OP1267
Ürün: MYOELEKTRİK KONTROLLÜ PROTEZLER İÇİ SOKET YENİLEMESİ
Ödeme (TL): 467,50
Yenileme Süresi:

SUT: OP1268
Ürün: DORSOLOMBER/TORAKOLOMBER ÇELİK/FLEKSİBLE BALENLİ KORSE (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 75,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1269
Ürün: DORSOLOMBER/METAL TORAKOLOMBOSACRAL ORTEZ-TAYLOR (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 226,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1270
Ürün: METAL TLSO-STEİNDLER (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 226,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1271
Ürün: DORSOLOMBOSACRAL/TORAKOLUMBOSACRAL KORSE-PLASTİK TLSO (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 226,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1272
Ürün: SERVİKAL ORTEZ İLAVELİ TLSO (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 258,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1273
Ürün: SKOLYOZ ORTEZLERİ (MİLWAUKEE TİP CTLSO) (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 327,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1274
Ürün: SKOLYOZ ORTEZLERİ (BOSTON, MİAMİ VB TİP PLASTİK TLSO) (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 261,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1275
Ürün: SERVİKAL ORTEZ (SÜNGER) (COLLAR-BOYUNLUK) (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 17,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1276
Ürün: SERVİKAL ORTEZ (PLASTAZOT) (COLLAR-BOYUNLUK) (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 52,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1277
Ürün: SERVİKAL ORTEZ (PHİLADELPHİA) (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 31,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1278
Ürün: SERVİKAL ORTEZ (GÖĞÜS DESTEKLİ-PLASTİK ÇENELİKLİ) (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 113,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1279
Ürün: SERVİKAL ORTEZ (SOMI-BARLI GÖĞÜS DESTEKLİ) (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 159,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1280
Ürün: GÖVDE KORSESİ ELASTİK (CERRAHİ SONRASI) (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 27,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1281
Ürün: HİPEREKSTANSİYON ORTEZ (JEWETT VB TLO) (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 191,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1282
Ürün: HİPEREKSTANSİYON ORTEZ (JEWETT VB TLO) (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 147,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1283
Ürün: LUMBOSAKRAL FLEKSİBLE/ÇELİK BALENLİ KORSE (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 40,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1284
Ürün: LUMBOSAKRAL METAL ORTEZ (KNIGHT) (HASTAYA ÖZEL ÜRETİLMİŞ) (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 75,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1285
Ürün: LUMBOSAKRAL YÜN ELASTİK KORSE (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 17,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1286
Ürün: MİDE KORSESİ GENEL CERRAHİ (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 50,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1287
Ürün: MİNERVA ORTEZİ CTO (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 300,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1288
Ürün: MİNERVA ORTEZİ ÖLÇÜLÜ VE PROVALI OLARAK HASTAYA ÖZEL ÜRETİLMİŞ (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 452,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1289
Ürün: PLASTAZOT KAPLAMA (KORSE) (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 70,00
Yenileme Süresi: 6 ay

SUT: OP1290
Ürün: PLASTİK GÖVDE ORTEZİ (LSO) (GÖVDE ORTEZLERİ)
Ödeme (TL): 175,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1294
Ürün: TEKERLEKLİ SANDALYE OTURMA ADAPTASYONU
Ödeme (TL): 50,00
Yenileme Süresi: 3 yıl

SUT: OP1295
Ürün: STANDING TABLE (AYAKTA DİK KONUMLANDIRMA CİHAZI)
Ödeme (TL): 500,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1296
Ürün: STANDING TABLE (AYAKTA DİK KONUMLANDIRMA CİHAZI)
Ödeme (TL): 600,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1297
Ürün: AYAKTA DİK POZİSYONLAMA CİHAZI (PARAPODIUM CİHAZI/STAND UP WHEELCHAIR/MANUEL KALKIŞ/MANUEL SÜRÜŞ)
Ödeme (TL): 2.600,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1298
Ürün: VELCRO/BANT DEĞİŞİMİ
Ödeme (TL): 20,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1299
Ürün: YÜZ BASKI MASKESİ ELASTİK
Ödeme (TL): 41,00
Yenileme Süresi: 2 yıl

SUT: OP1300
Ürün: HAVALI YATAK
Ödeme (TL): 150,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1301
Ürün: HAVALI MİNDER
Ödeme (TL): 52,00
Yenileme Süresi:

SUT: OP1302
Ürün: AKTİF VAKUM SİSTEMLİ MODÜLER DİZALTI PROTEZİ
Ödeme (TL): 8.500,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1341
Ürün: GÖRME ENGELLİLER İÇİN TELESKOPİK VEYA KATLANABİLİR BASTON
Ödeme (TL): 22,00
Yenileme Süresi: 1 yıl

SUT: OP1342
Ürün: STANDART MANUEL TEKERLEKLİ SANDALYE
Ödeme (TL): 500,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1343
Ürün: HAFİF MANUEL TEKERLEKLİ SANDALYE
Ödeme (TL): 1.200,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1344
Ürün: PEDİATRİK TEKERLEKLİ SANDALYE
Ödeme (TL): 1.200,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1345
Ürün: STANDART AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE
Ödeme (TL): 2.500,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1346
Ürün: AKTİF VAKUM SİSTEM DİZLİKSİZ SUSPANSE OLABİLEN MODÜLER DİZ ALTI PROTEZ
Ödeme (TL): 8.500,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1347
Ürün: PASİF VAKUM SİSTEM MODÜLER DİZ ALTI PROTEZ
Ödeme (TL): 3.800,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1348
Ürün: DÜŞÜK DİSTAL VAKUM SİSTEM DİZLİKSİZ SUSPANSE OLABİLEN MODÜLER DİZ ALTI PROTEZ
Ödeme (TL): 3.800,00
Yenileme Süresi: 5 yıl

SUT: OP1349
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 15.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1350
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 40.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1351
Ürün: SWING FAZI HİDROLİK, STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 39.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1352
Ürün: SWING VE STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 44.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1353
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMSİZ MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 16.200,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1354
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMSİZ MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 41.200,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1355
Ürün: SWING VE STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMSİZ MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 45.200,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1356
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, PASİF VAKUM SİSTEM MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 16.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1357
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI PNÖMATİK KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, PASİF VAKUM SİSTEM MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 39.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1358
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, PASİF VAKUM SİSTEM MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 41.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1359
Ürün: SWING FAZI HİDROLİK, STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, PASİF VAKUM SİSTEM MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 41.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1360
Ürün: SWING VE STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, PASİF VAKUM SİSTEM MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 45.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1361
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, DÜŞÜK DİSTAL VAKUM SİSTEM DİZLİKSİZ SUSPANSE OLABİLEN MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 16.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1362
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, DÜŞÜK DİSTAL VAKUM SİSTEM DİZLİKSİZ SUSPANSE OLABİLEN MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 41.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1363
Ürün: SWING VE STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, DÜŞÜK DİSTAL VAKUM SİSTEM DİZLİKSİZ SUSPANSE OLABİLEN MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 45.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1364
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, AKTİF VAKUM SİSTEM MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 21.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1365
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, AKTİF VAKUM SİSTEM MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 46.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1366
Ürün: SWING VE STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, AKTİF VAKUM SİSTEM MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 50.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1367
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, AKTİF VAKUM SİSTEM DİZLİKSİZ SUSPANSE OLABİLEN MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 21.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1368
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, AKTİF VAKUM SİSTEM DİZLİKSİZ SUSPANSE OLABİLEN MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 46.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1369
Ürün: SWING VE STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ DEZARTİKÜLASYON EKLEMLİ, AKTİF VAKUM SİSTEM DİZLİKSİZ SUSPANSE OLABİLEN MODÜLER DİZ DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 50.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1370
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 15.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1371
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 40.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1372
Ürün: SWING FAZI HİDROLİK, STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 39.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1373
Ürün: SWING VE STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 44.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1374
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMSİZ MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 16.200,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1375
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMSİZ MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 41.200,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1376
Ürün: SWING FAZI HİDROLİK, STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMSİZ MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 40.200,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1377
Ürün: SWING VE STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMSİZ MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 45.200,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1378
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMLİ MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 16.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1379
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI PNÖMATİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMLİ MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 39.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1380
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMLİ MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 41.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1381
Ürün: SWING FAZI HİDROLİK, STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMLİ MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 40.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1382
Ürün: SWING VE STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, SİLİKON LİNER KİLİT SİSTEMLİ MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 45.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1383
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, PASİF VAKUM SİSTEM MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 16.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1384
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, PASİF VAKUM SİSTEM MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 41.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1385
Ürün: SWING FAZI HİDROLİK, STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, PASİF VAKUM SİSTEM MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 40.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1386
Ürün: SWING VE STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, PASİF VAKUM SİSTEM MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 45.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1387
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, DÜŞÜK DİSTAL VAKUM SİSTEM DİZLİKSİZ SUSPANSE OLABİLEN MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 16.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1388
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, DÜŞÜK DİSTAL VAKUM SİSTEM DİZLİKSİZ SUSPANSE OLABİLEN MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 41.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1389
Ürün: SWING VE STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, DÜŞÜK DİSTAL VAKUM SİSTEM DİZLİKSİZ SUSPANSE OLABİLEN MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 45.500,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1390
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, AKTİF VAKUM SİSTEM MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 21.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1391
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI PNÖMATİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, AKTİF VAKUM SİSTEM MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 44.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1392
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, AKTİF VAKUM SİSTEM MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 46.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1393
Ürün: SWING VE STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, AKTİF VAKUM SİSTEM MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 50.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1394
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, AKTİF VAKUM SİSTEM DİZLİKSİZ SUSPANSE OLABİLEN MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 21.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1395
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, AKTİF VAKUM SİSTEM DİZLİKSİZ SUSPANSE OLABİLEN MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 46.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1396
Ürün: SWING VE STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, AKTİF VAKUM SİSTEM DİZLİKSİZ SUSPANSE OLABİLEN MODÜLER DİZ ÜSTÜ PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 50.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1397
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, MONOSENTRİK KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 17.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1398
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, MONOSENTRİK KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 42.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1399
Ürün: SWING FAZI HİDROLİK, STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, MONOSENTRİK KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 41.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1400
Ürün: SWING VE STANCE FAZIMİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, MONOSENTRİK KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 46.000,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1401
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI MEKANİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, POLİSENTRİK KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 17.200,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1402
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI PNÖMATİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, POLİSENTRİK KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 40.200,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1403
Ürün: SWING FAZI MİKROİŞLEMCİ, STANCE FAZI HİDROLİK KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, POLİSENTRİK KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 42.200,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1404
Ürün: SWING FAZI HİDROLİK, STANCE FAZI MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, POLİSENTRİK KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 41.200,00
Yenileme Süresi: 10 yıl

SUT: OP1405
Ürün: SWING VE STANCE FAZIMİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DİZ EKLEMLİ, POLİSENTRİK KALÇA EKLEMLİ, MODÜLER KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZİ (DİZ EKLEMİ MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ ALT EKSTERMİTE PROTEZLERİ)
Ödeme (TL): 46.200,00
Yenileme Süresi: 10 yıl


Tabloyu İndir

Tabloyu İndir

Kurumun ödediği ürünlerin listesini tablo halinde incelemek için aşağıdaki formu doldurun. Belgeyi 1 dakika içinde e-posta adresinize göndereceğiz. Bu hizmetimiz ücretsizdir.

Ad soyad (gerekli)

Telefon (gerekli)

E-posta (gerekli)

Butona basıp lütfen bekleyin.

CPR (Yaşam Desteği) Nedir? Nasıl ve Ne Zaman Uygulanır?

CPR (Yaşam Desteği) Nedir? Nasıl ve Ne Zaman Uygulanır?

CPR, ani kalp durması ya da nefes alamama gibi vakalarda, hayata döndürmek amacıyla uygulanan ilk yardım yöntemidir. CPR, “kardiyopulmoner resüsitasyon”un kısaltılmış halidir. “Kardiyo” kalbi, “pulmoner” ise akciğerleri ifade etmektedir. Resüsitasyon (resuscitation) da, solunumu veya kan dolaşımı durmuş bir kişiye dışarıdan yapılan destekleyici müdahalelerdir. Hayati önemi vardır. Bu müdahalelerin herhangi bir ilaç veya cihaz kullanılmadan yapılan kısmına “temel yaşam desteği” denir. Bu yazıda CPR uygulamasının öneminden, nasıl ve ne zaman uygulanacağından bahsedeceğim. Toplumun tüm kesimini ilgilendiren ilk yardım yöntemleri özellikle evde hasta bakan aileler için oldukça önemli ve ciddi bir konudur.

CPR uygulaması kalbin ve solunumun aniden durması gibi acil vakalarda uygulanan yöntemlerin bütünüdür. Aynı zamanda kalp masajı ve suni solunum olarak da bilinmektedir. İnsanlarda kalp durması ya da nefes alamama gibi durumlarda en geç ilk dört dakika içinde CPR uygulaması yapılırsa, hastaların % 7’si sorunsuz şekilde hayata geri dönmektedir. İlk dört dakikada herhangi bir beyin hasarı oluşmamaktadır. Bu sürede CPR uygulamasına başlanırsa beyin zarar görmeden hastayı kurtarma şansı vardır. 4-10 dakika arasında beyin hasarı başlar. 10 dakikadan sonra beyinde kalıcı hasarlar oluşmaya başlar. Bu nedenle CPR en kısa sürede uygulanması gereken bir ilk yardım yöntemidir.

CPR (Yaşam Desteği) Nedir? Nasıl ve Ne Zaman Uygulanır?

Kalp durmasından kaynaklanan ölümlerin büyük orandaki sebebi CPR uygulaması yapılmamasından ve hastaneye zamanında yetişememekten kaynaklanmaktadır. Özellikle bilinçli şekilde yapılan CPR uygulamasında hastaların yaşama dönme şansı daha artmaktadır.

İlk yardımın önemini yaşadığımız veya duyduğumuz olaylardan dolayı biliyoruz. Bu nedenle CPR uygulamalarının detaylarını bilmek herhangi bir acil durumda hayat kurtarıcı olabilir.

CPR Ne Zaman Yapılır?

“Kardiyak arrest” kalbin durmasıyla vücuttaki kan dolaşımının kesilmesidir. Ölüm oranı yüksektir. Genellikle kalp ritminin düzensizlikleri sonucu oluşur. Kardiyak arrest vakalarının % 75’inin evlerde meydana geldiği belirtilmektedir. Özellikle evde yalnız olan kişilerin böyle bir durumla karşılaşması oldukça ciddi sonuçlar doğurabilir.

CPR (Yaşam Desteği) Nedir? Nasıl ve Ne Zaman Uygulanır?

Eğer yakınımızda olan birisinin başına böyle bir şey gelirse nasıl anlayabiliriz? Oldukça korkutucu bir soru olsa da, soğukkanlı olmak öncelikli yapmamız gereken şeydir. “Kardiyak arrest” öncesinde veya sonrasında aşağıdaki belirtilerin bir kısmı veya hepsi görülebilir:

 • Kalp çarpıntısı
 • Bayılmadan hemen önce baş dönmesi ve sersemlik hissi
 • Göğüs ağrısı
 • Bulantı ve kusma
 • Bilinç kaybı
 • Nabız alamama, tansiyonun sıfıra düşmesi
 • Anormal nefes alıp verme
 • Solunumun durması

 

Bu belirtilerin bir kısmı hasta tarafından fark edilebilir. Ancak baygınlığa kadar geçen süre çok kısa olacaktır. Bu durumda hastanın kendisi herhangi bir önlem alacak vakti bulamayacaktır. Yakınınızdaki birinde kardiyak arrest belirtisi görürseniz sakin kalıp, hemen 112 acil servisi aramalısınız. Yetkililere açık adresi bildirip, verilecek talimatlara uymalısınız. Sonrasında yapmanız gereken, ilk yardım uygulamaları için hazırlanmaktır.

Evdeyseniz ve hastanın yanında tek kişiyseniz dış kapıyı açık bırakmayı unutmayın. Bu sırada size yardıma gelen kişiler olabilir.

Öncelikle çevrede doktor, hemşire veya herhangi bir sağlık çalışanı varsa onlardan yardım istemelisiniz. Eğer yoksa ambulans ve sağlık ekipleri gelene kadar hastanın hayatta kalabilmesi için CPR uygulamasına geçmelisiniz. Kalbi ve solunumu duran kişiye zamanında ilk yardım uygulanmazsa oksijensiz kalan beyin 10 dakika sonra geri dönüşümsüz şekilde hasar görecektir. Hasta hayata geri dönse bile vücudunda kalıcı hasarlar oluşabilir. Bu nedenle en kısa sürede CPR uygulamasına başlanmalıdır. Sağlık ekipleri gelene kadar da durmadan devam edilmelidir.

CPR uygulaması, en basit haliyle hastanın ağzından hava üflenmesi (suni solunum) ve kalbinin bulunduğu noktaya el ile baskı uygulanması yöntemi (kalp masajı) şeklinde açıklanabilir. Kişinin ağzından hava üflenmesiyle akciğerlerine hava gitmesi sağlanırken, göğsüne baskı uygulamak ise kalbin kan pompalamaya devam etmesini sağlamaktadır. Bu sayede öncelikle beyin olmak üzere diğer organlara ve dokulara kan akışı devam edecektir.

CPR (Yaşam Desteği) Nedir? Nasıl ve Ne Zaman Uygulanır?

CPR Uygulaması Nasıl Yapılır?

Yetişkinlerde, çocuklarda ve bebeklerde CPR uygulaması birbirinden biraz farklıdır. Yetişkin bir hastaya CPR uygulaması şu şekilde yapılır:

Öncelikle hastaya basit sorular sorarak, cevap verip vermediği kontrol edilir. Eğer hastadan cevap alınamıyorsa ve kardiyak arrest belirtileri söz konusuysa vakit kaybetmeden 112 acil servis aranıp, CPR uygulamasına başlanır.

CPR (Yaşam Desteği) Nedir? Nasıl ve Ne Zaman Uygulanır?

Jaw Thrust

 

CPR (Yaşam Desteği) Nedir? Nasıl ve Ne Zaman Uygulanır?

Head Tilt-Chin Lift

 

Hasta sert bir zemine sırt üstü yatırılır. Boyun travması şüphesi varsa alt çene itme işlemi uygulanarak solunum yolu açık hale getirilir. Travma şüphesi yoksa, bir elle kişinin alnı, diğer elle de çenesi tutularak hastanın başı geriye doğru itilir. Bu yöntemler sayesinde solunum yolu açılacaktır ve hastanın nefes alıp almadığı daha kolay bir şekilde kontrol edilebilecektir. Ayrıca solunum yolunun bir nesne tarafından tıkanıp tıkanmadığına da bakılmalıdır. Eğer tıkalıysa öncelikle orada bulunan maddeler temizlenmelidir. Bunun dışında hasta nefes alamadığı için kusabilir. Böyle bir durumda CPR işlemlerine başlamadan önce hasta yan çevrilerek ağız ve boğazı temizlenir.

Kişi nefes almıyorsa ve kalp atışı yoksa hastanın burnu kapatılır ve ağız yoluyla 2 saniye boyunca kurtarıcı nefes üflenir. Bir kişiye verdiğimiz solukta, onun ihtiyacını karşılayacak kadar oksijen vardır. Dışarı üflediğimiz havanın tamamı karbondioksit gazı değildir. Ağız yoluyla verilen nefes sayesinde hastanın göğüs kafesinin yukarı doğru hareket etmesi gerekir. Göğüs kafesi hareket etmezse nefes vermeye devam edilmelidir. Güçlü şekilde nefes üflenmesine rağmen hastanın göğüs kafesi hareket etmiyorsa hava yolunda bir tıkanıklık olabilir. Öncelikle bu tıkanıklığın temizlenmesi gerekir. Hastanın akciğerlerine 0.8 – 1.2 litre/dakika hava üflenmelidir. Bu hacmi her iki yanağınızı balon üfler gibi şişirerek sağlayabilirsiniz.

CPR (Yaşam Desteği) Nedir? Nasıl ve Ne Zaman Uygulanır?

Hastaya 2 kere nefes verdikten ve göğüs kafesinin hareket ettiğini gördükten sonra sert bir zeminde kalp masajına başlanmalıdır. Eller hastanın kalbinin üzerine üst üste gelecek şekilde koyulur. Uygun el pozisyonu alınır ve bozulmaz. Bastırma süresi, gevşetme süresine eşit olmalıdır. Gevşetme fazında göğsün normal pozisyonuna dönmesine izin verilmelidir.

Gücü etkili şekilde iletmek için kollar dik bir açıyla konumlandırılır. Omuzlardan güç alarak ve vücut ağırlığını da kullanarak hastanın göğüs kafesi yaklaşık 5 cm kadar aşağı indirilmek suretiyle kalbe bastırılır ve bırakılır. Bu şekilde dakikada 100 baskı hızıyla, yaklaşık saniyede bir defadan daha da hızlı şekilde olmak koşulu ile 30 kere baskı uygulanır. 30 baskı yaklaşık 20 saniye kadar sürecektir. Kalp masajını sayarken sayılar arasında “ve” demek suretiyle ritm ayarlanabilir (örneğin: 1 ve 2 ve 3 ve 4 ve 5 ve 6 ve 7 ve …). Sonra tekrar 2 nefes verilir. Hasta kendiliğinden nefes alıp verene veya sağlık ekipleri gelene kadar 2 nefes ve 30 kalp mesajı şeklinde CPR uygulamaya devam edilir.

CPR uygulaması sırasında hastanın yanında iki kişi varsa birisi kalp masajı yaparken diğeri akciğerlere hava üfleme (suni solunum) işlemine devam edebilir. Kalp masajı çok yorucu bir işlem olduğu için 4-5 dakikada bir yer değiştirerek gerekli ilk yardım işlemlerine devam edilmelidir.

CPR (Yaşam Desteği) Nedir? Nasıl ve Ne Zaman Uygulanır?

Solunum ve kalp atışı geri geldiyse hastayı yan çevirerek iyileşme (recovery) pozisyonu verilmelidir ve düzenli olarak kontrol edilmelidir.

CPR Riskli Midir?

CPR uygulamasının ölümcül bir riski yoktur. Aksine binlerce kişi CPR sayesinde hayata geri dönmektedir. Göğüs üzerine uygulanan baskı dokulara zarar verebilir ya da kaburga kemikleri kırılabilir. CPR esnasında, enfeksiyon bulaşması çok nadir görülmektedir. CPR sırasında, AIDS gibi hastalıkların bulaştığına dair bir kayıt mevcut değildir.

Bebeklerde ve Çocuklarda CPR Uygulaması

Bebeklerde ve çocuklarda CPR uygulaması biraz farklıdır. Başka bir yazıda o konudan da bahsedeceğim.

Yukarı